Γενικό Λύκειο > Διερμηνευτής της ΓΛΩΣΣΑΣ

Συνάρτηση Α_Τ

<< < (2/2)

nikolasmer:
Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τις άμεσες απαντήσεις.
Κάτι ακόμα
1. Στην e - βιβλιοθήκη της ΓΛΩΣΣΑΣ μπορεί να υπάρχουν συναρτήσεις που έχουν το ίδιο όνομα και να επιστρέφουν η μια πραγματική και η άλλη ακέραια τιμή ή αυτό γίνεται μόνο για τις ενσωματωμένες συναρτήσεις;
2. Βλέπω στο link το κείμενο

--- Παράθεση ---Υπάρχει ασάφεια σχετικά με το αν η Α_Τ(-5.5) κάνει -5 ή -6, δείτε το σχετικό θέμα στο Στέκι των Πληροφορικών. Μπορείτε να ορίσετε τη συμπεριφορά που θέλετε από τις επιλογές του Διερμηνευτή.

--- Τέλος παράθεσης ---
θέλει Α_Μ ή κάνω λάθος.

Καλό κουράγιο σε όλους.

alkisg:

--- Παράθεση από: nikolasmer στις 25 Φεβ 2014, 09:56:31 πμ ---1. Στην e - βιβλιοθήκη της ΓΛΩΣΣΑΣ μπορεί να υπάρχουν συναρτήσεις που έχουν το ίδιο όνομα και να επιστρέφουν η νια πραγματική και η άλλη ακέραια τιμή ή αυτό γίνεται μόνο για τις ενσωματωμένες συναρτήσεις;

--- Τέλος παράθεσης ---

Μόνο για τις ενσωματωμένες.

--- Παράθεση από: nikolasmer στις 25 Φεβ 2014, 09:56:31 πμ ---2. Βλέπω στο link το κείμενο θέλει Α_Μ ή κάνω λάθος.

--- Τέλος παράθεσης ---

Σωστός, να διορθωθεί κι αυτό. :)

nikolasmer:
Για να μην ανοίγω άλλο thread...την ακολουθία των χαρακτήρων 'ΜΕ' μου τη βγάζει σαν δεσμευμένη λέξη. Ξεχνάω κάτι?

evry:
έλα είναι το με στο με βήμα.

--- Παράθεση από: nikolasmer στις 29 Μαρ 2020, 06:07:55 μμ ---Για να μην ανοίγω άλλο thread...την ακολουθία των χαρακτήρων 'ΜΕ' μου τη βγάζει σαν δεσμευμένη λέξη. Ξεχνάω κάτι?

--- Τέλος παράθεσης ---

nikolasmer:

--- Παράθεση από: evry στις 29 Μαρ 2020, 07:00:43 μμ ---έλα είναι το με στο με βήμα.

--- Τέλος παράθεσης ---
Εε όχι!! Ντροπή μου . Το είχα ξεχάσει εντελώς. Χαχα
Ευχαριστώ.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση