Μαύρη οθόνη

Ξεκίνησε από Sexy, 17 Μαρ 2010, 01:58:23 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Sexy

Αγόρασα το netbook samsung N130. Έχει windows 7 starter που δεν επιτρέπουν την αλλαγή φόντου στην επιφάνεια εργασίας. Εγώ προσπάθησα να αλλάξω το φόντο με ενα κόλπο που βρήκα στο internet αλλά προφανώς κάτι δεν έκανα καλά κι απο τοτε μου εμφανίζει μια σκέτη μαύρη οθόνη. Τι να κάνω;

Antigonh

Θα σου έλεγα να απευθυνθείς στο service της Samsung αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα από μαθητές μου που απέκτησαν "μαθητικό netbook" Samsung. Αναφέρθηκαν τεράστιες καθυστερήσεις δυο - τρεις βδομάδες για κάτι απλό και τέτοια.

Οπότε... ελπίζω να βρεθεί κάποιος μερακλής συνάδελφος να σου λύσει το πρόβλημα. Linux δεν έχει το netbook έτσι;

Sexy


Sexy

τελικα του εκανα format

iliasthes

Windows 7 starter? Και δεν αλλάζει ούτε η επιφάνεια εργασίας; Δηλαδή τι κάνει ο υπολογιστής, εκτός από το να "ανοίγει"; Τι άλλο θα σκεφεί η Microsoft για να πληρώνει ο κοσμάκης;

poursali

Παράθεση από: iliasthes στις 17 Μαρ 2010, 10:25:14 ΜΜ
Windows 7 starter? Και δεν αλλάζει ούτε η επιφάνεια εργασίας; Δηλαδή τι κάνει ο υπολογιστής, εκτός από το να "ανοίγει"; Τι άλλο θα σκεφεί η Microsoft για να πληρώνει ο κοσμάκης;

ελα τωρα... αυτη δεν ειναι η δουλεια ενος γνησιου ΛΣ? να ανοιγει τον υπολογιστη? τι αλλο θελουμε δλδ? να καταναλωνει αδικα πορους για δουλειες δικες μας? ε, οχι
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

ΜΙΤΜ

Κατεβασετα απο το ιντερνετ και κανε εγκατασταση μια αλλη εκδοση

evry

Δε μου φαίνεται καλή ιδέα να προτρέπουμε κόσμο να κατεβάζει "σπασμένο" λογισμικό. Μήπως να αλλάξεις λίγο το μήνυμά σου?
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

ΜΙΤΜ

Παράθεση από: evry στις 28 Μαρ 2010, 07:10:29 ΜΜ
Δε μου φαίνεται καλή ιδέα να προτρέπουμε κόσμο να κατεβάζει "σπασμένο" λογισμικό. Μήπως να αλλάξεις λίγο το μήνυμά σου?

οκ