Γενικό Λύκειο > Γ΄ Λυκείου

Αλλαγή Εκπαιδευτικού συστήματος

(1/4) > >>

G-ORFANOS:
Συνάδελφοι , σήμερα έμαθα κάτι που με ανησύχησε ιδιαίτερα. Ο σύλλογος των φροντιστών συναντήθηκε με εκπροσώπους και των δύο κομμάτων και η είδηση είναι η εξής: Οποιο κόμμα και να κερδίσει τις εκλογές θα αλλάξει το σύστημα και το δικό μας μάθημα στην καλύτερη περίπτωση θα γίνει μάθημα επιλογής. Ζήτω που καήκαμε δηλαδή.

ευχαριστώ

P.Tsiotakis:
Αγαπητοί φίλοι, βρισκόμαστε σε προεκλογική περίοδο και από το στόμα των πολιτικών όλοι ακούνε αυτό που θέλουν να ακούσουν ...

Ρεαλιστικά μιλώντας και οι 2 θα καταργήσουν τις εξετάσεις τις Β και θα κάνουν 6 τα μαθήματα της Γ...

Υποτίθεται επίσης, πως και οι 2 "ηγέτες" έχουν μεγάλη εκτίμηση στην "Πληροφορική" και στις "Νέες Τεχνολογίες". Κάποια πράγματα θα γίνουν όχι γιατί θα το επιβάλλουν συντεχνίες αλλά γιατί το "ποτάμι θα τα φέρει" και θα ακολουθήσουν τις εξελίξεις. Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθούμε και να τα δούμε σύντομα

Εγώ είμαι πιο αισιόδοξος (από τη φύση μου) για μάθημα αλγοριθμικής στη Β και γενικής παιδείας σε όλο το λύκειο. Οι πάρεδροί μας αυτά λένε. Ζήτω το Π.Ι.

Ίδομεν   :furious3:

lefteris doykeris:
TA MATHIMATA GINAN ONTOS 6
THA YPARXEI KATEYTHINSH "FISIKWN KAI TEXNOLOGIKWN EPISTIMWN" .TORA AN OI SYNTEXNIES MAS RIMAKSOYN "EGW EYELPISTW ALLA DEN EXW BEBAIOTHTA OTI OLA THA PANE KALA ME TO MATHIMA" THN BAPSAME ...ONTOS . THIMITHITE THN BIOLOGIA SAN MATHIMA GENIKHS ........ EPIDH O PROEDROS TOY P.I HTAN BIOLOGOS ....... STHN XWRA TOY PARALOGOY ... OLA GINONTAI ....OLA KOBONTAI ..... SYNADERFOI PIESTE AN MPOREITE KAI OPOS MPOREITE.....AN KAPOIOS MATHEI TPT ...TO LEEI

ME EKTIMISH
E.DOYKERHS
GYMNASIO LAYRIOY

tanius76:
Γεια σας παιδιά και καλό πάσχα.
Είμαι και εγώ πολύ φαν του μαθήματος και πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο μπορεί να διδάξει ένας καθηγητής στο Λύκειο.
θα ήταν μεγάλη μου απογοήτευση να μην υπάρχει αυτό το μάθημα στο Λύκειο.
Τί μπορούμε να κάνουμε από την πλευρά μας ?
να πιέσουμε όσο μπορούμε και εμείς?
Γνωρίζει κανείς τον τρόπο??
Ας μας ενημερώσει να το παλέψουμε..  

lefteris doykeris:
synaderfoi
SE XTESINO DIMOSIEYMA THS BRADINHS(18-04) THEWREITE DEDOMENO OTI TO MATHI,A THS ANAPTYKSHS ...KOBETAI. 4 BASIKA MATHIMATA THA EKSETAZONTAI NEA , ISTORIA , MATIMATIKA , FISIKH KAI ANALOGA THN KATEYTHINSH ALLA 2 METAKSI TWN XHMEIA , BIOLOGIA , OIKONOMIKH THEORIA , ARXAIA.
MONH LISH POY BLEPW EGW EINAI NA .....STEILOYME OSO PIO POLLA MAIL MPOROYME STO priminister.gr thetontas to thema H EIDOPOIONTAS KAPOION POY TYXON KSEROYME KAI EINAI .....IPSILA STO YPEPTH KAI EINAI PLHROFORIKOS OTI MAS........ADEIAZOYN
META TIMHS
LEFTERIS DOYKERHS
GYMNASIO LAYRIOY
lefteris_doy@yahoo.com

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση