what is this?..................απογραφή

Ξεκίνησε από dora, 10 Ιουν 2010, 08:16:55 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

dim

'Εχουν απογραφεί 370.000.
Δεν είναι ελάχιστο το νούμερο αυτό?
Δηλαδή μέχρι την Δευτέρα ήταν 200.000 και τώρα μια εβδομάδα σύνολο: 370.000?
Εκτός και αν όλα τα ΑΦΜ είναι στην συνέχεια σε 6 - 7 - 8 -  9 -  0  κτλ κτλ..

Loukritia

κάποιες υπηρεσίες απογράφηκαν πιλοτικά στις αρχές του μήνα. Επίσης, η πιλοτική λειτουργία του site το ΣΚ επέτρεπε σε όλα τα ΑΦΜ να απογραφούν και τέλος ακόμα δίνεται η δυνατότητα σε όλους τους λήγοντες να απογραφούν μέχρι το πέρας της διαδικασίας....
Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ... - Louis Hector Berlioz

poursali

νομίζω την παρακάτω απορία την είχαν και κάποιοι συνάδελφοι. Επικοινώνησα με το apografi@opengov.gr και πήρα απάντηση μέσα σε 12 ώρες:

Ερώτηση:
ΠαράθεσηΣύμφωνα με την ερώτηση 54 του faq που παραθέτω ισχύει το εξής:

54. Είμαι εκπαιδευτικός χωρίς οργανική θέση σε σχολείο και βρίσκομαι σε διάθεση Περιφερειακού Υπηρεσιακού Συμβουλίου Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (ΠΥΣΔΕ). Τι συμπληρώνω στο πεδίο «Φορέας Απασχόλησης» και «Φορέας Οργανικής Θέσης»; (Κατηγορία 3)
Και στα δυο πεδία θα επιλέξετε «Δημόσιες Υπηρεσίες» και στη συνέχεια θα επιλέξετε «Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων». Στο πεδίο «Υπηρεσία» θα πληκτρολογήσετε το Γραφείο ή η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που υπάγεστε. Το ίδιο θα δηλώσετε και στη διεύθυνση εργασίας.

ωστόσο έχω προσωρινή τοποθέτηση σε σχολείο για το καλοκαίρι (στο ίδιο που υπηρέτησα το διδακτικό έτος 2009-2010). Τι δηλώνω ως φορέα οργανικής θέσης; Το σχολείο της προσωρινής τοποθέτησής μου ή το γραφείο στο οποίο αυτό υπάγεται;

Η διευκρίνηση νομίζω χρειάζεται καθώς υπάρχουν εκπαιδευτικοί στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ που δεν έχουν προσωρινή τοποθέτηση.

με εκτίμηση

Απάντηση:
Παράθεση
Αξιότιμε Κύριε
Δηλώνετε το γραφείο ή τη Δ/νση στο οποίο υπάγεται το σχολείο.


Ομάδα Απογραφής Αμειβομένων Δημοσίου
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

iliasthes

Άρα γράφουμε τη Διεύθυνση και όχι το σχολείο. Ωραία, ευχαριστούμε πολύ, για την πληροφορία. Έχω άλλα 110 λεπτά για να απογραφώ, χαχα.

iliasthes

Τζίφος 1 ώρα και τίποτα. Δέκα φορές τα ίδια στοιχεία γράφω και τα κουμπιά της εφαρμογής δεν ανταποκρίνονται. Μου έσπασε τα νεύρα.

gimnasio

απογράφηκα και γω τις προάλλες και με τον explorer δε μου εμφανιζε το τέλος. Με τον mozilla όλα καλά με την πρώτη.

dim

Εεεεε!!!!! οδοιπόροι και ταξιδευτές  8) !!!!!!!
Τεμπέ... ;).... του Δημόσιου τομέα πως είστε??? Μέσα και εγώ!!!
Σας φιλώ :-*  απο Ναύπλιον!!!!

Στο θέμα μας.
ΠαράθεσηΚωδικός απόδειξη
Σημειώνεται ότι η απογραφή είναι υποχρεωτική, με δεδομένο πως όποιος υπάλληλος δεν υποβάλει τη σχετική φόρμα δεν θα μπορέσει να πληρωθεί από την Ενιαία Αρχή Πληρωμών που θα λειτουργήσει. Οσοι απογράφονται λαμβάνουν μάλιστα αποδεικτικό κωδικό απογραφής ενώ παραλαμβάνουν και κωδικό πρόσβασης στην προσωπική τους ηλεκτρονική σελίδα όπου θα έχουν δυνατότητα να δουν τα στοιχεία τους.
Γιατί δεν έχω λάβει???
Έχετε λάβει???

P.Tsiotakis

φαντάζομαι θα έρθουν όταν τελειώσει η απογραφή

Circle

Όταν ολοκλήρωσα την απογραφή μου, στην σελίδα που εμφανίστηκε είχε τα παρακάτω:

Η απογραφή σας ολοκληρώθηκε
Σε περίπτωση που έχετε υποβάλει κάποιο/α λανθασμένο/α στοιχείο/α ή δεν είχατε συγκεντρώσει όλα τα απαιτούμενα στοιχεία πριν προβείτε στην ηλεκτρονική σας απογραφή, μπορείτε να επαναλάβετε από την αρχή όλη τη διαδικασία. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να εισέλθετε ξανά στην εφαρμογή και να συμπληρώσετε εξ' αρχής όλα τα απαιτούμενα πεδία με τα πλήρη και ορθά στοιχεία σας.

Κωδικός απογραφής :**************==
Παρακαλούμε σημειώστε τον κωδικό απογραφής για μελλοντική χρήση
Τα στοιχεία που δηλώσατε είναι:
...


Dim, υποθέτω ότι αυτό εννοείς και εννοούν.. (?) (Αντικατέστησα τον κωδικό  μου με αστεράκια 8))
Δεν σημείωσες τον αντίστοιχο κωδικό?
Αν είναι να έρθει άλλος.. έχουμε δώσει e-mail και κινητό.   :laugh:

poursali

αληθειά τα == στο τέλος του κωδικού είναι κατά κάποιο τρόπο αναγνωριστικό των εκπαιδευτικών ή βγαίνει σε όλες τις απογραφές;
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

Circle

Παράθεση από: poursali στις 23 Ιουλ 2010, 06:10:41 ΜΜ
αληθειά τα == στο τέλος του κωδικού είναι κατά κάποιο τρόπο αναγνωριστικό των εκπαιδευτικών ή βγαίνει σε όλες τις απογραφές;

κανείς δεν ξέρει!!!  ;D

orchid

#101
Παράθεση από: poursali στις 23 Ιουλ 2010, 06:10:41 ΜΜ
αληθειά τα == στο τέλος του κωδικού είναι κατά κάποιο τρόπο αναγνωριστικό των εκπαιδευτικών ή βγαίνει σε όλες τις απογραφές;

Μάλλον σε όλες. Και στο σύζυγό μου το ίδιο (που δεν είναι εκπαιδευτικός).
Άννα Βεσυροπούλου - ΠΕ19

dim

Παράθεση από: Circle στις 23 Ιουλ 2010, 04:51:21 ΜΜ
Dim, υποθέτω ότι αυτό εννοείς και εννοούν.. (?) (Αντικατέστησα τον κωδικό  μου με αστεράκια 8))
Circle αυτός είναι ο κωδικός απογραφής.
ΠαράθεσηΟσοι απογράφονται λαμβάνουν αποδεικτικό κωδικό απογραφής ενώ παραλαμβάνουν και κωδικό πρόσβασης στην προσωπική τους ηλεκτρονική σελίδα όπου θα έχουν δυνατότητα να δουν τα στοιχεία τους.
Για τον κωδικό πρόσβασης έλεγα αν τον έχετε λάβει.
Αλλά ok εφόσον δεν τον έχετε λάβει και εσείς.... μάλλον ισχύει αυτό που μας απάντησε ο κ. ptsiotakis
Παράθεση από: ptsiotakis στις 23 Ιουλ 2010, 12:17:37 ΜΜ
φαντάζομαι θα έρθουν όταν τελειώσει η απογραφή

iliasthes

Θα τον στείλουν αργότερα. Ούτε αυτόματη απάντηση δεν βάλανε. Θα στείλουν τους κωδικούς πρόσβασης "χειροκίνητα" μετά το τέλος. Τέλεια.  ;D ;D

Circle

Παράθεση από: iliasthes στις 25 Ιουλ 2010, 07:54:41 ΜΜ
Θα τον στείλουν αργότερα. Ούτε αυτόματη απάντηση δεν βάλανε. Θα στείλουν τους κωδικούς πρόσβασης "χειροκίνητα" μετά το τέλος. Τέλεια.  ;D ;D

Τέλεια! Τι είναι 760 χιλιάδες κωδικοί!!!   :laugh:

Στο πι και φι θα τους διεκπεραιώσουν! :P