ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ ΣΤΙΣ ΔΟΜΕΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 07 Απρ 2020, 02:35:35 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Λαμπράκης Μανώλης

Καλησπέρα σε όλους

συνέχεια διαγωνισμάτων με επαναληπτικό στις δομές δεδομένων .. κάποια θέματα στο Α, Β ειδικά στα κενά είναι τα πιο περίεργα νομίζω, το θέμα Γ μία τυπική άσκηση με επεξεργασίες, το Δ έχει ενδιαφέρον ..

το θέμα Α3 είναι από τις επαναληπτικές του 2012

ΥΓ1: όποιος θέλει το χρησιμοποιεί/αλλάζει/προσαρμόζει, με ένα καλό έλεγχο πρώτα γιατί όλα και κάτι μπορεί να ξεφύγει...περιμένω τις προτάσεις/παρατηρήσεις/διορθώσεις σας

ΥΓ2: ευχαριστώ τους συναδέλφους Πολύκαρπο Καραμαούνα και Δημήτρη  Χατζόπουλο που βοήθησαν στον έλεγχο του

UPDATE: ανεβάζω κάποιες ενδεικτικές λύσεις των μαθητών μου

Μανώλης

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Χ

Παράθεση από: Λαμπράκης Μανώλης στις 07 Απρ 2020, 02:35:35 ΜΜ
ΥΓ2: ευχαριστώ τους συναδέλφους Πολύκαρπο Καραμαούνα και Δημήτρη  Χατζόπουλο που βοήθησαν στον έλεγχο του
Μανώλης
Μανώλη, εμείς πρέπει να σε ευχαριστήσουμε, που μοιράζεσαι τις ιδέες σου και τη δουλειά σου.
Όλα αυτά μπορούν να αποτελέσουν χρήσιμα εργαλεία για όλους μας, στην προσπάθεια να μεταφέρουμε τη γνώση. Επίσης, όπως γράφεις, μπορούμε να τα δούμε, να τα συζητήσουμε, να τα προσαρμόσουμε τελοσπάντων. Ειδικά στην παρούσα φάση, είναι πολύ χρήσιμο να υπάρχει δουλειά να στείλουμε στους μαθητές, ειδικά αυτούς που θέλουν να δουλέψουν και κάτι παραπάνω.
Σε ευχαριστούμε πολύ.
Συνέχισε να είσαι δημιουργικός, παραγωγικός και πολυγραφότατος...
Καλή συνέχεια με τους μαθητές σου στην καθημερινή προσπάθεια.
Καλή συνέχεια σε όλους.

Λαμπράκης Μανώλης

Σε ευχαριστώ Δημήτρη να είσαι καλά

καλή συνέχεια σε όλους

ΣΧΟΙΝΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

Μανώλη σε ευχαριστώ πολύ που μας ανεβάζεις επαναληπτικά διαγώνισματα στο στέκι, θαυμάζω το μεράκι σου  την ποιότητα των θεμάτων που ανεβάζεις , επίσης το ότι απλόχερα μοιράζεις την δουλειά σου και πάλι Μπράβο
Καθηγητής πληροφορικής ΠΕ20

Λαμπράκης Μανώλης

Παράθεση από: ΣΧΟΙΝΑΣ  ΚΩΣΤΑΣ στις 08 Απρ 2020, 03:23:38 ΜΜ
Μανώλη σε ευχαριστώ πολύ που μας ανεβάζεις επαναληπτικά διαγώνισματα στο στέκι, θαυμάζω το μεράκι σου  την ποιότητα των θεμάτων που ανεβάζεις , επίσης το ότι απλόχερα μοιράζεις την δουλειά σου και πάλι Μπράβο

Κώστα σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, χαίρομαι που έχει κάποιο αντίκτυπο η προσπάθεια μου ... απλά θα πω ξανά ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΑ πριν τα χρησιμοποιήσετε, κάποια πράγματα μπορεί να τα έχω βάλει "με το δικό μου στυλ", οπότε μπορείτε να τα προσαρμόσετε  ... και πάλι ευχαριστώ, καλή συνέχεια
και δύναμη σε όλους ...

Λαμπράκης Μανώλης

Καλησπέρα σε όλους

στο θέμα Α5 λείπει η δεύτερη αγκύλη στο Α[10,10], όποιος θέλει ας προσθέσει  >:D :angel:

akalest0s

Ευχαριστούμε πολύ και ωραίο διαγώνισμα!
"Abstraction is not the first stage, but the last stage, in a mathematical development." MK
"I don't want to write about a high level thing, unless I fully understand about a low level thing" DK

Λαμπράκης Μανώλης

Ανέβασα κάποιες ενδεικτικές λύσεις που έγραψαν μαθητές μου, αν μας έχει ξεφύγει κάτι παρακαλώ ενημερώστε μας

Γιάννης Αναγνωστάκης


Λαμπράκης Μανώλης

Σε ευχαριστώ Γιάννη, χρόνια πολλά σε όλους, Χριστός Ανέστη

tsak

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη. Έχω κάνει μια μίξη κυρίως από τα διαγωνίσματά σου και κάποια άλλα και θα ήθελα να σε συγχαρώ κι εγώ για την ποιότητα των θεμάτων και τη δημιουργικότητά σου. Τα θέματα είναι πολύ καλό crash test πάντως. Θα ενημερώσω ενδεχομένως πόσο crash θα προκαλέσουν.. ;D

Λαμπράκης Μανώλης

Ευχαριστώ πολύ συνάδελφε, χρόνια πολλά και καλά