ΟΕΦΕ και ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ 2020

Ξεκίνησε από mikezante, 04 Ιουν 2020, 03:01:38 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

JerryS

Καλησπέρα, μήπως μπορείτε να ανεβάσετε και τα θέματα της άλγεβρας (ΕΠΑΛ) από οεφε κλπ ;;

dpa2006

Computer science (abbreviated CS or CompSci) is the scientific and practical approach to computation and its applications. It is the systematic study of the feasibility, structure, expression, and mechanization of the methodical processes (or algorithms) that underlie the acquisition, representation, processing, storage, communication of, and access to information, whether such information is encoded in bits and bytes in a computer memory or transcribed engines and protein structures in a human cell.source:http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science

georgebakalis

Πιστευώ οτι απο ΟΕΦΕ τα θεματα δεν κολλάνε και τοσο με αυτα που μπαινουν συνήθως στις πανελλ

George Eco

Παράθεση από: georgebakalis στις 08 Ιουν 2020, 12:34:43 ΜΜ
Πιστευώ οτι απο ΟΕΦΕ τα θεματα δεν κολλάνε και τοσο με αυτα που μπαινουν συνήθως στις πανελλ

Συμφωνώ. Όχι 100%. 1000%

Και για να είμαι κι ειλικρινής, η γνώμη μου είναι πως:

ΔΙΚΤΥΑ οκ τρόγωνται κάπως. Τη MAC θα μπορούσαν να κάλυπταν ύλη με ερώτημα σε θέμα Β. Γ και Δ καλό είναι να παίζει μπαλίτσα με IP υποδικτύωση και μάσκες κλπ καθώς και με τομή αυτοδύναμου πακέτου (πινακάκι).

Προγραμματισμό, ας τους σφυρίξει κάποιος πως κάνουν σε Python2 στα ΕΠΑΛ πρώτα, γιατί είναι ΕΝΤΕΛΩΣ άσχετοι και μετά βλέπουμε...


georgebakalis

Ρεσυ πηγα να λύσω προγραμματισμό και ημουν σε φαση  :o τι λενε εδω (Απολύτως καμια σχεση με τις πανελλ)

geopapa

Ευχαριστώ τα εψαχνα σε όλο το ιντερνετ που λεει και το ασμα. :D
Του ΟΕΦΕ μου φανηκαν λιγο off φετος, τα άλλα είναι ενδιαφέροντα και πιο προσεγμένα.

georgebakalis

Tο ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ειναι πιο κοντα στην πραγματικότητα

George Eco

Παράθεση από: georgebakalis στις 09 Ιουν 2020, 06:13:03 ΜΜ
Tο ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ειναι πιο κοντα στην πραγματικότητα
Πάλι συμφωνούμε.
Με τα τελευταία να είναι οκ, αλλά στα προηγούμενα βρήκα σφάλμα (Γ Λυκείου θέματα). Όπως και να έχει ναι, θα συμφωνήσω για φέτος.
Για άλλες χρονιές δε ξέρω. Πολύ απλά γιατί βγάζω πάντα δικά μου θέματα.

georgebakalis

αν εχεις ετοιμο θεμα που εχεις βγαλει για φετος με μειωμενη υλη θα ηθελα να μου στειλεις να το λυσω

George Eco

Παράθεση από: georgebakalis στις 10 Ιουν 2020, 02:26:37 ΜΜ
αν εχεις ετοιμο θεμα που εχεις βγαλει για φετος με μειωμενη υλη θα ηθελα να μου στειλεις να το λυσω
Δίκτυα; Όχι δεν έχω κάνει. Αν θες να λύσεις μπορείς να βρεις υλικό στο internet κι αν δυσκολεύεσαι πες μου να σου στείλω links.
Μαθητής είσαι Γιώργο;

georgebakalis

Ναι μαθητής αν μπορεις στειλε μου μου πιστεύω θα μου χρειαστουν! ειχα βγαλει φωτοτυπια το βοηθητικο βιβλιο ενος καθηγητη που ειχε σωστο και λαθος...Αν εχεις και προγραμματισμο δεκτο θα ηθελα!

George Eco


georgebakalis

Θενξ τα γνώριζα αυτά τα θέματα! Το site το πρώτο έχει και μεθοδολογία σε ασκήσεις και για δίκτυα αλλά και για προγραμματισμό που με έχουν βοηθήσει! Το προτείνω και σε άλλα παιδιά να το ελέγξουν

George Eco

Ναι ο συνάδελφος έχει κάνει καλή δουλειά.