Webex στο ubuntu 20.04

Ξεκίνησε από παρις, 16 Μαΐου 2021, 11:45:45 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

παρις

Εφαρμογη δεν υπαρχει σωστα; Που παιζει καλυτερα στο firefox ή στο google chrome; Δεν εβαλα chromium.
Η εφαρμογη απο browser μου φαινεται ειναι χαλι, γεματη bugs. Δεν μπορουσα να δωσω co host και στο τελος κολλησε ολο.
Παιζει καλα σε εσας; Μονο για να παρακολουθεις ειναι νομιζω

παρις

https://www.webex.com/downloads.html
Υπαρχει deb. Μηπως να το εβαζε καποιος πιο εμπειρος να μην κανω καμια ζημια;

mandarinos

Σε Linux Mint (παιδί του Ubuntu) και σε Firefox, μιά χαρά παίζει. Ο Chrome είναι ίσως λιγάκι πιό σταθερός, με την έννοια ότι δεν τον είδα να χάνει τις ρυθμίσεις μικροφώνου και κάμερας. (Ο Firefox τις έχασε καναδυό φορές, οπότε δεν με άκουγαν / δεν με έβλεπαν - και δεν κατάλαβα αμέσως που οφειλόταν.)

Απλώς, στο Linux (και σε browser) το Webex δεν έχει κάτι "καλούδια", που έχει το αντίστοιχο στα Ms-Windows. Δηλαδή, κάτι ιστορίες που ανοίγουν εφαρμογές, και τα παιδάκια του Δημοτικού ζωγραφίζουν το καθένα απ' το τερματικό του, κλπ. Δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα, να σας πω αν γίνεται κάτι τέτοιο και στο Linux - και πώς.

Υγ: Είμαι της σχολής "απλότητα, όσο γίνεται". Αφού παίζει σε browser (σκέτον, ως έχει, αλλά πιθανόν και με κάποιο plug-in), ποιός ο λόγος να εγκαθιστούμε ξεχωριστή εφαρμογή;

παρις

Εβαλα το deb. Ολα καλα. Αντε σας εφτιαξα παλι :)
Ειναι η αμερικανικη εφαρμογη, αλλα δεν μπορει να γινει κατι αλλο. Δεν ειναι αυτο του υπουργειου νομιζω.

Πως κανω αποκρυψη απο τους fat το webex?

παρις

Η εφαρμογη δεν λειτουργει σωστα. Το δωματιο σου δεν ειναι διαθεσιμο ακομα και αν το ανοιξεις. Αχρηστη ειναι η εφαρμογη ειναι τελικα.
Απο το chrome η web based app ειναι οτι καλυτερο υπαρχει μαλλον

vovos

Σε UBUNTU Mate 21.04 στο σπίτι που το δοκίμασα, το deb του WebEx μου δουλεύει μια χαρά με πλήρη λειτουργικότητα όπως και στα windows. Απλά είναι το νέο WebEx και έχει διαφορετικά μενού και επιλογές για να κάνεις αυτό που θες (είναι ακριβώς ίδιο με την νέα έκδοση του WebEx για Windows) σε σχέση με το παλιό WebEx Meetings.