Προτεινόμενες ώρες διδασκαλίας ΑΕΠΠ

Ξεκίνησε από tst04025, 09 Αυγ 2013, 12:18:37 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

tst04025


Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: tst04025 στις 13 Αυγ 2013, 11:10:37 ΠΜ
Καλημέρα σας, κ. Αναγνωστάκη

Λυπάμαι αλλά δεν θα απαντήσω στο ίδιο προφίλ της ερώτησή σας!
Φυσικά και δεν έχω καμία όρεξη να σας κάνω πλάκα και δεν νομίζω να γνωριζόμαστε και από χθες!
Προφανώς και γνωρίζω το "σχέδιο Αρβανιτόπουλου" που θα εφαρμοστεί από την φετινή χρονιά αν αυτό υπαινίσεστε? Αυτό που ρώτησα είναι για τις αλλαγές στο συγκεκριμένο μάθημα, που δεν νομίζω να γνωρίζει λεπτομερώς κανείς μας.
΄

Ο κλάδος από ότι βλέπεις έχει πολύ σημαντικότερα πράγματα να ασχοληθεί όπως είναι η επιβίωση του...

Τα παιδιά εδώ στο στέκι θα σε βοηθήσουμε σε ότι χρειαστείς.

Όταν ρωτάς όμως στις 12 το βράδυ, τι αλλάζει με το μάθημα, είναι σαν να δείχνεις ότι δεν έχεις συνειδητοποιήσει τι γίνεται

Θα σου πρότεινα στην παρούσα φάση, να αφιερώσεις το περισσότερο χρόνο στη προσπάθεια που κάνουμε όλοι μας εδω μέσα να διατηρηθεί η Πληροφορική στο Λύκειο όπως της αξίζει!


tst04025

Νομίζω ότι έχουμε βγει λίγο εκτός θέματος...
Προφανώς και αντιλαμβάνομαι πλήρως την σοβαρότητα της κατάστασης, όσον αφορά την πορεία του μαθήματος στο Λύκειο και την τροπή που έχουν πάρει οι εξελίξεις, σχετικά με το θέμα τις τελευταίες εβδομάδες... Και σαφώς είναι κάτι που μας προβληματίζει όλους πολύπλευρα.

Ξεκινώ φέτος το διδακτικό μου έργο και απλά ζήτησα κάποιες συμβουλές για αρχή...Παράλογο? Ευχαριστώ πάρα πολύ όσους ενδιαφέρθηκαν να μου ευχηθούν καλή αρχή και να απαντήσουν στις σχετικές μου ερωτήσεις.

P.Tsiotakis

πάρε λοιπόν τα βιβλία που σου προτάθηκαν, και όταν έχει συγκεκριμένες ερωτήσεις/απορίες μπορείς να τις υποβάλλεις στο φιλόξενο αυτό φορουμ

καλή αρχή

tst04025

Ευχαριστώ πάρα πολύ να είστε καλά! :)

Gnirut

Παράθεση από: tst04025 στις 13 Αυγ 2013, 03:59:53 ΜΜ
Νομίζω ότι έχουμε βγει λίγο εκτός θέματος...
Προφανώς και αντιλαμβάνομαι πλήρως την σοβαρότητα της κατάστασης, όσον αφορά την πορεία του μαθήματος στο Λύκειο και την τροπή που έχουν πάρει οι εξελίξεις, σχετικά με το θέμα τις τελευταίες εβδομάδες... Και σαφώς είναι κάτι που μας προβληματίζει όλους πολύπλευρα.

Ξεκινώ φέτος το διδακτικό μου έργο και απλά ζήτησα κάποιες συμβουλές για αρχή...Παράλογο? Ευχαριστώ πάρα πολύ όσους ενδιαφέρθηκαν να μου ευχηθούν καλή αρχή και να απαντήσουν στις σχετικές μου ερωτήσεις.

Εκ περιεργείας, είσαι απόφοιτος τμηματος πληροφορικής ή άλλης ειδικότητας που σου ανάθεσε κάποιος την διδασκαλία της ΑΕΠΠ;

tst04025

Καλημέρα αγαπητέ Gnirut,

Είμαι απόφοιτος Μηχανικός Τηλεπικοινωνιών.
Εκ περιεργείας έχει ιδιαίτερη σημασία?

tst04025

Παράθεση από: tst04025 στις 21 Αυγ 2013, 09:19:19 ΠΜ
Καλημέρα αγαπητέ Gnirut,

Είμαι απόφοιτος Μηχανικός Τηλεπικοινωνιών.
Εκ περιεργείας έχει κάποια ιδιαίτερη σημασία?

Καρκαμάνης Γεώργιος

Παρόλο τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει ο κλάδος μας και την πίκρα μας, δεν πρέπει να αποθαρρύνουμε ένα νέο συνάδελφο να ασχοληθεί με το αντικείμενο.

Γιώργος Παπαδόπουλος

Τι σημασία έχει από ποια σχολη έχει αποφοιτήσει η συνάδελφος;

Από την στιγμή που αποφάσισε να ασχοληθεί με το μάθημα, είναι στο χέρι της να αφιερώσει χρόνο στο να γίνει καλυτερη καινα προσφέρει τα μέγιστα.

Η αποφοίτηση από κάποια συγκεκριμένα τμηματα δεν θεωρώ ότι το παν για να γίνεις καλός καθηγητής στην διδασκαλία της ΑΕΠΠ

Οπότε εγώ να ευχηθώ καλή επιτυχία.

Επίσης για τα βοηθήματα που σου πρότειναν, θεωρώ πως τη δεδομένη χρονικη στιγμή αυτό του κ. Καρκαμάνη είναι το πιο ολοκληρομένο και θα σε βοηθήσει εφόσον ξεκινάς από την αρχή.





tst04025