Έκδοση απολυτηρίων

Ξεκίνησε από Καρκαμάνης Γεώργιος, 15 Ιουν 2010, 08:56:08 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

poursali

Παράθεση από: geonipap στις 26 Μαΐου 2011, 05:12:56 ΜΜ
Φέτος τι θα κάνετε με τα απολυτήρια Γυμνασίου; Θα τα βγάλετε με το e-school? Από όσο το έψαξα δεν κάνανε κάποια διόρθωση.
Υπάρχει κάποιος που περσι τα έβγαλε με το e-school? Έκανε κάποια μορφοποίηση?


νομίζω έχουν διορθωθεί τα πολλά προβλήματα του περυσινού Ιουνίου. Ελπίζω να μην έχουμε άλλες εκπλήξεις, τουλάχιστον όχι σοβαρές
εγώ εκεί θα τα βγάλω δεν έχω και άλλο τρόπο άλλωστε
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

geonipap

Εγω έκανα δοκιμές στο σχολικό έτος 2009-2010... γιατι μόνο εκεί μπορω να δω απολυτήρια.. Λες να έχουν κάνει αλλαγές για φέτος???
Πέρσι τα έβγαλες με το eschool poursali?

poursali

Παράθεση από: geonipap στις 26 Μαΐου 2011, 06:06:42 ΜΜ
Εγω έκανα δοκιμές στο σχολικό έτος 2009-2010... γιατι μόνο εκεί μπορω να δω απολυτήρια.. Λες να έχουν κάνει αλλαγές για φέτος???
Πέρσι τα έβγαλες με το eschool poursali?


όχι τον Ιούνιο την πάτησα, αλλά εκ των υστέρων η ομάδα υποστήριξης είχε κάνει τις διορθώσεις και δοκιμαστικά κατάφερα να τυπώσω κανονικά.. οπότε αν μη τι άλλο πιστεύω φέτος θα τα βγάλει το σκασμένο :)
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

geonipap

Εγω που προσπαθησα ... μου βγαζει και παλι κολλητα τις λέξεις μεταξύ τους... Γνωρίζεις πως διορθώνεται αυτό?
Δοκιμές που έκανες?

poursali

Παράθεση από: geonipap στις 26 Μαΐου 2011, 06:13:47 ΜΜ
Εγω που προσπαθησα ... μου βγαζει και παλι κολλητα τις λέξεις μεταξύ τους... Γνωρίζεις πως διορθώνεται αυτό?
Δοκιμές που έκανες?


αν θέλεις ανέβασε ένα pdf να δούμε πως τα βγάζει και από αύριο κάνουμε καμιά δοκιμή

ΥΓ: αλήθεια, χωρίς να κάνεις ενημέρωση διαγωγής/φοίτησης πως έβγαλες απολυτήρια;
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

geonipap

Παράθεση από: poursali στις 26 Μαΐου 2011, 06:18:17 ΜΜ
αν θέλεις ανέβασε ένα pdf να δούμε πως τα βγάζει και από αύριο κάνουμε καμιά δοκιμή

ΥΓ: αλήθεια, χωρίς να κάνεις ενημέρωση διαγωγής/φοίτησης πως έβγαλες απολυτήρια;
Ενημέρωση διαγωγής και φοίτησης κάνεις απο τώρα...Έκδοση αποτελεσμάτων χρειάζεται να κάνεις... Τις δοκιμές της έκανα στο προηγούμενο σχολικό έτος 2009-2010...

poursali

Παράθεση από: geonipap στις 26 Μαΐου 2011, 06:26:58 ΜΜ
Ενημέρωση διαγωγής και φοίτησης κάνεις απο τώρα...Έκδοση αποτελεσμάτων χρειάζεται να κάνεις... Τις δοκιμές της έκανα στο προηγούμενο σχολικό έτος 2009-2010...

οκ. φαντάζομαι ότι όπως τυπώνει αυτή τη στιγμή τα περυσινά έτσι θα τυπώσει και τα φετινά. αν θέλεις ανέβασε ένα pdf να δούμε τι συμβαίνει και αν είναι να βρούμε λύση τώρα, γιατί τελευταία μέρα δεν πρόκειται
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

aspd

Έχετε ρωτήσει προϊσταμένους κτλ. μήπως πρέπει να είναι τα απολυτήρια χειρόγραφα όπως και πέρισυ;
Μην καθόμαστε να ψάχνουμε πώς να βγουν σωστά και στο τέλος να πρέπει να είναι χειρόγραφα!

katrina

Από ό,τι γνωρίζω, τα απολυτήρια γράφονται πάντα χειρόγραφα για να μην υπάρχει περιπτωση αλλοίωσης των βαθμών.
Aραγε, το end  θά είναι happy;

πρωτόνιο

Συνάδελφοι γνωρίζετε αν είναι υποχρεωτικό τα απολυτήρια Γυμνασίου να είναι χειρόγραφα;

anasdimi

Εμείς απο φέτος αποφασίσαμε να τα εκδόσουμε χειρόγραφα.Υπάρχει νόμος του 2003 για το θέμα.Ο λόγος είναι για να μη μπορει να γίνει αλλαγή βαθμολογίας ή άλλων στοιχείων.Φέτος ασχολήθηκα και μ'αυτό το θέμα αν και άλλος έχει την ευθύνη διευθυντης ας πούμε.Για να δούμε συναδελφε τι άλλο θα κάνουμε.........

aspd

χειρόγραφα εκτός αν μου πούνε ότι πρέπει να είναι από το e-school, που δεν πρόκειται.

πρωτόνιο

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σας.

Καρκαμάνης Γεώργιος

Παράθεση από: poursali στις 26 Μαΐου 2011, 06:10:39 ΜΜ
όχι τον Ιούνιο την πάτησα, αλλά εκ των υστέρων η ομάδα υποστήριξης είχε κάνει τις διορθώσεις και δοκιμαστικά κατάφερα να τυπώσω κανονικά.. οπότε αν μη τι άλλο πιστεύω φέτος θα τα βγάλει το σκασμένο :)
Εγώ τύπωσα τα περσινά απολυτήρια από το eshool. στην αρχη υπήρχε πρόβλημα εμφάνισης το οποίο διορθώθηκε  και όλα πήγαν καλά

Καρκαμάνης Γεώργιος

Παράθεση από: anasdimi στις 19 Ιουν 2011, 11:45:32 ΠΜ
Εμείς απο φέτος αποφασίσαμε να τα εκδόσουμε χειρόγραφα.Υπάρχει νόμος του 2003 για το θέμα.Ο λόγος είναι για να μη μπορει να γίνει αλλαγή βαθμολογίας ή άλλων στοιχείων.Φέτος ασχολήθηκα και μ'αυτό το θέμα αν και άλλος έχει την ευθύνη διευθυντης ας πούμε.Για να δούμε συναδελφε τι άλλο θα κάνουμε.........
ναι, υπάρχει απόφαση που υποχρεώνει την χεορογραφη έκδοση απολυτηρίων, άλλα οι περισσότεροι τα τυπώνουν από κάποιο πρόγραμμα