ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΔΟΜΗΜΕΝΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ;;

Ξεκίνησε από agrinio, 10 Οκτ 2009, 11:59:30 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

agrinio

Γεια σας...
Ειμαι νεα συναδερφος στο χωρο και ψαχνω να βρω το βιβλιο του Δομημενου Προγραμματισμου..που εξεταζεται στις Πανελληνιες των Επαλ..
Εχω ψαξει αρκετα και δεν το βρισκω σε καποια σελιδα, στη σελιδα του Παιδαγωγικου δεν υπαρχει αλλα ουτε και στα βιβλιοπωλεια..

Θα το εκτιμουσα βαθυτατα αν μου λεγατε πως να το βρω.....
Μηπως υπαρχει σε καποιο site??

Σας ευχαριστω εκ των προτερων..


Νικολετα

karinakis

θα μπορούσες να απευθυνθείς σε κάποιο ΕΠΑΛ μήπως έχουν απόθεμα. Άλλωστε το βιβλιο είναι το ίδιο με εκείνο που χρησιμοποιούσε η Β τάξη Πληροφορικής των ΤΕΕ, με τίτλο Προγραμματισμός Υπολογιστών.

agrinio

ευχαριστω για την απαντηση σας...
Στα Επαλ που απευθυνθηκα μου ειπαν πως τα βιβλια ειδικοτητας ερχονται μετρημενα και πως δεν εχουν αποθεμα...

μηπως το εχει κανενας σε φωτοτυπιες σε σκαναρισμενη μορφη??

ευχαριστω και παλι..


Νικολετα

nikoleta888000@yahoo.gr

Καρκαμάνης Γεώργιος

Μπορείς να το ψάξεις και από κάποιον μαθητή που έχει τελειώσει το Λύκειο. Επίσης ξέρω ότι κάποια βιβλιοπωλεία πουλάνε βιβλία του ΟΕΔΒ, δες μήπως μπορείς να το βρεις εκεί.

iliasthes

Δυστυχώς σε ηλεκτρονική μορφή από όσο γνωρίζω δεν κυκλοφορεί. Αν δεν υπάρχει και στα σχολεία της περιοχής σου, τότε ή σε βιβλιοπωλείο ή αν φιλοτημηθεί να σε εξυπηρετήσει ο υπεύθυνος της αποθήκης εκεί που ανήκεις. Σε κάθε δευτεροβάθμια υπάρχει ένας κεντρικά υπεύθυνος και υποθέτω πως τέτοια εποχή ακόμα δεν έχει στείλει όλα τα βιβλία πίσω.


dpa2006

Computer science (abbreviated CS or CompSci) is the scientific and practical approach to computation and its applications. It is the systematic study of the feasibility, structure, expression, and mechanization of the methodical processes (or algorithms) that underlie the acquisition, representation, processing, storage, communication of, and access to information, whether such information is encoded in bits and bytes in a computer memory or transcribed engines and protein structures in a human cell.source:http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science