Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

control_data

Παράθεση από: morfeus στις 09 Σεπ 2013, 08:47:17 ΜΜ
ο αρβανιτοπουλος καταθετει νομοτεχνικες αλλαγες τωρα..

Οι οποίες είναι ποιές ;

apom

Παράθεση από: pthomop στις 09 Σεπ 2013, 08:43:22 ΜΜ
Και το δευτερο αφιερωμένο στους χημικούς 'συνάδελφους' που διαβάζουν τα σχόλια μας. Συναντησα την 'επιστήμονα' χημικό του σχολείου και είχα τον ακόλουθο διάλογο:
- Γεια σου γουρουνιτσα!!!
- Γεια και σε σένα!
- Είσαι μέλος της ΕΕΧ;
- Ναι είμαι.
- Συγχαρήτηρια να τους χαίρεσαι.
- Μάλλον θα μιλάς για μια ανακοίνωση που έβγαλαν που είχαν μια μικρή αναφορά στην ειδικοτητα σου. Δεν έχω δώσει σημασία και δεν έχω ενημερωθεί.
- Προς δική σου ενημέρωση οι συνάδελφοι σου έκαναν βαρείς και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς με πολλές ανακοινώσεις και λίγο πολύ αμφισβήτησαν  την επιστημονικότητα του κλάδου μου.

Η κυράτσα κατι πήγε να ψελλήσει και έγινε λούης χωρίς να το καταλάβω απο την παρέα.
Οσοι μείνατε στα λύκεια αλλάξτε τους τα φώτα. Μην κάνετε εξτρα εργασίες και φορτώστε το βάρος που τοσα χρόνια σηκώναμε σαν σκλάβοι και στους επιστήμονες. Τις πιστοποιήσεις πως τις εχουν πάρει; Ας αποδείξουν λοιπόν τι μπορούν να κάνουν. Και γνωρίζω πως κάποιοι μαθηματικοί, φιλόλογοι κλπ που δεν γνωρίζουν ουτε το ποντικάκι να πιάσουν εχουν πιστοποιηση α επιπέδου. Πως; Με ποιό τρόπο; Ας μην απαντήσω καλύτερα γιατί θα επέμβει εισαγγελέας.

όποιος τους βοηθήσει χωρίς να είναι υποχρεωμένος... θα είναι για τον π@$&^ο μην πω τίποτα άλλο πιο χοντρό... και ξεχάστε συναδελφικότητα και κουραφέξαλα...

apom

Παράθεση από: control_data στις 09 Σεπ 2013, 08:48:09 ΜΜ
Οι οποίες είναι ποιές ;

ότι είχε τυπικά παραλείψει στην μορφωτικών... λογικά...

Vagelis

Παράθεση από: pthomop στις 09 Σεπ 2013, 08:43:22 ΜΜ
Η κυράτσα κατι πήγε να ψελλήσει και έγινε λούης χωρίς να το καταλάβω απο την παρέα.
Δε νομίζω ότι φταίει γι'αυτό που γίνεται καμία κυράτσα χημικός κλπ.
Άρα δεν έχει νόημα να τα βάζουμε με τους συναδέλφους.

tdrivas

τις κατέθεσε, δεν διαβάστηκαν..
Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

apom

επειδή δεν παρακολούθησα από πριν... έχει ειπωθεί το οτιδήποτε για εμάς;

Vagelis

Παράθεση από: pthomop στις 09 Σεπ 2013, 08:43:22 ΜΜ
Οσοι μείνατε στα λύκεια αλλάξτε τους τα φώτα. Μην κάνετε εξτρα εργασίες και φορτώστε το βάρος που τοσα χρόνια σηκώναμε σαν σκλάβοι και στους επιστήμονες. Τις πιστοποιήσεις πως τις εχουν πάρει; Ας αποδείξουν λοιπόν τι μπορούν να κάνουν.
Εγώ το έχω ήδη κάνει! Είπα ότι φέτος δεν αναλαμβάνω τίποτα! Μόνο το εργαστήριο! Για να δούμε....

Vagelis

Παράθεση από: apom στις 09 Σεπ 2013, 08:52:19 ΜΜ
επειδή δεν παρακολούθησα από πριν... έχει ειπωθεί το οτιδήποτε για εμάς;
Όχι!

control_data

όχι κάτι ουσιαστικό ακόμα.

Θεέ μου θα κρατήσει ως τις 12:30 τελικά...

tdrivas

σήμερα μέχρι 00.30 θα πάει και αύριο θα ξεκινήσει στις 17.00...
Ως τώρα δεν έχει ειπωθεί τίποτα αναλυτικό για την Πληροφορική, παρά μόνο 2 αναφορές.
Επίσης, ο Νικολόπουλος (Χριστιανοδημοκράτες) κατέθεσε τις προτάσεις της ΠΕΚΑΠ..
Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

Vagelis

Οι νομοτεχνικές βελτιώσεις μάλλον δε μας αφορούν. Νομίζω ότι εμείς χρειαζόμαστε τροπολογία.
Υπομονή μέχρι αύριο.

apom

Παράθεση από: Vagelis στις 09 Σεπ 2013, 08:50:16 ΜΜ
Δε νομίζω ότι φταίει γι'αυτό που γίνεται καμία κυράτσα χημικός κλπ.
Άρα δεν έχει νόημα να τα βάζουμε με τους συναδέλφους.

πολύ συναδελφικότητα έπεσε... σφάξε με αγά μου να αγιάσω...

apom

η κάθε ένωση υλοποιεί τις προτάσεις των μελών της... άρα κάθε μέλος έχει μερίδιο ευθύνης... κι ως τέτοιο πρέπει να αντιμετωπίζετε... απλά - σταράτα!!! Προσωπική άποψη πάντα.

apom

οτι να ναι λένε... αρκει να βγουν στην τηλεόραση... ούτε δημοσιογράφοι να ήτανε... περιγραφουν - διαφωνούν και ψηφίζουν ότι να ναι...

έχουν πλάκα... λες και έχουν γράψει έκθεση και την διαβάζουν στους συμμαθητές τους...

tsabatman

οτι και να ψηφιστει δεν θα φυγει η ΑΕΠΠ ΣΕ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!