Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

P.Tsiotakis

Θα παρακαλούσα για άλλη μια φορα αν γίνεται
Πριν πατήσετε αποστολή να διαβάζετε 3 φορές το κείμενο που έχετε δακτυλογραφησει

Αφορά σε ολα τα κείμενα ώρες πριν, όχι στα τελευταία μόνο

AlexPapplir


thrace

Είναι θετική η όποια αλλαγή παρατηρείται. Η μεγάλη μας κινητοποίηση έδωσε ώθηση στην υπόθεσή μας! Είναι λάθος όμως να πιστέψουμε ότι η κατάσταση  ανεστράφη!!! Θα πρέπει να κλιμακώσουμε την προσπάθειά μας, τόσο οι ενώσεις μας όσο και ατομικά. Ας επιδιώξει ο καθένας μας προσωπική ή τηλεφωνική επαφή με βουλευτές της κυβέρνησης και της αντιπολίτευσης. Προφανώς οι κυβερνητικοί βουλευτές μπορούν να ασκήσουν μεγαλύτερη πίεση στον Αρβανιτόπουλο. Δεν ξέρω πόσοι από αυτούς έχουν αντιληφθεί ότι κάποιες χιλιάδες καθηγητές πληροφορικής του ιδιωτικού τομέα, οδηγούνται στην ανεργία!
Έμειναν δύο μέρες! Ο καθένας ας κάνει ότι καλύτερο μπορεί!

AlexPapplir

Παράθεση από: Παναγιώτης Τσιωτάκης στις 03 Σεπ 2013, 10:13:54 ΜΜ
Θα παρακαλούσα για άλλη μια φορα αν γίνεται
Πριν πατήσετε αποστολή να διαβάζετε 3 φορές το κείμενο που έχετε δακτυλογραφησει

Αφορά σε ολα τα κείμενα ώρες πριν, όχι στα τελευταία μόνο

εγώ είμαι πολύ βιαστικός από τη φύση μου....

sarakiniotis

Απο ότι ξέρω , η συζήτηση και οι αλλαγές σε κάθε άρθρο δεν εχει γίνει ακόμη.
ΜΕχρι σήμερα εγιναν γενικές τοποθετήσεις φορέων . Ας περιμένουμε να δούμε αν υπάρξουν (που θα υπάρξουν ) αλλαγές στα συγκεκριμένα άρθρα που μας ενδιαφέρουν. Αλλωστε η ΕΠΕ τους υπέδειξε ενα-ενα τα αρθρα που χρειάζεται να αλλαχθουν.

Υπομονή λοιπόν , και ο καθένας ας συνεχίζει να δουλεύει και να ενοχλει-ενημερώνει οπου και οποιον μπορεί.

keep.accelerating

Συνάδελφοι,
καταλαβαίνω την ανάγκη για επικοινωνία σε όλους μας αλλά και την έκφραση της αγανάκτησης
για όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας. Παρατηρείστε ότι πολλοί πλέον δε μιλούν τόσο πολύ
και καλά κάνουν για εμένα. Μην το ερμηνεύετε ως αδιαφορία, βάλτε την παράμετρο του σιωπηλού
ΗΘΙΚΟΥ αγώνα.

Προσωπικά έχω πάρα πολλά να πω ειδικά τώρα που "πέρασε" η 2/9...
Θέλετε με υπομονή και επιμονή να συνεχίσουμε τον αγώνα μας;

Αν ναι, ας μιλάμε λιγότερο και ας κάνουμε περισσότερα μέχρι να δούμε ότι διορθώνεται όλο αυτό
το καλογυρισμένο αστείο των αστείων. Μέχρι τότε keep silence. Μη ξανακάνουμε το ίδιο λάθος...
Καλή συνέχεια σε όλους μας ;)

andrika

Σας παρακαλω ολους μην βιαζεστε. Μην βγαζουμε αδικα συμπερασματα οπως εχουμε κανει τοσες και τοσες φορες στο κοντινο παρελθον. βλ. Κεδικογλου κα...Σας παρακαλω ας προσεξουμε τι γραφουμε.....

vistrian

Παράθεση από: keep.accelerating στις 03 Σεπ 2013, 10:52:41 ΜΜ
Συνάδελφοι,
καταλαβαίνω την ανάγκη για επικοινωνία σε όλους μας αλλά και την έκφραση της αγανάκτησης
για όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας. Παρατηρείστε ότι πολλοί πλέον δε μιλούν τόσο πολύ
και καλά κάνουν για εμένα. Μην το ερμηνεύετε ως αδιαφορία, βάλτε την παράμετρο του σιωπηλού
ΗΘΙΚΟΥ αγώνα.

Προσωπικά έχω πάρα πολλά να πω ειδικά τώρα που "πέρασε" η 2/9...
Θέλετε με υπομονή και επιμονή να συνεχίσουμε τον αγώνα μας;

Αν ναι, ας μιλάμε λιγότερο και ας κάνουμε περισσότερα μέχρι να δούμε ότι διορθώνεται όλο αυτό
το καλογυρισμένο αστείο των αστείων. Μέχρι τότε keep silence. Μη ξανακάνουμε το ίδιο λάθος...
Καλή συνέχεια σε όλους μας ;)

+1
VR in Computing

lkt

Θετική εξέλιξη η σημερινή ή προσπαθούν να μας παραπλανήσουν; Τις επόμενες 2 μέρες θα φανεί. Ως τότε ας κάνουμε ο καθένας ό,τι καλύτερο μπορεί χωρίς τυμπανοκρουσίες.

P.Tsiotakis


AlexPapplir

ωραίο μουσικό διάλειμμα.
Θυμήθηκα τότε που ήμουν 13, στο χωριό μου βλέπαμε μόνο ΕΡΤ2. Κάθε Σάββατο παρακολουθούσα τη συζήτηση της βουλής, αναγκαστικά, δεν είχε κάτι άλλο η τηλεόραση, μέχρι να αρχίσει η Ελληνική Ταινια.

billdnet


tdrivas

οι κωλοτούμπες που έχουν κάνει ως τώρα οι επαγγελματίες της απάτης, να γίνουν έναυσμα για περισσότερη πίεση από εδώ και πέρα..
Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

andrika


andrika

Παράθεση από: morfeus στις 03 Σεπ 2013, 11:15:41 ΜΜ
οι κωλοτούμπες που έχουν κάνει ως τώρα οι επαγγελματίες της απάτης, να γίνουν έναυσμα για περισσότερη πίεση από εδώ και πέρα..
+1