Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ανδρέας Φαρμακόρης

Ότι και να γίνει τελικά αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαριστήσω όλους τους συνάδελφους και μη που πάλεψαν για την Πληροφορική Παιδεία.  Συνεχίζουμε ... δεν έχει τελειώσει τίποτε.
Καθηγητης Πληροφορικής ΠΕ19
Λυκειο Αμπελακίων Σαλαμίνας

dream

Υπομονή συνάδελφοι, να δούμε το τελικό σχέδιο για την Πληροφορική..

Και μην ξεχνάμε ότι θα πρέπει να γίνει αγώνας και για την Πληροφορική στο Γυμνάσιο.

Keep Growing

Παράθεση από: dream στις 27 Αυγ 2013, 11:38:29 ΠΜ
Και μην ξεχνάμε ότι θα πρέπει να γίνει αγώνας και για την Πληροφορική στο Γυμνάσιο.

κοντός ψαλμός αλληλούια ...
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

AlexPapplir

Παράθεση από: Ανδρέας Φαρμακόρης στις 27 Αυγ 2013, 11:29:56 ΠΜ
Ότι και να γίνει τελικά αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαριστήσω όλους τους συνάδελφους και μη που πάλεψαν για την Πληροφορική Παιδεία.  Συνεχίζουμε ... δεν έχει τελειώσει τίποτε.
+++++++++++++++++

Aggelikoula

Ρε παιδιά, μόλις είδα τα post. Δεν είμαι χημικός. Μηχανικός Η/Υ και Πληροφορικής είμαι και καθηγήτρια ΠΕ19 από Άρτα. Λογικά είναι έγκυρα αυτά που σας είπα.

tdrivas

Αχ αγγελικούλα, θα γίνεις η επίσημη αγαπημένη του στεκιού αν ισχύουν!!!
Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

thana$i$


Aggelikoula

Έχω στείλει υλικό και τις προτάσεις μας και στους 3 βουλευτές της Άρτας που είναι στο θερινο τμήμα και έχω μιλήσει και τηλεφωνικά μαζί τους. Μου είπαν ότι θα μας βοηθήσουν και οι τρεις.

ΤΠ

Αγγελικούλα, εσύ και ο Άγιος Φανούριος!!!

AlexPapplir

Παράθεση από: morfeus στις 27 Αυγ 2013, 11:56:07 ΠΜ
Αχ αγγελικούλα, θα γίνεις η επίσημη αγαπημένη του στεκιού αν ισχύουν!!!

παραλίγο να έρθουμε Αρτα χθες...

odyssevax

Σαν σήμερα πριν 9 χρόνια ο Άγιος μού φανέρωνε το διορισμό μου. Σήμερα μία μικρή άγγελος με επισκέφθηκε στη μυροβόλο Χίο που κατέφτασα για ολιγοήμερο παραθερισμό!

Keep walking!  :angel:

ΤΠ

Μη τα γυρνάς τώρα αγγελικούλα μας!!! Άλλο "πληροφορική και στις 3 τάξεις και εξεταζόμενο μάθημα" και άλλο "είπαν θα μας βοηθήσουν"!

Keep Growing

Παιδιά συγκρατηθείτε, θα μας περάσουν για forum συνοικεσίων ...
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

Katsadouros_Dhm

Δεν είναι το νέο σχέδιο, αλλά άλλο ένα άρθρο για την Πληροφορική (αναφέρεται και στο ελεύθερο λογισμικό που θα πρέπει όλοι να υιοθετήσουμε στα σχολεία):
http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%88%CE%B7%CF%86%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C-%CF%87%CE%AC%CE%BF%CF%82-%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BF

Γιάννης Αναγνωστάκης

Υποτίθεται σήμερα πάει για Βουλή..

Τι ώρα θα το καταθέσουν; Αργά το βράδυ πάλι;

Βάζω στοίχημα ότι τώρα πρέπει να γίνονται ΟΙ αλχημείες στα σχετικά γραφεία του Υπουργείου...