Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

kadafi

Παράθεση από: savant στις 08 Σεπ 2013, 01:09:48 ΠΜ
Εμένα με παρακολουθεί ο μεγάλος αδερφός?
Να το χρεώσω σε κάποια επιστήμη?

Τελικά και ο Αϊνστάιν επικίνδυνος ήτανε ε?
είσαι σε παραλήρημα, καλύτερα να το διοχετεύσεις - εκτονώσεις  σε δικό σας φόρουμ
Ελευθερίου Κωστής
Μηχανικός Υπολογιστών
Καθηγητής Πληροφορικής (ΠΕ20)

P.Tsiotakis

#4216
Αυτός ειναι ο λόγος που δεν ειμαστε συνάδελφοι
Άλλο εκπαιδευτικός γνωριζω πολλούς χημικους εκπαιδευτικούς, άλλο νπδδ

Θα σου έλεγα κατι για υπολογιστικη σκέψη και τέτοια, αλλα στο 17ο αιώνα δεν ηταν στην ύλη
Για αυτο άλλωστε και δεν καταλαβαίνουν τι λέμε οι σχεδιαστές του λυκείου
Ειναι συνταξιούχοι ή πολιτικοί επιστήμονες
Όταν λέει ο τσουκαλας: σχολείο δεινοσαυρων κυρίως εσένα εννοεί
Που βγάζεις ανακοινώσεις για την αξία σου και αναφέρεις τα χημικά όπλα

Για τα γενοσημα ξέρεις ποιον να απασχολησεις (άλλο υπουργείο) σου ταιριάζει πολυ καλύτερα

Αυτο το φόρουμ ειναι καθηγητών Πληροφορικης χωρις συνδρομή

Ο μεγάλος αδερφός ειναι στο υπουργείο και παίζει με τις ψυχές των ΜπουλουΚιων και Ολων των παιδιών μας με σοφιστειες

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: savant στις 08 Σεπ 2013, 01:09:48 ΠΜ
Εμένα με παρακολουθεί ο μεγάλος αδερφός?
Να το χρεώσω σε κάποια επιστήμη?

Τελικά και ο Αϊνστάιν επικίνδυνος ήτανε ε?

Μεγάλη μαγκιά η ανωνυμία, ε savant;

Εμείς είμαστε ο κλάδος που εκτελεί σχέδια εξόντωσης των άλλων κλάδων;

Μάλλον δεν είχες μάθει ποιο το ήταν το αρχικό πλάνο του ΙΕΠ, και πως ξαφνικά έμεινε μόνο το μάθημα σας;;

Βλέπεις η πολιτική που εφαρμόζεται προωθεί εμάς τους πληροφορικούς τόσο πολύ που είμαστε έτοιμοι να χαρίσουμε και ώρες στους υπόλοιπους κλάδους..

Σας έχουν διδάξει την διάζευξη;

savant

Παράθεση από: janag79 στις 08 Σεπ 2013, 02:50:08 ΠΜ
Μεγάλη μαγκιά η ανωνυμία, ε savant;

Εμείς είμαστε ο κλάδος που εκτελεί σχέδια εξόντωσης των άλλων κλάδων;

Μάλλον δεν είχες μάθει ποιο το ήταν το αρχικό πλάνο του ΙΕΠ, και πως ξαφνικά έμεινε μόνο το μάθημα σας;;

Βλέπεις η πολιτική που εφαρμόζεται προωθεί εμάς τους πληροφορικούς τόσο πολύ που είμαστε έτοιμοι να χαρίσουμε και ώρες στους υπόλοιπους κλάδους..

Σας έχουν διδάξει την διάζευξη;

Πες μου το αρχικό σχέδιο, είμαι περίεργος
Αλλά για πες μου , πως και έχεις τόσες διασυνδέσεις και τα γνωρίζεις?

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: savant στις 08 Σεπ 2013, 03:44:08 ΠΜ
Πες μου το αρχικό σχέδιο, είμαι περίεργος
Αλλά για πες μου , πως και έχεις τόσες διασυνδέσεις και τα γνωρίζεις?

Δώσε μου το ονοματάκι σου και μετά, είμαι και γω περίεργος...

billdnet

#4220
Παράθεση από: janag79 στις 08 Σεπ 2013, 12:02:33 ΠΜ
ΠΑΙΔΙΑ ΙΟΣ... :D

Ο ftsak - tonia χτυπά...!! Για πες μας τι φοράς σήμερα? Παντελόνι ή φούστα?

Με το που ανάφερα τη λέξη "ΔΩΡΕΑ" αμέσως να μου επιτεθεί. Ο καθένας μπορεί να ερμηνεύσει αυτό που είπα με διαφορετικό τρόπο. Τώρα αν έχεις "τη μύγα..." πρόβλημά σου.

Είπα ... χρίζεις βοήθειας.

http://www.youtube.com/watch?v=g_CBJZQ1wa0

che

Απορώ ρε παιδιά πως ασχολείστε με τον κάθε αργοσχολο που μπαίνει σε forums άλλων για να πει την μπουρδα του.

Επίσης απορώ με τους διαχειριστές πως υπαρχει ακόμη αυτός εδώ μεσα.


thana$i$

Καλημέρα συνάδερφοι.
Έχω την τάση τον τελευταίο καιρό να κοινοποιώ φαινομενικα άσχετα με την θεματολογία του topic αλλά και του forum πράγματα, αλλά τουλάχιστον στο δικό μου μυαλό συνδέονται με αυτά που μας απασχολούν, και προσφέρουν και μια ευκαιρία για χαλάρωση στα τεντωμένα νεύρα μας.
Σήμερα για παράδειγμα έμαθα πως για κάθε κουτάκι μπύρα που πίνουμε δίνουμε 0,02 Ευρώ στο επικουρικό ταμείο χημικών.
http://www.enikos.gr/economy/172011,Apo_koskino_gia_katarghsh_oi_199_foroi_y.html

Μίλα μου για συντεχνίες ...

andrika

Παράθεση από: thana$i$ στις 08 Σεπ 2013, 10:03:48 ΠΜ
Καλημέρα συνάδερφοι.
Έχω την τάση τον τελευταίο καιρό να κοινοποιώ φαινομενικα άσχετα με την θεματολογία του topic αλλά και του forum πράγματα, αλλά τουλάχιστον στο δικό μου μυαλό συνδέονται με αυτά που μας απασχολούν, και προσφέρουν και μια ευκαιρία για χαλάρωση στα τεντωμένα νεύρα μας.
Σήμερα για παράδειγμα έμαθα πως για κάθε κουτάκι μπύρα που πίνουμε δίνουμε 0,02 Ευρώ στο επικουρικό ταμείο χημικών.
http://www.enikos.gr/economy/172011,Apo_koskino_gia_katarghsh_oi_199_foroi_y.html



ολο αυτο τον καιρο με αυτα που περναμε τους εχω κανει πλουσιους...

andrika

Ενας σχολικος συμβουλος μου εστειλε την δευτερολογια της Μπατσαρά...Οντως λεει για σπασιμο του πεδιου...

andrika

Παράθεση από: Σπύρος Δουκάκης στις 07 Σεπ 2013, 04:58:13 ΜΜ
Η διάχυση της πληροφορίας είναι σημαντική. Το ερώτημα πάντα είναι ποια είναι η κατάλληλη στιγμή να κάνουμε την ενημέρωση...


μηπως πρεπει να γινει εστω και με πμ

evry

Τα πράγματα είναι απλά. Κάποιοι σε 2 χρόνια θα χάσουν τη δουλειά τους, και είναι απόλυτα λογικό να είναι εξαγριωμένοι.
Αυτοί που μπαίνουν και τρολάρουν το ξέρουν και το εκμεταλλεύονται. Μην τους κάνετε τη χάρη.
Μην ασχολείστε μαζί τους.
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

P.Tsiotakis

Για μένα το θέμα δεν ειχε ποτε να κάνει με την εργασία κανενός

Πάντα ειχε να κάνει με τον προγραμματισμο και την επιστήμη μας που πρέπει να λάβουν/έχουν τη θέση τους στο λυκειο

Σε αυτο το ζητημα, αυτοί που (προσωρινά) αποφασίζουν θεωρούν πως δεν ειναι ισότιμη με τις άλλες θετικές/τεχνολογικές επιστήμες

Και αυτο ειναι λάθος

GEG

Παράθεση από: Παναγιώτης Τσιωτάκης στις 08 Σεπ 2013, 11:16:46 ΠΜ
Για μένα το θέμα δεν ειχε ποτε να κάνει με την εργασία κανενός

Πάντα ειχε να κάνει με τον προγραμματισμο και την επιστήμη μας που πρέπει να λάβουν/έχουν τη θέση τους στο λυκειο

Σε αυτο το ζητημα, αυτοί που (προσωρινά) αποφασίζουν θεωρούν πως δεν ειναι ισότιμη με τις άλλες θετικές/τεχνολογικές επιστήμες

Και αυτο ειναι λάθος

Παναγιώτη ξέρουν ποιά είναι η Επιστήμη των Υπολογιστών και έχουν πειστεί σχεδόν όλοι ότι πρέπει να είναι πανελλαδικά εξεταζόμενο απλά για άγνωστο (?) λόγο δεν το κάνουν και όλα αυτά δείχνουν διαπλοκή και αλισβερίσι....
Hey! It compiles! Ship it! :-)

petrosp13

Δεν έχουν πειστεί
17 πρόεδροι τμημάτων δεν φτάνουν
Θα πρέπει να φτάσουμε σε 3ψήφιο νούμερο για να αρχίσουν να μας ακούνε
Η Χημεία έχει 200 ή 162 ή 100 σχολές τέλος πάντων
Εσείς πόσες έχετε ρε κακομοίρηδες;
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής