Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

lkt


NiColas1957

Παράθεση από: dg69 στις 28 Αυγ 2013, 05:02:10 ΜΜ
2ωρες Α, 4ωρες Β και 5ωρες Γ . Αυτη ειναι η δικη μου πληροφορηση

Πλάκα κάνεις ???    Δεν είναι σωστό !!
Έλεος


tsabatman

Παράθεση από: dg69 στις 28 Αυγ 2013, 05:02:10 ΜΜ
2ωρες Α, 4ωρες Β και 5ωρες Γ . Αυτη ειναι η δικη μου πληροφορηση
Μάλλον από υπερβολικό ως ουτοπικό μου ακούγεται...τα όνειρα δεν είναι κακά...μακάρι και θα σου φέρω εγώ προσωπικά ένα τσουρέκι από γνωστή αλυσίδα!

petrosp13

5 ώρες στην Γ και 2 ώρες στην Α είναι λογικό
4 ώρες στην Β δεν βγαίνει με τίποτα
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

tdrivas

φίλε Dg69 σεβάσου την αγωνία ΟΛΩΝ και μοιράσου μαζί μας την εγκυρότητα ή μη των πληροφοριών σου..
Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

labrosD

Μου αρέσει που κάθεστε και σχολιάζετε την κάθε αρλούμπα που ανεβάζουν οι σπιούνοι Χημικοί που κυκλοφορούν εδώ μέσα. Έδωσε ο άλλος κάποιες ώρες για πλάκα και εσείς περιμένετε περισσότερες πληροφορίες όλο αγωνία.

Συμβουλή: Τραβήξτε τους ένα γερό κλανίδι και μην ασχολήστε με τα posts τους....

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: dg69 στις 28 Αυγ 2013, 05:02:10 ΜΜ
2ωρες Α, 4ωρες Β και 5ωρες Γ . Αυτη ειναι η δικη μου πληροφορηση

50 (ίσως και λιγότερα) άτομα μαζευτήκαμε σήμερα κάτω στη Βουλή

Ειλικρινά θα ήθελα να ήξερα ποιος σου δίνει αυτή την πληροφόρηση

Ή σε δουλεύουν ή μας δουλεύεις...Απλά στο λέω!

tsabatman

Ας μας έλεγε η ΠΕΚΑΠ υπεύθυνα τι παιχνίδι παίζεται με τις δηλώσεις του υφυπουργού, τα άρθρα της καθημερινής και των νέων, για να μην κάνουμε υποθέσεις.Ποιόν πειράζει το πανελλαδικά εξεταζόμενο μάθημα που o Κεδικογλου είχε δηλώσει.Απαντήστε αφού γνωρίζετε για να μην τους καλύπτετε

Παντελης Τσιράκης


vtsakan

Παράθεση από: morfeus στις 28 Αυγ 2013, 05:27:15 ΜΜ
φίλε Dg69 σεβάσου την αγωνία ΟΛΩΝ και μοιράσου μαζί μας την εγκυρότητα ή μη των πληροφοριών σου..


Θα το ειχε κανει μεχρι τώρα.  Εγω αυτό που θελω ειναι μια πιο αναλυτική περιγραφή της επικαιρότητας απο την πεκαπ καθως και το τι προτίθεται να κανει. Τολμάει η πεκαπ να δηλωσει τον αντιπαιδαγωγικο χαρακτηρα ενος μαθηματος αλγοριθμικης σε ολες τις κατευθύνσεις;
Βασίλης Τσακανίκας
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών Ε.Μ.Π.

petrosp13

Ο Κεδίκογλου δεν δήλωσε ποτέ για πανελλαδικό μάθημα
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

peter13

Παιδιά προφανώς και το πέταξε αυτό για να αλλάξουμε λίγο το θέμα συζήτησης από εκεί που είχε καταλήξει.. Κι όντως το κατάφερε καλά.

Όσον αφορά το θέμα προσωπική μου γνώμη είναι ότι καλώς είναι γενικής στην τρίτη γιατί βασικές αρχές αλγοριθμικής ασφαλώς βοηθάνε και τους φιλολόγους.
Από 'κει και πέρα για μένα θέμα διεκδίκησης δεν είναι σας δίνουμε το γενικής δώστε μας κατεύθυνση αλλά σωστά κάνετε και το κάνετε γενικής γιατί είναι χρησιμότατο για όλους αλλά διεκδικούμε και εμβάθυνση (+3 ώρες) για αυτούς που θέλουν να περάσουν σε όλες αυτές τις σχολές που έχετε αναφέρει.

tsabatman

Παράθεση από: petrosp13 στις 28 Αυγ 2013, 05:31:33 ΜΜ
Ο Κεδίκογλου δεν δήλωσε ποτέ για πανελλαδικό μάθημα
Στον Αντ 1 υπάρχει και σχετικό βίντεο στον ρογγακο

dg69

Σήμερα το μεσημέρι συνατήθηκε ο υπουργός με μερικούς βουλευτές. Ενας από αυτούς (κ. Κέλλας, βουλευτής της ΝΔ) ανέφερε για 2, 4, 5.
Μη με μαλώνετε. Αυτό έχω μάθει και σας το μεταφέρω. Και εμένα μου φαίνεται περίεργο.

ΥΣ Γράφω από ένα νοκια 3 ετών. Συγγνωμη για την καθυστέρηση της επικοινωνίας.

fof

Παράθεση από: vtsakan στις 28 Αυγ 2013, 05:31:23 ΜΜ
Θα το ειχε κανει μεχρι τώρα.  Εγω αυτό που θελω ειναι μια πιο αναλυτική περιγραφή της επικαιρότητας απο την πεκαπ καθως και το τι προτίθεται να κανει. Τολμάει η πεκαπ να δηλωσει τον αντιπαιδαγωγικο χαρακτηρα ενος μαθηματος αλγοριθμικης σε ολες τις κατευθύνσεις;

+1