ΟΕΦΕ Α' φάση

Ξεκίνησε από epsilonXi, 03 Ιαν 2023, 06:30:00 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

epsilonXi

Γιατί δε βλέπω τίποτα στραβό στο Α2, στήλη Β, 5;
και εκείνο το Δ2, ποιός θα το λύσει;

George Eco

Το & με την ό,τι να 'ναι αυθαίρετη χρήση στις λύσεις τι σου λέει;

nokotsos

Επίσης στην μετρατροπή είναι αναγκαίο το Αν? διότι μπαίνει σίγουρα μία φορα.

methenitis

Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει τα θέματα?
george.methenitis@gmail.com

ikariofil


George Eco

Παράθεση από: nokotsos στις 03 Ιαν 2023, 09:53:24 ΜΜΕπίσης στην μετρατροπή είναι αναγκαίο το Αν? διότι μπαίνει σίγουρα μία φορα.
Δε θυμάμαι τα θέματα απ' έξω, αλλά αν ζητούσε ΙΣΟΔΥΝΑΜΟ, τότε ναι είναι απαραίτητη η ΑΝ, ασχέτως αν μπαίνει σίγουρα μια φορά στο βρόχο. Το ισοδύναμο ζητά να διατηρηθεί η αρχική λειτουργία ισοδύναμα, όχι μόνο να έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα στο συγκεκριμένο παράδειγμα.

George Eco

Παράθεση από: epsilonXi στις 03 Ιαν 2023, 06:30:00 ΜΜ
Γιατί δε βλέπω τίποτα στραβό στο Α2, στήλη Β, 5;
και εκείνο το Δ2, ποιός θα το λύσει;

Το Δ2 πρέπει να τα ξαναδώ για να έχω άποψη.
Για το Α2 τώρα αν λες το 5ο, έσπαγα κι εγώ το κεφάλι μου να καταλάβω ΓΙΑΤΙ υπήρχε θέμα περατότητας. Δεν υπάρχει. Έχουν κάνει λάθος εδώ.

tasospap

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

Αν μπορεί ας τα στείλει κάποιος και στο tasos.papaioannou@gmail.com

George Eco

Συνάδελφοι δε τα έχω, σε έντυπη μορφή τα είδα. :(

ckar

Καλησπέρα! Αν μπορεί κάποιος να τα προωθήσει και σε εμένα: ckarapapas@gmail.com 
Ευχαριστώ  :)

spikonto

Καλησπέρα, αν γίνεται μια προώθηση και σε εμένα! spikonto@gmail.com
Ευχαριστώ πολύ!

ma05860

Καλημέρα και από εμένα.
Αν γίνεται να μου στείλει και εμένα κάποιος τα θέματα,αν δεν υπάρχει πρόβλημα φυσικά?
koulabcd@yahoo.gr

Ευχαριστώ πολύ!!

gdim

Καλησπέρα, αν γίνεται μια προώθηση και σε εμένα! gizdim@sch.gr
Ευχαριστώ πολύ!

Haris17

Καλημέρα.
Αν γίνεται να μου σταλούν και εμένα τα θέματα από κάποιον?  :)
eharismail17@gmail.com 

Σας ευχαριστώ πολύ !

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Χ

#14
Δύσκολο 3 και 4 για την εποχη...

dimitrios67

Το 3ο θέμα είναι ένα 3ο θέμα πανελλαδικών, δηλ. επανάληψη με άγνωστο αριθμό επαναλήψεων, που όμως, είναι μέσα σε μια επιπλέον επαναληψη Για, δηλ. οι 28 ημέρες κατά τις οποίες εξετάζουμε τις πωλήσεις κλπ. Γιά ποιό λογο τοση πολυπλοκότητα;
Ομοίως και η εκφώνηση του 3ου θέματος μπορει πολύ εύκολα να μπερδέψει τους μαθητές....

semaphore

Καλησπέρα, γίνεται να μου στείλει και εμένα κάποιος τα θέματα στο aeppsta@gmail.com;

Ευχαριστώ πολύ

gioufkas

Καλημέρα.
Αν γίνεται να μου σταλούν και εμένα τα θέματα από κάποιον?  :)
geokara26@gmail.com

thg

Καλησπέρα σας έχει κάποιος τα θέματα του οεφε; 

teogeo

Καλημέρα, γίνεται να μου στείλει και εμένα κάποιος τα θέματα στο teoupatras@gmail.com;
Ευχαριστώ πολύ

tanius76

Χαιρετώ !
Στείλτε και σε εμένα σας παρακαλώ τα θέματα και τις λύσεις. 
1olyklef@gmail.com

thg

Καλημέρα μήπως μπορώ να έχω κι εγώ τα θέματα?

martha-ts

Καλησπέρα! Θα μπορούσα να έχω και εγώ τα θέματα και τις λύσεις?
tsap2009@gmail.com

Ευχαριστώ!

pstasinos

Καλημέρα μήπως μπορώ να έχω κι εγώ τα θέματα? 
pstassinos@gmail.com
ευχαριστώ

Dinos

Καλησπέρα. 
Αν είναι δυνατόν στείλτε μου τα θέματα του ΟΕΦΕ κι εμένα: dinos_2000@yahoo.com
Ευχαριστω

alkiez

Καλησπέρα και καλή μας τελική ευθεία.
 
Θα ήθελα κι εγώ τα θέματα αν είναι εύκολο.

alkisti.zagli@gmail.com

ευχαριστώ εκ των προτέρων

lp

Καλημέρα
Αν μπορείτε να μου στείλετε τα θέματα στο pliroforikos[at]gmail[dot]com

Ευχαριστώ πολύ

Λέων Προκόπης
2ο ΓΕΛ Ναυπλίου

tasosP

Καλημέρα
Αν μπορείτε να μου στείλετε τα θέματα και απαντήσεις στο friz20042003@gmail.com

Ευχαριστώ πολύ

tasospap

Καλησπέρα σε όλους. Αν έχει κάποιος τα θέματα της Β' Φάσης του ΟΕΦΕ ας τα στείλει στο tasos.papaioannou@gmail.com.
Ευχαριστώ πολύ.

Jenny

Καλησπέρα σας, αν έχετε τα θέματα και τις προτεινόμενες λύσεις του ΟΕΦΕ θα τα ήθελα και εγω.

eugenia.vakalounaki@gmail.com

Ευχαριστούμε!

jimakal

Καλησπέρα αν μπορεί κάποιος να στείλει τα θέματα με τις απαντήσεις της Β φάσης Οεφε στο email : jimakal@yahoo.gr.

Ευχαριστώ πολύ.

Γιαννούλης Γιώργος

Καλησπέρα αν μπορεί κάποιος να στείλει τα θέματα με τις απαντήσεις της Β φάσης Οεφε στο email : aktorion@gmail.com

Ευχαριστώ πολύ.

ElenaP

Καλησπέρα αν μπορεί κάποιος να στείλει τα θέματα με τις απαντήσεις της Β φάσης Οεφε στο email : papadima.el@gmail.com

Ευχαριστώ πολύ.

nsanidas2017

Θερμά παρακαλώ να μου στείλετε τα θέματα της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ τόσο της Α΄, όσο και της Β΄ Φάσης
του φετινού ΟΕΦΕ.

E-MAIL: nsanidas2017@gmail.com

agg13sak

Καλησπέρα!μπορείτε να στείλετε και σε εμένα τα θέματα του ΟΕΦΕ;(agg13sak@gmail.com) ευχαριστώ.

kpapad13

Καλησπέρα, θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου στείλει τα θέματα του ΟΕΦΕ Α & Β φάση και τις προτεινόμενες λύσεις αν υπάρχουν. Ευχαριστώ! 

e-mail: kpapad13@gmail.com

Salos

Καλησπέρα, αν είναι εύκολο θα ήθελα και εγώ τα θέματα της ΟΕΦΕ και τις λύσεις τους. 
Ευχαριστώ πολύ

email: ssaloss@hotmail.com 

manutech

Καλησπέρα σας, αν μπορούσε κάποιος να μου τα προωθήσει θα με βοηθούσε.
Mail : branisg7@hotmail.com
Ευχαριστώ πολύ

kanti

Kαλησπέρα σε όλους!
θα μπορούσατε να μου στείλετε τα θέματα της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ τόσο της Α΄, όσο και της Β΄ Φάσης
του φετινού ΟΕΦΕ;
(anti.kat.0811@gmail.com)

ευχαριστώ πολύ! :D

v.ale.s

Καλημέρα σας.
Θα μπορούσατε να μου στείλετε και εμένα τα θέματα και τις λύσεις του φετινού ΟΕΦΕ Α' και Β΄φάσης;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
(katomeritis@gmail.com)

MATRIX

Καλημέρα σας.
Θα μπορούσατε να μου στείλετε και εμένα τα θέματα και τις λύσεις του φετινού ΟΕΦΕ A & Β΄φάσης;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
(daskalos_2007@yahoo.gr)

pc031

Καλησπέρα σας.
Θα μπορούσατε να μου στείλετε και εμένα τα θέματα και τις λύσεις του φετινού ΟΕΦΕ A & Β΄φάσης;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
gproxeiro@gmail.com

MANOS60

Θα μπορούσατε να μου στείλετε και εμένα τα θέματα  του φετινού ΟΕΦΕ  Β΄φάσης;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
elouloudis@gmail.com

turn_on

Kαλησπέρα σας,
θα μπορούσατε να μου στείλετε τα θέματα της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ της Α΄ και της Β΄ Φάσης
του φετινού ΟΕΦΕ;
(elenmanou7@gmail.com)

ευχαριστώ πολύ

gdim

Kαλησπέρα σας,
Θα μπορούσατε να μου στείλετε τα θέματα της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ της Α΄  Φάσης
του φετινού ΟΕΦΕ;
gizdim@sch.gr


ευχαριστώ πολύ


akalest0s

Παρατηρώντας το γενικότερο (αυξημένο) ενδιαφέρον...
Θέματα ΟΕΦΕ = "με κράζεις, με θαυμάζεις"  :angel:
"Abstraction is not the first stage, but the last stage, in a mathematical development." MK
"I don't want to write about a high level thing, unless I fully understand about a low level thing" DK

semaphore

Καλησπέρα σε όλους,
υπάρχει η δυνατότητα να μου στείλει κάποιος τα θέματα Α και Β φάσης στο παρακάτω email;

aeppsta@gmail.com

Ευχαριστώ πολύ.


aagiop

Καλημέρα σε όλους, θα μπορούσε κάποιος να στείλει τα θέματα α και β φάσης στο aagiop@gmail.com;
Ευχαριστώ

ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ

Καλησπέρα

Θα μπορούσαμε να έχουμε τα θέματα ΟΕΦΕ Α Φάση??

Ευχαριστώ!!!

isle

Καλησπέρα σε όλους,
εχει κανείς τις λύσεις για  τα θέματα Β φάσης ;
Αν ναι το email είναι ; isidorosl@hotmail.com
Ευχαριστώ !

progrontop

#50
Καλημέρα σε όλους! Θα μπορούσατε και μένα να μου στείλετε θέματα και απαντήσεις οεφε Α και Β φάσης αν επιτρέπεται?
anastas5vas@gmail.com
Ευχαριστώ!!

ansimeon

Καλημέρα σε όλους, θα μπορούσε κάποιος να στείλει τα θέματα α και β φάσης στο ansimeon@gmail.com;
Σας ευχαριστώ πολύ!

Akis73

Καλημέρα! θα μπορούσε κάποιος να στείλει και σε εμένα τα θέματα α και β φάσης στο kgtheo50@gmail.com ;
Ευχαριστώ πολύ!

turn_on

Καλησπέρα σε όλους, 

θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει τα θέματα α και β φάσης 2023 στο elenmanou7@gmail.com

Eυχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

parsenopoulou

Καλησπέρα. Να ρωτήσω γιατί πρέπει στη μετατροπή στο θέμα Β1 γ ερώτημα να μπει η Αρχη_ επανάληψης μέσα σε αν; Η ΟΣΟ εκτελείται οπωσδήποτε μια φορά αρα είναι ισοδύναμα κ χωρίς αν. Αναφέρομαι στη φάση Α.

andreas_p

Παράθεση από: parsenopoulou στις 20 Μαΐου 2023, 03:57:50 ΜΜΚαλησπέρα. Να ρωτήσω γιατί πρέπει στη μετατροπή στο θέμα Β1 γ ερώτημα να μπει η Αρχη_ επανάληψης μέσα σε αν; Η ΟΣΟ εκτελείται οπωσδήποτε μια φορά αρα είναι ισοδύναμα κ χωρίς αν. Αναφέρομαι στη φάση Α.
Στην ΟΣΟ, αν στον πρώτο έλεγχο η συνθήκη είναι Αληθής , δεν χρειάζεται η Αν .

parsenopoulou

Αυτό πιστεύω  και εγώ.  Το θεωρώ απλή μετατροπή γιατί εκτελείται η ΟΣΟ οπωσδήποτε μια φορά. Είδα τις λύσεις του ΟΕΦΕ και λίγο προβληματίστηκα να πω την αλήθεια. Πάντως ευχαριστώ για την απάντηση. 

consof

Καλημέρα σε όλους, θα μπορούσε κάποιος να στείλει τα θέματα α και β φάσης στο konstantinos.sofianos@gmail.com;
Ευχαριστώ

tanius76

Παράθεση από: consof στις 22 Μαΐου 2023, 07:36:57 ΜΜΚαλημέρα σε όλους, θα μπορούσε κάποιος να στείλει τα θέματα α και β φάσης στο konstantinos.sofianos@gmail.com;
Ευχαριστώ
στείλτε τα και σε εμένα 
tanius76

gnikolaidis

Καλησπέρα αν μπορεί κάποιος να στείλει τα θέματα με τις απαντήσεις της Β φάσης Οεφε στο email : gpnikolaidis@gmail.com.

Ευχαριστώ πολύ.

VaBits

Καλησπέρα σε όλου και όλες. Αν μπορεί κάποιος, να μου στείλει τα θέματα της Β' φάσης του ΟΕΦΕ στο : enasloggiatospot@gmail.com

dkontos

Καλησπέρα,
θα μπορούσε κάποιος, να μου στείλει τα θέματα και λύσεις για Πληροφορική & Οικονομία της Α' και Β' φάσης του ΟΕΦΕ στο : dkontos@otenet.gr
Ευχαριστώ πολύ!!!

Κωστής Στεφανάκης

θα μπορούσε κάποιος, να μου στείλει τα θέματα και λύσεις για Πληροφορική της Α' και Β' φάσης του ΟΕΦΕ στο  stefanakis.kos@gmail.com
Ευχαριστώ πολύ!!!

vlasislou7

Καλησπέρα και από μένα σε όλους. Παρακαλώ όπως μου αποστείλετε θέματα κ λύσεις για ΟΕΦΕ Α&Β φάση στο locoporkwn24@gmail.com

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

andreas_p