300 Αναπληρωτές Πληροφορικής για Δημοτικά

Ξεκίνησε από google_supporter, 12 Σεπ 2010, 08:58:30 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

google_supporter

   Από ότι γνωρίζω σε όλους σχεδόν τους Νομούς της Ελλάδας υπάρχουν υπεράριθμοι ή καθηγητές στη διάθεση. Παρόλα αυτά το Υπουργείο διορίζει αναπληρωτές σε αρκετούς Νομούς για να καλύψουν τα Δημοτικά Σχολεία. Απορώ τι θα κάνει όλους όσους δε συμπληρώνουν ωράριο
Προς Θεού, δεν έχω κανένα θέμα με τους συναδέρφους καθηγητές που διορίστηκαν.
Από την άλλη όμως το Υπουργείο όπως γνωρίζει τις ανάγκες της Πρωτοβάθμιας ή της Δευτεροβάθμιας πρέπει να λαμβάνει υπόψη και το ανθρώπινο δυναμικό;;;
:o Περιμένω με ανυπομονησία απαντήσεις για να μην αισθάνομαι ότι σκέφτομαι κάτι παράλογο :o
http://www.minedu.gov.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1160%3A-06-11-19-20-2010-2011-09-09-10&catid=46%3Aprwtovathmia-ekpaideysh&Itemid=142&lang=el

Καρκαμάνης Γεώργιος

Με όλες τις εξαγγελίες από διάφορους υπεύθυνους και με όλο τον "βομβαρδισμό" ειδήσεων για περικοπές στους διορισμούς, μετατάξεις, μετακινήσεις εκπαιδευτικών μου φάνηκε και εμένα περίεργο που ενέκριναν την πρόσληψη τόσων καθηγητών πληροφορικής.


P.Tsiotakis

Αν υπάρχουν 50 υπεράριμθοι στο Ν. Θεσσαλονίκης και χρειάζονται πληροφορικοί στην Κορινθία, μπορούν να διατεθούν;
Θέλω να πως πως ως αλγεβρικό άθροισμα πιθανώς να υπάρχει πλεόνασμα, αλλά αν το δούμε κατανεμημένα πιθανώς υπάρχουν ελλείψεις...

orchid

Έχω φίλους διοριστέους του τελευταίου ΑΣΕΠ που έχουν μείνει με το ... διορισμό στο χέρι να παρακολουθούν διορισμούς αναπληρωτών...
Άννα Βεσυροπούλου - ΠΕ19

pgrontas

Προσωπικά δεν θα μου φανεί περίεργο αν προσλάβουν αναπληρωτές και για τη Βθμια, έτσι όπως λειτουργεί το σύστημα...
Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute - Harold Abelson

denispyr

Μπα. Στην Α Δυτικής Αττικής είμαστε 15 στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ κι όμως, ήρθε κόσμος. Και δεν μπορόύμε να πούμε και τίποτα γιατί είναι ΠΥΣΠΕ κι όχι ΠΥΣΔΕ (*).
(*) ΠΥΣΔΕ είναι αυτοί που θα αποφασίσουν αύριο-μεθαύριο που θα κάνω τον γραμματέα, ανά την περιφέρεια.

Παράθεση από: ptsiotakis στις 13 Σεπ 2010, 12:19:20 ΜΜ
Αν υπάρχουν 50 υπεράριμθοι στο Ν. Θεσσαλονίκης και χρειάζονται πληροφορικοί στην Κορινθία, μπορούν να διατεθούν;
Θέλω να πως πως ως αλγεβρικό άθροισμα πιθανώς να υπάρχει πλεόνασμα, αλλά αν το δούμε κατανεμημένα πιθανώς υπάρχουν ελλείψεις...
Διονύσης

Καρκαμάνης Γεώργιος

Παράθεση από: ptsiotakis στις 13 Σεπ 2010, 12:19:20 ΜΜ
Αν υπάρχουν 50 υπεράριμθοι στο Ν. Θεσσαλονίκης και χρειάζονται πληροφορικοί στην Κορινθία, μπορούν να διατεθούν;
Θέλω να πως πως ως αλγεβρικό άθροισμα πιθανώς να υπάρχει πλεόνασμα, αλλά αν το δούμε κατανεμημένα πιθανώς υπάρχουν ελλείψεις...
το κακό Παναγιώτη  είναι ότι σε τέτοιες περιπτώσεις που αναφέρεις δηλαδή εκεί που υπάρχουν υπεράριθμοι προσλαμβάνουν επισης.
Πάντως υπάρχει μια κατηγορία συναδέρφων που θα επιθυμούσαν μετακίνηση στην Αβθμια με σκοπό μια θέση κοντά στο σπιτι τους.