προσφορα διαδικτυακων υπηρεσιων σε καθηγητες πληροφορικης

Ξεκίνησε από poursali, 04 Μαΐου 2010, 05:14:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

poursali

διαβαζοντας αυτο το αρθρο

http://www.psat.gr/?p=829

σκεφτηκα γιατι να μην μπορουμε και εμεις να εχουμε κατι τετοιο? οι εποχες ειναι δυσκολες και εχω σκεφτει κανα 2 φορες να απαλλαγω απο το 2play και ειτε να εχω μονο internet σε συνδυασμο με καποια συνδρομη σε skype, ειτε ακομα να καταργησω εντελως το τηλεφωνο μου και να χρησιμοποιησω μεχρι τελους της χρονιας την προσφορα της wind που εχω μεχρι τελους τους ετους για 1,5gb δωρεαν το μηνα για τα βασικα. απο καπου πρεπει να βγαλουμε τα σπασμενα.

τι λετε? ειναι εφικτο κατι τετοιο μεσω ΠΕΚΑΠ? εχει ξαναγινει κατι τετοιο στο παρελθον?
απο οτι ξερω η ΕΕΦ εχει προσφορα για συνδεσεις κινητων
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

Λάμπρος Μπουκουβάλας

Γιατί δε ρίχνεις την πρότασή σου στην πεκάπ για προσφορά σε συνδέσεις ιντερνετ;

Γενικά γίνονται τέτοιες προσφορές σε υπουργεία (εγώ ξέρω από το υπ. εσωτερικών, που έδινε πρόσφατα κινητά με σύνδεση σε πάγιο του 1,5 €/μήνα...), αλλά για καθηγητές οι μόνες που έχω ακούσει είναι εκείνες με την κάρτα της ολμέ και κάτι προσφορές για ταξίδια που γίνονται από μεμονωμένα γραφεία τουρισμού.
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

skoud

Μήνυμα ελήφθει.
Το έχουμε συζητήσει και έχουμε κάνει ήδη "κρούση" στην COSMOTE... Θα το ξαναδούμε μετά το συνέδριο.

Με την ευκαιρία: Γραφτείτε στην ομάδα PEKAP (http://groups.google.com/group/pekap?hl=el) για να έχετε άμεση ενημέρωση και στο e-mails σας (υπάρχει σχετική φόρμα εγγραφής και στο pekap.blogspot.com)

Ευχαριστούμε
Ενώ οι μαθητές ξέχασαν από καιρό τα λάθη του δασκάλου, αυτός ακόμα τα θυμάται...

poursali

ευχαριστουμε για τα αντανακλαστικα. αλλα καλο θα ηταν να μην περιοριστουμε σε εναν "χορηγο" λεω εγω αν γινεται. μια σκεψη κανω δεν ξερω αν υπαρχουν εμποδια σε αυτο.
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

Loukritia

Παιδιά ωραία ιδέα, προωθήστε το λιγάκι! Μακάρι να έχουμε ένα πακετάκι οικονομικό για ίντερνετ!!!

Μόνο που εγώ σαν καχύποπτη....
νομίζω ότι  αυτό ισχύει ούτως ή άλλως...
"20% έκπτωση στις υπηρεσίες broadband (τηλεφωνία και internet) για τα μέλη που είναι κάτοχοι και των δύο υπηρεσιών"
και μάλιστα και για την nova 20%.
Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ... - Louis Hector Berlioz

poursali

σκέφτομαι να αλλάξω την σύνδεσή μου. υπάρχει κάτι νεότερο σχετικά με αυτό το θέμα;
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

Vangelis

Υπάρχει ένα λεπτό θέμα που πρέπει να συζητηθεί γιατί στις εταιρικές συνδέσεις αν κάποιο μέλος δεν πληρώσει τον λογαρισμό τότε επιβαρύνεται η εταιρία που έχει κάνει τη συμφωνία.  Είναι κατανοητό ότι κάτι τέτοιο είναι αδύνατο να ισχύσει με την ΠΕΚΑΠ.

poursali

βασικά δεν ξέρω αν είναι το ίδιο αλλά εγώ είχα στο μυαλό μου μια προσφορά που θα είναι για μέλη της ΠΕΚΑΠ (π.χ.) αλλά η σύμβαση θα είναι μεταξύ της εταιρείας και του κάθε μέλους, όχι με την ένωσή μας.
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

Λάμπρος Μπουκουβάλας

Ξαναγράφω: γίνεται και αλλού, με επίσης μεγάλο πλήθος (εταιρικών) συνδρομητών.

Παράδειγμα: η κουνιάδα μου έχει vodafone (προφανώς εταιρικό) με προσφορά που κάνει η εταιρία "Ελληνικές Ραδιοϋπηρεσίες" σε ΟΛΟΥΣ τους υπαλλήλους του υπ. εσωτερικών, μέχρι συγγενείας 1ου βαθμού. Έτσι πήρε η ίδια, η αδελφή της, ο γιος της και θέλει να μπει και ο πατέρας της και ο σύζυγός της. Κι εγώ μπορώ να πάρω αν θελήσω. Απλές διαδικασίες, πολύ φτηνό πάγιο, επιδότηση συσκευής κ.λπ.

Μήπως μπορεί η πεκάπ να ασχοληθεί με ένα τέτοιο θέμα και για εμάς; Αγγαρεία είναι, σύμφωνοι, αλλά απλά ρωτάω...
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

skoud

Η απάντηση που πήραμε τον Ιούλιο είναι η εξής:

" .... Σε συνέχεια της τηλεφωνικής μας επικοινωνίας αναφορικά με τη δυνατότητα συνεργασίας μεταξύ της ΠΕΚαΠ και της Cosmote για την παροχή από μέρους μας συνδέσεων κινητής τηλεφωνίας μετάδοσης δεδομένων (Internet On The Go), σας παραθέτω τα παρακάτω:
·         Δυνατότητα ενεργοποίησης συνδέσεων μετάδοσης δεδομένων – Cosmote Internet On The Go στο κεντρικό ΑΦΜ της ΠΕΚαΠ
·         Παροχή ειδικών εκπτώσεων επί των μηνιαίων παγίων των εμπορικά διαθέσιμων προγραμμάτων, εφ' όσον υπάρξει ικανοποιητικός αριθμός συνδέσεων προς ενεργοποίηση (επισυνάπτεται τιμοκατάλογος – δεν περιλαμβάνει εκπτώσεις)
·         Παροχή συνδέσεων συνδυαστικά με εξοπλισμό modem ή και netbooks

Το ύψος της μηνιαίας έκπτωσης -επί των μηνιαίων παγίων- και ο ελάχιστος απαιτούμενος αριθμός συνδέσεων για την ισχύ των παραπάνω, θα μπορούσαν να συζητηθούν σε συνάντησή μας ώστε να συλλέξουμε όλες τις απαραίτητες πληροφορίες που χρειαζόμαστε, με σκοπό μια κοινά ωφέλιμη οικονομική πρόταση συνεργασίας.

Παραμένω στη διάθεσή σας
Με εκτίμηση,
Αλέξανδρος Τζώρος
Προϊστάμενος Πωλήσεων
Τμήμα Εταιρικών Πωλήσεων Κεντρικής & Ν. Ελλάδας
Διεύθυνση Πωλήσεων
COSMOTE – ΚΙΝΗΤΕΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε.
"

Όπως καταλαβαίνετε κολλήσαμε στο "κεντρικό ΑΦΜ της ΠΕΚαΠ". Θα προσπαθήσουμε να δούμε αν γίνεται αλλοιώς...
Προσπαθούμε με την COSMOTE γιατί μέχρι τώρα την έχουμε χορηγό στα συνέδρια και ημερίδες μας...
Ενώ οι μαθητές ξέχασαν από καιρό τα λάθη του δασκάλου, αυτός ακόμα τα θυμάται...

Λάμπρος Μπουκουβάλας

Ευχαριστούμε Σταύρο για τον κόπο σου.

Κι εγώ ψηφίζω cosmote 100%, για πολλούς & διάφορους λόγους... έφερα παράδειγμα της vodafone, απλά για να περιγράψω μια κατάσταση.
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...