Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

AlexPapplir

είμαστε συντηρτητικοί!

το παραδέχεται!

ελπίζω να το εξισορροπήσει με την προοδευτική χροιά της αλγοριθμικής.....
για να δούμε.

tdrivas

Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

andrika

Οριστε βασικες γνωσεις στην επιστημη της τεχνολογιας ...άντε βγαλε ακρη

NiColas1957

Χαχα του έβγαλε κάρτα ο πρόεδρος ........ Μπιιιιιιιπ :)
Μπιιιιιιιιιιιιιπ   Μπιιιιιιιιιιιιπ 3!

tropheus


Ακριβή


tropheus


AlexPapplir

δεν είναι και τόσο κακό που δεν αναφέρθηκε. Μάλλον θέλει χρόνο να το εξετάσει (όπως του πρότειναν οι σύντροφοί του). Το κακό θα ήταν να το είχε αποκλείσει...

petrosp13

Είναι προφανές ότι ο άνθρωπος δεν έχει επαφή με την πραγματικότητα, ή όλα γίνονται πίσω από την πλάτη του
Μιλάει για διαφάνεια στις διοικητικές κινήσεις, ενώ μαζεύτηκαν καμιά 1000ρα ενστάσεις μόνο για τις μετατάξεις
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

NiColas1957

Παράθεση από: AlexPapplir στις 09 Σεπ 2013, 11:05:58 ΜΜ
δεν είναι και τόσο κακό που δεν αναφέρθηκε. Μάλλον θέλει χρόνο να το εξετάσει (όπως του πρότειναν οι σύντροφοί του). Το κακό θα ήταν να το είχε αποκλείσει...

Σωστό και αυτό, μου αρέσει που βλέπεις το ποτήρι μισογεμάτο  ;)

tropheus

Αυτός είναι Βουλευτής (Κουρουμπλής). Για να πει αυτό που πιστεύει δε χρειάζεται να τα διαβάζει σαν μαθητούδι ...

ΠΛΑΤΑΝ

Tελευταίο ποστάρισμα από μένα παιδιά στο Forum σας. Πραγματικά στενοχωριέμαι που από κάποιους, όχι όλους, είδα μια άθλια αντιμετώπιση σ' αυτά που έγραψα πριν λίγο. Για να τελειώνουν τα ερωτήματά σας, ναι είμαι κοινωνιολόγος δεν έχω καμία σχέση με χημικούς, και δεν παρακολουθώ μόνο το δικό σας forum αυτές τις μέρες, αλλά πολλά forum και σελίδες με εκπαιδευτικά θέματα. Η εκπαίδευση είναι το μεράκι μου, σας έχω ξαναπεί ότι επί δεσμών εργαζόμουν σε φροντιστήρια, αλλά κάτι παρόμοιο μ' αυτό που βιώνετε εσείς τώρα, μου στέρησε αυτό το δικαίωμα... Στη συνέχεια αναζήτησα όπως όλοι άλλες επαγγελματικές διεξόδους, λίγο σχετικές ευτυχώς μ' αυτό που σπούδασα, αλλά ποτέ δεν ξεχνώ την εκαπαίδευση. Το γεγονός ότι στο κατατεθέν νομοσχέδιο επανέρχεται το μάθημα των κοινωνικών επιστημών 6 ωρο εξεταζόμενο πανελλαδικά, μου έδωσε το έναυσμα να μελετήσω όλο το σχέδιο νόμου πολύ καλά, να παρακολουθήσω τη διαβούλευση, μάλιστα έχω γράψει και σ' αυτή τις απόψεις μου, καθώς και τα σχετικά Forum. Eπίσης επειδή έχω συγγενικά πρόσωπα πολύ κοντινά που έχουν σπουδάσει την επιστήμη σας, ενδιαφέρθηκα και για την εξέλιξη της δικής σας υπόθεσης, αλλά και διότι μου θύμιζε αυτό που έπαθε κάποτε ο δικός μας κλάδος...Αυτά...
Τώρα, σχετικά με το αν με δούλευε ο βουλευτής μου, δε νομίζω να είχε λόγο να με δουλέψει διότι ήξερε ότι δεν είναι δικό μου πρόβλημα τα μαθήματα που θα εξετάζονται, αφού δεν είμαι ούτε πληροφορικός, ούτε χημικός, άλλωστε το πρόβλημα για το οποίο θα έπρεπε αν ήθελε να με δουλέψει θα ήταν το προσωπικό μου ζήτημα για το οποίο τον πήρα τηλέφωνο...Επίσης, βεβαίως και αλλάζουν πράγματα ενός νομοσχεδίου στην πορεία με απλές υπουργικές αποφάσεις...Αφήστε με να το ξέρω καλύτερα αυτό...Το γεγονός ότι παραμένω σε μια εργασία συμβασιούχος για αρκετά χρόνια, οφείλεται σε απλές υπουργικές αποφάσεις που εκδιδονται την τελευταία στιγμή κάθε φορά που πάει να τελειώσει η σύμβαση του κλάδου εργασίας μου...Απλές υπουργικές αποφάσεις που πατάνε πάνω σε έναν παλαιότερο νόμο και κάνουν κάποια μικρή τροποποίηση....Τα πανελλαδικώς εξεταζόμενα όταν μειώθηκαν από 14 σε 10 και μετά σε 7, δεν έγιναν με απλές υπουργικές αποφάσεις? Εγώ δε θυμάμαι να ψηφίστηκε τίποτα στη βουλή ξανά μετά τη μεταρρύθμιση Αρσένη...
Ευχαριστώ τον κύριο Τσιωτάκη που εκφράστηκε με καλά λόγια απέναντί μου και παρακαλώ τους κυρίους διαχειριστές να διαγράψουν το λογαριασμό μου....Σας ευχαριστώ...

AlexPapplir

Παράθεση από: NiColas1957 στις 09 Σεπ 2013, 11:08:14 ΜΜ
Σωστό και αυτό, μου αρέσει που βλέπεις το ποτήρι μισογεμάτο  ;)

μέχρι αύριο βράδυ, ελπίζω ότι θα το ζητήσουν και άλλοι σύντροφοί του. Δε νομίζω να έχουν τόσο θράσος να τα βάζουν με τον ισχυρό Υπουργό, ίσα-ίσα τον διευκολύνουν να το αλλάξει χωρίς να έχει "απώλειες" στο επικοινωνιακό. Αν δε γούσταρε θα το είχε ξεκόψει! Η πρόταση ήταν σαφής: π.χ. η Μακρή τον κοίταξε στα μάτια και το ζήτησε!  Δεν έπρεπε να απαντήσει; Το νομοσχέδιο ψηφίζεται αύριο...

Aggelikoula

Αχ.. Ας ζητησουμε ξανα από αυτούς που μας στήριξαν σήμερα και στην μορφωτικών για ασκησης πιεσης για καταθεση τροπολογίας. Λίγες ώρες ακόμη ας τους ζαλίσουμε.

thana$i$