Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

petrosp13

Εγώ προσωπικά δεν θα ξεχάσω αυτό που κάνουν οι χημικοί. Μπορεί να φύγω από την εκπαίδευση, αλλά δεν θα ξεχάσω. Όπου τους βρίσκω μπροστά μου, θα τα ακούνε. Έχω γίνει πλέον κομπλεξικός μαζί τους
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής


apom

Παράθεση από: petrosp13 στις 02 Σεπ 2013, 07:53:25 ΜΜ
Εγώ προσωπικά δεν θα ξεχάσω αυτό που κάνουν οι χημικοί. Μπορεί να φύγω από την εκπαίδευση, αλλά δεν θα ξεχάσω. Όπου τους βρίσκω μπροστά μου, θα τα ακούνε. Έχω γίνει πλέον κομπλεξικός μαζί τους

πληρωσέ τους με το ίδιο νόμισμα... κοίτα το τελευταίο πμ που σου έστειλα... είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρουμε καλύτερα... και μέσα στο γηπεδό τους...

vtsakan

Βασίλης Τσακανίκας
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών Ε.Μ.Π.

lkt

Παράθεση από: petrosp13 στις 02 Σεπ 2013, 07:53:25 ΜΜ
Εγώ προσωπικά δεν θα ξεχάσω αυτό που κάνουν οι χημικοί. Μπορεί να φύγω από την εκπαίδευση, αλλά δεν θα ξεχάσω. Όπου τους βρίσκω μπροστά μου, θα τα ακούνε. Έχω γίνει πλέον κομπλεξικός μαζί τους
Οι χημικοί καλά κάνανε. Το θέμα είναι τι δεν έκαναν τόσα χρόνια οι δικοί μας...

vtsakan

Παράθεση από: lkt στις 02 Σεπ 2013, 08:24:20 ΜΜ
Οι χημικοί καλά κάνανε. Το θέμα είναι τι δεν έκαναν τόσα χρόνια οι δικοί μας...

+1
Βασίλης Τσακανίκας
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών Ε.Μ.Π.

dpa2006

Παράθεση από: apom στις 02 Σεπ 2013, 07:17:23 ΜΜ
η σελίδα τους και αυτοί μαζί δουλεύουν στο full.... τα δικά μας παιδιά;
+1
Computer science (abbreviated CS or CompSci) is the scientific and practical approach to computation and its applications. It is the systematic study of the feasibility, structure, expression, and mechanization of the methodical processes (or algorithms) that underlie the acquisition, representation, processing, storage, communication of, and access to information, whether such information is encoded in bits and bytes in a computer memory or transcribed engines and protein structures in a human cell.source:http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science

petrosp13

Όχι, οι Χημικοί δεν έκαναν καλά. Έκαναν δικές τους 250 σχολές, ενώ τους ανήκουν οι μισές
Εμείς ζητάμε να συνυπάρχουμε κι αυτοί ζητάνε να μην υπάρχουμε
Ας το καταλάβουμε κάποια στιγμή
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

apom

Εμείς το έχουμε καταλάβει... αλλά μόνο εμείς μάλλον... στους άλλους είναι αδιάφορο... απλά πράγματα... μην ξεχνάμε ότι κάθε Υπουργός όλα αυτά τα χρόνια ήθελε να αφήσει το στίγμα του αλλάζοντας το σχολείο... απλά αυτός πρόλαβε και το έκανε... τους προηγούμενους είτε τους αντικαθιστούσαν είτε τους προλάβαιναν οι εκλογές... άρα μόνο προκύρηξη εκλογών μας σώζει...

billdnet

Πέτρο καλα τα λες εσυ, εχω και εγω την ιδια αποψη.
Κάτσε περίμενε ... να τελειωσει το σκηνικο στις 6/9 και μετα θα εχουμε να πούμε πολλά και κυριως να ακουσουμε πολλα. Εμένα να με βρουν μπροστά τους καποιοι και θα πονεσουν αρκετα. Ετσι είναι ... καθε πολεμος εχει και θυματα. Ε, ας εχουν και αυτοι καποια.

apom

Το πλοίο βουλιάζει κι ελάχιστοι είναι ακόμη on board!!!

lkt

Παράθεση από: petrosp13 στις 02 Σεπ 2013, 08:33:03 ΜΜ
Όχι, οι Χημικοί δεν έκαναν καλά. Έκαναν δικές τους 250 σχολές, ενώ τους ανήκουν οι μισές
Εμείς ζητάμε να συνυπάρχουμε κι αυτοί ζητάνε να μην υπάρχουμε
Ας το καταλάβουμε κάποια στιγμή
Εννοώ πως καλά έκαναν και πολέμησαν με όλα τα μέσα. Το ότι ήταν ανήθικο αυτό που έκαναν δεν το συζητάμε. Με βρωμιάρηδες (υπουργείο-ΕΕΧ) πρέπει τελικά να παίζεις βρώμικα κι εσύ.

P.Tsiotakis

το ήθος δεν αντικαθίσταται με τίποτα
αργά ή γρήγορα η ισορροπία θα επέλθει και τότε κάποιοι δε θα περάσουν καλα

petrosp13

Το θέμα είναι το πόσο αργά Παναγιώτη...
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

apom

Παράθεση από: Παναγιώτης Τσιωτάκης στις 02 Σεπ 2013, 08:57:15 ΜΜ
το ήθος δεν αντικαθίσταται με τίποτα
αργά ή γρήγορα η ισορροπία θα επέλθει και τότε κάποιοι δε θα περάσουν καλα

Το ήθος εμένα πάντως σε 2 χρόνια δεν θα μου γεμίσει το πιάτο φαγητό!!!