Επαναληπτικό_διαγώνισμα_2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 23 Μαρ 2020, 05:03:50 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Λαμπράκης Μανώλης

Καλησπέρα σε όλους

μιας που είμαστε σε κατάσταση απαγόρευσης κυκλοφορίας   >:D :police: , είπα να κάτσω να βγάλω άλλο ένα διαγώνισμα για να υπάρχει ποικιλία και να το λύσουν οι μαθητές τώρα που έχουν περισσότερο χρόνο (λέμε τώρα, γιατί μαθήματα απο απόσταση εμείς κάνουμε)

το ανεβάζω και εδώ, περιμένω τις παρατηρήσεις/διορθώσεις/προτάσεις σας

η ύλη είναι: στοίβα, ουρά, λίστες, δένδρα, υποπρογράμματα, τα οποία είναι ίσως τα "λιγότερο πιθανά να βγουν από την ύλη" σε περίπτωση που αυτό γίνει (καλά τα υποπρογράμματα δε νομίζω έτσι κ αλλιώς)όποιος επιθυμεί μπορεί να το χρησιμοποιήσει

ΥΓ1: όπως έχω γράψει ξανά, εγώ δίνω τη γενική ιδέα, σε μορφή word είναι το αρχείο οπότε μπορείτε να αλλάξετε ό,τι θέλετε σύμφωνα με τις δικές σας προτιμήσεις .. αν θέλετε να συζητήσουμε πως σκέφτηκα εγώ κάποια λύση πολύ ευχαρίστως  .. κάποια ερωτήματα περιμένω να δω πως θα τα διαχειριστούν οι μαθητές, δεν έχω κάποια συγκεκριμένη λύση στο μυαλό μου ντε και καλά
ΥΓ2: στο Δ οι μανάδες νομίζω είναι λίγες αναλογικά σε κάθε ερώτημα, προτίμησα να βάλω πιο πολλά ερωτήματα για εξάσκηση και ας έχουν μικρότερη βαρύτητα απο το κανονικό

UPDATE: ΑΝΕΒΑΖΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΟΥ

Μανώλης

peteglamgr

Ευχαριστούμε.
Στο θέμα Δ, στην εκφώνηση, ο πελάτης δηλώνει για πόσες ΩΡΕΣ θέλει τη θέση, όχι για πόσες μέρες.
Ωραία θέματα, μπράβο και πάλι.
Ωραίο και το Γ3 (πλήθος μέγιστων στοιχείων) που συνήθως το κάνουμε σε πίνακες.

Λαμπράκης Μανώλης

καλημέρα σε όλους

ναι σωστά ευχαριστώ για τη παρατήρηση

Λαμπράκης Μανώλης

#3
Στα κενά στο Α5 έχω βάλει 2 κενό13 στο τέλος, είναι προφανώς 14 και 15 τα 2 τελευταία 

Καραμαούνας Πολύκαρπος

Ωραία θέματα.
Μερικές παρατηρήσεις στο Α3:
Στο 1 και 5 καλό είναι να αναφερθεί και ότι οι δείκτες είναι διάφοροι του 0.
Στο 6 και 7 να διευκρινήσεις τι είναι το Ν.

Καλή συνέχεια

Λαμπράκης Μανώλης

Καλησπέρα Πολύκαρπε

το Ν το λεω στη στήλη Α διπλα αν δεις

στα άλλα εννοείται εχεις δίκιο, απλά τα έβαλα ετσι επειδή είναι αντιστοίχισης .. δηλαδή διαφορετική περίπτωση το καθένα έτσι το σκέφτηκα..

ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις


Λαμπράκης Μανώλης

ας κάνω και κάτι χρήσιμο σήμερα, ανέβασα κάποιες ενδεικτικές λύσεις των μαθητών μου  :angel: >:D :D