Περιβάλλον ασύγχρονης εκπαίδευσης για τα Δίκτυα με το εργαλειο moodle

Ξεκίνησε από Αποστολος Κιτσιος, 05 Μαρ 2017, 09:35:18 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Αποστολος Κιτσιος

Συνάδελφοι, δημιούργησα με το εργαλειο moodle  ένα περιβάλλον ασύγχρονης εκπαίδευσης για τα μαθήματα Δίκτυα – Τεχνολογία Δικτυών Επικοινωνιών και Ψηφιακά Συστήματα. Η πρόσβαση είναι ελεύθερη σε όλους. Το μόνο που απαιτεί είναι μια τυπική εγγραφή. Συστήσετε το στους μαθητές σας. Δεκτά σχόλια και παρατηρήσεις καθώς και δικό σας υλικό. Η διεύθυνση του δικτυακού τόπου είναι:     
http://e-learning.ilei.sch.gr/students/course/category.php?id=30
Το e-mail μου lkitsios2008@gmail.com

gavdouinos

Ευχαριστούμε
Πολύ καλή δουλειά

Έκανα το τεστ
ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΝΩΣΕΩΝ 3-1-2
και βρήκα τα παρακάτω λάθη

ερώτηση 11
Οι διευθύνσεις της κλάσης C έχουν τη μορφή: 2. δίκτυο.δίκτυο.δίκτυο.υπολογιστής      (ΟΧΙ    την 4. δίκτυο.υπολογιστής.υπολογιστής.υπολογιστής:Λάθος απάντηση)

ερώτηση 13
Ποιο είναι το τμήμα Δικτύου στη διεύθυνση κλάσης C 127.10.14.118:(Λάθος εκφώνηση: Η διεύθυνση είναι κλάσης Α 0-127 και όχι C 192-223)

ερώτηση 16
Σε ποια κλάση ανήκει η διεύθυνση 127.10.14.118 (Λάθος απάντηση: Η διεύθυνση είναι κλάσης Α 0-127)

Όποιος βρει κάτι άλλο ας ενημερώσει γιατί θα κάνουν και μαθητές τα τεστ.

Αποστολος Κιτσιος

Σε ευχαριστώ πολύ. Μόλις διορθωθήκαν οι λαθεμένες απαντήσεις. 

geopapa

Συνάδελφε πολυ καλή δουλειά, ευχαριστώ που την μοιράστηκες μαζί μας  ;)
Στον ελεγχο γνωσεων του 4.1 μου ζητάει password ενω στα άλλα όχι (μάλλον εκ παραδρομής)
Ευχαριστώ και πάλι!

Αποστολος Κιτσιος

Διορθώθηκε το πρόβλημα, όλα τα τεστ είναι προσβάσιμα πια από όλους.

jtsi3

πως μπορω να κάνω reset το τεστ, ώστε να το ξαναδοκιμάσω. Προς το παρον αποθηκεύει τις παλιες μου απαντησεις

nikolasmer

Μερεντίτης Νικόλαος
Πληροφορικός

agtitis

Και άλλο ένα του 2ου ΕΠΑΛ Αγρινίου το περιβάλλον της η-τάξης του ΠΣΔ (χωρίς Γραμμή μάθησης, εργασίες, βαθμολόγιο, συζητήσεις για τους μη εγγεγραμμένους μαθητές του Λυκείου)

http://eclass.sch.gr/courses/T48121/

nikolasmer

Μερεντίτης Νικόλαος
Πληροφορικός