Τι περιμένουμε φέτος?

Ξεκίνησε από lala, 16 Μαΐου 2006, 12:23:09 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ath

Πάντως παιδιά δε νομίζετε ότι είναι καιρός να θυμηθούνε και το κεφάλαιο 4 και να ρωτήσουν π.χ. τι θα πρέπει να διακρίνει κάθε τεχνική προγραμματισμού (να έχει τη δική της αποδοτικότητα, κτλ.)
Εννοείται ότι το υπόλοιπο κεφάλαιο θα έπρεπε απο καιρό να έχει αφαιρεθεί

Chris88

Γεια...

Είμαι μαθητης της Γ Λυκείου και έδωσα σήμερα εξετάσεις...

Θέλω να κάνω δύο έρωτήσεις...

1) Πόσες μονάδες θα μου κόψουν αν στο προγραμμα, αντι του >= έβαλα το σύμβολο του αλγορίθμου, και

2) Πόσες μονάδες θα μου κόψουν αν στο 4ο θέμα στο γ ερώτημα έβαλα μικρότερο του 30 αντι για μικρότερο ή ίσο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Chris

Sergio

Συνάδελφοι,

παρακαλώ τα σχόλια - προβληματισμούς σας για τα φετινά θέματα στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο Γενικές Εξετάσεις 2006 για καλύτερη οργάνωση.

Μην ανοίγετε νέα θέματα.  Έχει δημιουργηθεί η κατάλληλη δομή πινάκων για πιό οργανωμένη συζήτηση φέτος.
Απ τη μια η θητεία μου σε σχολικές αίθουσες: να φλυαρώ - να ελπίζω πως κατι κατάλαβαν - να εξερευνώ - να μαθαίνω. Απ την άλλη, σχεδόν συνομήλικη, η Διδακτική της Πληροφορικής: ερευνά διαδικασίες μάθησης - φλερτάρει με την Ψυχολογία - με καλεί να αφήσω το βλέμμα του Πληροφορικού και να δω με τα μάτια του δασκάλου. Τέκνα των 2, οι απόψεις μου.. (προσαρμοσμένο από τον πρόλογο του βιβλίου "Το μακρόν Φυσική προ του βραχέως διδάσκω" του Ανδρέα Κασσέτα)