Συζητήσεις άσχετες με Πληροφορική στο Στέκι

Ξεκίνησε από alkisg, 09 Ιαν 2011, 10:32:05 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Να επιτρέπονται συζητήσεις άσχετες με την Πληροφορική στο Στέκι;

Ναι, οποιεσδήποτε (πολιτική, αθλητικά, μαγειρική, θρησκεία...)
Μόνο πολιτικές συζητήσεις
Όχι

iliasthes

Παναγιώτη, ειλικρινά μιλώντας για τον εαυτό μου δεν ήξερα οτι θα γίνω διαχειριστής σε ένα "πολιτικό" φόρουμ. Ήξερα πως είναι το Στέκι των συναδέλφων εκπαιδευτικών, με θεματολογία κυρίως τη διδασκαλία της πληροφορικής στο ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα, αλλά και όλα τα προβλήματα που μπορεί να συναντήσει ένας συνάδελφος στο σχολείο και ψάχνει να βρει λύσεις και ο ρόλος των διαχειριστών είναι να συντονίζουν και να βοηθούν στη λειτουργία ενός φόρουμ με αυτό το περιεχόμενο. Όλα τα υπόλοιπα υπήρχαν "συμπληρωματικά" . Τους τελευταίους μήνες όμως το μετατρέψαμε το στέκι σε έναν χώρο με κύριο θέμα, τη Λέσχη Μπιλτερμπεργκ, την ομάδα Ε, και οτιδήποτε άλλο.

Ειλικρινά γι' αυτά τα θέματα και για χιλιάδες άλλα δραστηριοποιούμαι με διαφορετικό τρόπο καθημερινά, οι περισσότεροι συνάδελφοι όπως κι εγώ επισκεπτόμαστε το φόρουμ για άλλα θέματα. Μήπως το παρακάναμε λίγο; Υποθέτω πως κανείς δεν έχει διάθεση να διαχειρίζεται ένα πολιτικό φόρουμ, το οποίο έχει πολύ περισσότερες απαιτήσεις χρόνου και κόπου, αλλά και υπομονής και ψυχραιμίας κάθε φορά που κάνει μια παρέμβαση να τον αποκαλούν τσιράκι της Κυβέρνησης, οσφυοκάμπτη, ανθρωπάκι κλπ. Η δική μου πρόταση και τη λέω δημόσια, ήταν να κλειδώσουν όλα τα σχετικά θέματα, να ανοίξει ένα θέμα από τους διαχειριστές που θα ανακοινώνουν αυτό το πράγμα και να περιμένουμε αν δημιουργηθεί κάποιο φόρουμ από την ΠΕΚΑΠ να μας στείλουν τον υπερσύνδεσμο και να τον δημοσιεύσουμε. Μπορεί και η ΠΕΚΑΠ ως φορέας να μην θέλει να κάνει φόρουμ. Μίλησε κανείς μαζί τους ή μιλάμε γι' αυτούς χωρίς αυτούς και λέγοντας αυτούς, εννοώ όσους συμμετέχουν στις διαδικασίες της ΠΕΚΑΠ και φυσικά στο ΔΣ της.

Keep Growing

Ηλία, σε καμιά περίπτωση το στέκι δεν είναι και ούτε πρόκειται να γίνει "πολιτικό" forum. Η πολιτική όμως, εφόσον διέπει και τα εκπαιδευτικά θέματα με την στενότερη ή ευρύτερη έννοια δεν μπορεί παρά να είναι μέρος της κουβέντας μας. Απλά θα πρέπει να μη μπερδεύουμε την "πολιτική" γενικά, με την πολιτική που επηρεάζει τον εκπαιδευτικό πληροφορικό σαν επιστήμονα και ως άνθρωπο. Πολλοί έχουν βάλει το δάχτυλο στο μέλι της υπερβολής είτε στα "πολιτικά" θέματα είτε στην ειρωνεία και την απαξίωση συναδέλφων. Όλοι μας ας κάνουμε τις προσπάθειές μας -σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς- να μην υπερβάλλουμε από την μια αλλά και να μην υποτιμούμε από την άλλη. Όλοι στο ίδιο πλοίο πλέουμε.   
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

dim

Παράθεση από: mirtilo στις 10 Ιαν 2011, 09:10:46 ΜΜ
Είναι υπεύθυνη συμπεριφορά διαχειριστή αυτό;
Ευτυχώς ΝΑΙ!!!!!
Παράθεση από: mirtilo στις 10 Ιαν 2011, 09:10:46 ΜΜ
Ζητάω, ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ που απαγορευτούν οι πολιτικές συζητήσεις , να κατευθύνουν για κάποιο χρονικό διάστημα όλους όσους ενδιαφέρονται για πολιτικές συζητήσεις σε κάποιο άλλο site, το οποίο θα αποφασιστεί στην ψηφοφορία που έβαλα.
όχι, ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ που απαγορευτούν οι πολιτικές συζητήσεις , το στέκι να κατευθύνει/προτρέπει όσους τους τρώει να μιλήσουν πολιτικά προς αυτό το site που θα αποφάσισαν οι θαμώνες εδώ.
Τι είδους πολιτική συζήτηση ποια θέλεις να κάνεις... και δεν έχεις βήμα? Για μπλέ για πράσινο για κόκκινο για χούντα για ξένες δυνάμεις? Τι στο καλό είναι αυτό που σε πνίγει και απαιτείς να το εξωτερικεύσεις στους καθηγητές Πληροφορικής!! Φυσικά ρητορική ερώτηση.

Παράθεση από: mirtilo στις 10 Ιαν 2011, 09:10:46 ΜΜ
Δεν θέλω να συνδεθεί τίποτα με το στέκι.
Θέλω απλά αυτούς που θα αποσυνδέσετε εσείς, οι θαμώνες που θα διωχτούν από εδώ , να έχουν μια περίοδο χάρητος και να προλάβουν να ανασυνταχτούν κάπου αλλού.
Έχεις καμία συναίσθηση του τι ακριβώς λες? Σε ποιόν το λες? Ποιοί θα διωχτούν από εδώ..? Να μας δοθεί περίοδο χάρητος... και να ανασυνταχτούμε κάπου αλλού?

Λοιπόν κοίτα πως έχει η κατάσταση:
Όταν  ξεκίνησε αυτό το forum είχε μέλη μηδέν!
Ξεκίνα από την αρχή φτιάξε το forum που επιθυμείς όπως το επιθυμείς.
Και αν επιθυμείς  αποκλειστικά εκπαιδευτικούς Πληροφορικής να συμμετάσχουν ψάξε να βρεις τον τρόπο.

Keep Growing

Δήμητρα, διψάω.
Μπορώ να έχω ένα ποτήρι νερό;
Please.  :(
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

poursali

μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

Keep Growing

Μπράβο ρε Κώστα.  ;D ;D ;D
Αχ ευτυχώς υπάρχουν ακόμα συνάδελφοι με χιούμορ. Σε ευχαριστώ πολύ.
Με μια σου κίνηση μου άλλαξες την διάθεση.

ΥΓ. Τελευταία διαβάζω ένα βιβλίο με τίτλο: "Η πολιτισμική Ιστορία του Χιούμορ" των Jan Bremmer - Herman Roodenburg.
Μου το έκανε δώρο η γυναίκα μου για να ξεχάσω την οργή μου. Καλό, απολαυστικό, αλλά κουραστικό. Πολλές χρονολογίες, τοπωνύμια και ονόματα. Που να τα θυμάμαι όλα αυτά.   
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

mirtilo

Παράθεση από: dim στις 10 Ιαν 2011, 10:51:28 ΜΜ
Έχεις καμία συναίσθηση του τι ακριβώς λες? Σε ποιόν το λες? Ποιοί θα διωχτούν από εδώ..?

Αυτά εσύ θα μας τα απαντήσεις, και οι διαχειριστές.

Συγνώμη, η δημοσκόπηση λέει μόνο τεχνικές-εκπαιδευτικές συζητήσεις πληροφορικής στο στέκι.
Άρα όποιος μιλήσει για κάτι άλλο, θα τρώει σουτ. Και το 78% συμφωνεί.

Λάθος κατάλαβα; Δεν καταλαβαίνω τους κώδικές σας και τον τρόπο που μιλάτε;

μπορεί .... θα με συγχωρήσετε, ίσως φταίει το νεαρόν της ηλικίας μου εδώ μέσα.

Αν τελικά δεν θέλετε να περιοριστεί το στέκι μόνο σε τεχνικές-εκπαιδευτικές συζητήσεις, κατεβάστε την δημοσκόπηση να τελειώνουμε.
Εγώ γράφτηκα εδώ κυρίως για να συζητήσω για τα προβλήματα του κλάδου, που άπτονται του υπουργείου, που άπτεται της πολιτκής.

Ίσως τελικά πολύ ασχοληθηκα. νέος ήρθα και νέος θα φύγω, έχω αρχίσει ήδη να κουράζομαι.  :-\

αν οποιοσδήποτε θεωρεί οποιοδήποτε μήνυμα μου προσβλητικό, παρακαλώ να μου πει ποιό είναι και θα το διαγράψω

odysseas

Από το wikipedia:

ΠαράθεσηIn Internet slang, a troll is someone who posts inflammatory, extraneous, or off-topic messages in an online community, such as an online discussion forum, chat room, or blog, with the primary intent of provoking other users into a desired emotional response or of otherwise disrupting normal on-topic discussion.

Μεταφράζω:

ΠαράθεσηΣτην αργκό του διαδικτύου, troll είναι κάποιος που αναρτά εμπρηστικά, άσχετα ή εκτός θέματος μηνύματα σε μια δικτυακή κοινότητα, όπως ένα forum, ένα chat room ή ένα blog, με κύριο σκοπό την πρόκληση συγκεκριμένης συναισθηματικής αντίδρασης σε άλλους χρήστες ή, γενικά, τη διαταραχή της κανονικής συζήτησης επί ενός θέματος.

Το άρθρο είναι γενικά πολύ ενδιαφέρον, περιέχει αναλύσεις, τρόπους αντιμετώπισης και ψυχολογικές αναλύσεις...

Επειδή η συγκεκριμένη περίπτωση παραείναι προφανής, νομίζω είναι αρκετά εύκολο να αυτοπροστατευτούμε και να προστατέψουμε το φόρουμ. Ας μη διστάσουν οι διαχειριστές να το πράξουν, η "δημοκρατία" που τόσοι επικαλούνται έχει και κανόνες και δυσάρεστες αποφάσεις.

Στο κάτω-κάτω, το Στέκι έχει πάμπολλες ενδιαφέρουσες θεματικές ενότητες οι οποίες έχουν μείνει αδρανείς ενώ τα άσχετα threads φουσκώνουν με τρομακτικό ρυθμό. Ας διοχετεύσουμε την ενέργειά μας σε αυτά, είναι εξάλλου και η δημιουργικότητα ένας έξοχος τρόπος διαμαρτυρίας.

mirtilo

Παράθεση από: odysseas στις 10 Ιαν 2011, 11:43:50 ΜΜ
Επειδή η συγκεκριμένη περίπτωση παραείναι προφανής, νομίζω είναι αρκετά εύκολο να αυτοπροστατευτούμε και να προστατέψουμε το φόρουμ.

φυσικά και η συγκεκριμένη περίπτωση είναι προφανής. Το περίεργο όμως εδώ είναι ότι το troll ξεκίνησε από αυτόν που έβαλε αυτή την δημοσκόπηση, δηλαδή τον ίδιο τον διαχειριστή του στεκιού!  :o

Παράθεση από: odysseas στις 10 Ιαν 2011, 11:43:50 ΜΜ
Ας μη διστάσουν οι διαχειριστές να το πράξουν, η "δημοκρατία" που τόσοι επικαλούνται έχει και κανόνες και δυσάρεστες αποφάσεις.

Δηλαδή τι προτείνεις;Οι διαχειριστές να τιμωρήσουν τον alkisg που ξεκίνησε το troll;

;D ;D ;D
αν οποιοσδήποτε θεωρεί οποιοδήποτε μήνυμα μου προσβλητικό, παρακαλώ να μου πει ποιό είναι και θα το διαγράψω

Νίκος Αδαμόπουλος

(ζητάω συγγνώμη από όλους τους (άλλους) συναδέλφους για το ύφος στο συγκεκριμένο μήνυμά μου, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν έχει νόημα πλέον να προσπαθήσω για κάτι καλύτερο)

Παράθεση από: mirtilo στις 10 Ιαν 2011, 09:10:46 ΜΜ
Θέλω απλά αυτούς που θα αποσυνδέσετε εσείς, οι θαμώνες που θα διωχτουν απο εδώ , να έχουν μια περίοδο χάρητος και να προλάβουν να ανασυνταχτούν κάπου αλλού.

Δεν είμαστε καλά! Ξεκίνησαν οι διωγμοί και οι εχθροπραξίες; Ξεκίνησε η επανάσταση και δεν μας το είπε κανείς;

Παράθεση από: mirtilo στις 10 Ιαν 2011, 11:22:18 ΜΜ
Παράθεση από: dim στις 10 Ιαν 2011, 10:51:28 ΜΜ
Έχεις καμία συναίσθηση του τι ακριβώς λες? Σε ποιόν το λες? Ποιοί θα διωχτούν από εδώ..?

Αυτά εσύ θα μας τα απαντήσεις, και οι διαχειριστές.


Δήμητρα στο τέλος θα τις φας κιόλας!

Παράθεση από: mirtilo στις 10 Ιαν 2011, 11:22:18 ΜΜ

Συγνώμη, η δημοσκόπηση λέει μόνο τεχνικές-εκπαιδευτικές συζητήσεις πληροφορικής στο στέκι.
Άρα όποιος μιλήσει για κάτι άλλο, θα τρώει σουτ. Και το 78% συμφωνεί.

Λάθος κατάλαβα; Δεν καταλαβαίνω τους κώδικές σας και τον τρόπο που μιλάτε;

μπορεί .... θα με συγχωρήσετε, ίσως φταίει το νεαρόν της ηλικίας μου εδώ μέσα.


Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό! Καλά ρε φίλε, πόσο είσαι; 5 και δεν καταλαβαίνεις; Διαβάζω και ξαναδιαβάζω και δεν το πιστεύω! Τι είναι αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου; Λέει ότι "θα τρωει σουτ"... !!!

Παράθεση από: mirtilo στις 10 Ιαν 2011, 11:22:18 ΜΜ

Αν τελικά δεν θέλετε να περιοριστεί το στέκι μόνο σε τεχνικές-εκπαιδευτικές συζητήσεις, κατεβάστε την δημοσκόπηση να τελειώνουμε.
Εγώ γράφτηκα εδώ κυρίως για να συζητήσω για τα προβλήματα του κλάδου, που άπτονται του υπουργείου, που άπτεται της πολιτκής.

Ίσως τελικά πολύ ασχοληθηκα. νέος ήρθα και νέος θα φύγω, έχω αρχίσει ήδη να κουράζομαι.  :-\


Τώρα εγώ τι να πιστέψω, ότι είσαι εκπαιδευτικός που γράφτηκες για να συζητήσεις τα προβλήματα του κλάδου; Μην το βάζεις κάτω! Δείξε λίγο υπομονή ακόμα... και κοντεύεις να τινάξεις ολόκληρο τον κλάδο στον αέρα!

mirtilo

Παράθεση από: Νίκος Αδαμόπουλος στις 11 Ιαν 2011, 12:09:50 ΠΜ
Μην το βάζεις κάτω! Δείξε λίγο υπομονή ακόμα... και κοντεύεις να τινάξεις ολόκληρο τον κλάδο στον αέρα!

;D ;D

δεν νομίζω ότι μπορώ να τινάξω οτιδήποτε στον αέρα.
Αν κάτι τινάχτει τελικά στον αέρα, αυτό συμβαίνει απλά γιατί είναι έτοιμο να εκραγεί.
ούτε εγώ θα φταίω για την έκρηξη, ούτε και το troll του alkisg.

η έκρηξη θα ερχόταν ούτως η άλλως, αργά ή γρήγορα....
αν οποιοσδήποτε θεωρεί οποιοδήποτε μήνυμα μου προσβλητικό, παρακαλώ να μου πει ποιό είναι και θα το διαγράψω

evry

οπότε εδώ ισχύει το don't feed the troll
μην ασχολείστε άλλο, δεν έχει νόημα, είναι προφανές ότι δεν πρόκειται καν για εκπαιδευτικό
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

tom

Μήπως να κλειδώναμε το θέμα; Κατάντησε αηδία...
Θωμάς Σκυλογιάννης

- Ζήσε σα να' ταν να πεθάνεις αύριο. Μάθε σα να' ταν να ζεις για πάντα.
                                                                                     Μαχάτμα Γκάντι

dtsilog

Έχω την εντύπωση, και συγχωρέστε αν κάνω λάθος, ότι σέβομαι τους υπόλοιπους συναδέλφους εδώ μέσα αλλά και σε χώρους έξω από εδώ. Επίσης δεν ανήκω ή άνηκα σε καμία ομάδα 3-4 ατόμων που ισοπεδώνει ή βγάζει τα απωθημένα της. Είμαστε σε ένα χώρο όπου πάνω απ' όλα είμαστε συνάδελφοι Πληροφορικής και αυτός είναι ο μόνος λόγος που επέλεξα να γράψω μερικά σχόλια τους τελευταίους μήνες που είμαι εδώ. Εάν αυτά που ανέρτησα εγώ είναι όντως προσβλητικά και απαράδεκτα τότε το ονοματεπώνυμο μου είναι γνωστό και θα προέτρεπα να αφήσετε να τραβήξουν το δικό μου αυτί και όχι αλλουνού. Ακόμα θα εκτιμούσα ιδιαίτερα εφόσον μιλάμε για κανονισμούς φόρουμ (αλλά πολύ περισσότερο επειδή είμαστε όλοι μεταξύ συναδέλφων) να μου είχε στείλει ο οποιοσδήποτε ένα pm και να μου πει κοίταξε να δεις Δημήτρη προσβάλλεις κτλ. πράγμα που δεν έγινε. Αντίθετα στην αρχή έγινε μια πολύ ευγενική προτροπή να μην αναρτούμε "σκουπίδια" να το πω; αλλά καλύτερα μόνο συνδέσμους.

Μιλάω για το topic εδώ: https://alkisg.mysch.gr/steki/index.php?topic=3540.0

Μόλις όμως εκτός από τον "επαναστάτη" χωρίς αιτία που βομβαρδίζει συνεχόμενα με μηνύματα χωρίς να κάνει συζήτηση, βρέθηκαν και άλλα άτομα που εξέφρασαν την ίδια αγωνία, τότε πλέον τέθηκε θέμα ότι πρέπει να απαγορεύονται στο σύνολο τους οι πολιτικές συζητήσεις. Μάλιστα σήμερα έμαθα και κάτι καινούριο ότι ακόμα και μια γελοιογραφία αν προσβάλλει τον πολιτικό πρέπει οπωσδήποτε να καταργείται ή αφαιρείται.

Αναρωτιέμαι δε όταν ανακοινώθηκε η απόφαση του υπουργείου για σύσταση επιτροπής ελέγχου περιεχομένου και δεοντολογίας του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου τρεις μέρες πριν την πρωτοχρονιά, γιατί έγινε ολόκληρη συζήτηση περί ενδεχομένου λογοκρισίας σε όλους τους δικτυακούς τόπους που φιλοξενεί το ΠΣΔ. Είναι φανερό πως δεν είναι πιθανό τέτοιο ενδεχόμενο αφού η λογοκρισία αυτή ισχύει ήδη, με την τυφλή υπακοή στους κανόνες του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου. Καμιά φορά η έννοια της αντίδρασης υφίσταται όταν υπάρχει διαφωνία με τέτοιους κανόνες ή ακόμα περισσότερο και πιο σωστά με τους συμπερασματικούς κανόνες που απορρέουν. Το παράδειγμα δε που δίνουμε δε θα έλεγα πως είναι και το καλύτερο. Δηλαδή αν αύριο αντιδράσουν κάποιοι άλλοι συνάδελφοι, άλλης ειδικότητας μέσω του ΠΣΔ με τρόπο που ενοχλεί και τους λογοκρίνουν, τότε ποια θα είναι η στάση μας; Φυσικά ότι πολύ καλά τους κάνουν εφόσον παρέβησαν τους κανόνες δεοντολογίας και πρώτοι εμείς δηλώσαμε πιστοί σε αυτούς τους κανόνες.

Δε θέλω να μακρηγορήσω περισσότερο, ήδη το έκανα. Κλείνοντας για να μην αφήσω κάποια κενά, δεν υπάρχει κανένας λόγος μετακίνησης του δικτυακού τόπου και να επαναλάβω ότι σέβομαι τη δουλειά όλων συναδέλφων που έχουν προσφέρει εδώ. Η μόνη ένσταση μου είναι ότι έχουμε "βολευτεί" μέσα στο φόβο μας για όλα αυτά που συμβαίνουν (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) και γίνεται ολόκληρη συζήτηση με αρκετή συμμετοχή όπως βλέπω για αυτά που λέμε και όχι για αυτά που θα πράξουμε. Και σίγουρα ποτέ δε θα ήμουν περήφανος εάν ο κλάδος στον οποίο ανήκω ήταν παράδειγμα προς μίμηση για όλους στην τήρηση των κανόνων του ΠΣΔ συμπερασματικών και μη. Σε άλλες εποχές μπορεί αλλά σήμερα όχι, όχι με αυτή τη λεηλασία που επιχειρείται σε ολόκληρο το εκπαιδευτικό σύστημα και την απαξίωση του κλάδου Πληροφορικής.
Πολύ νωρίς είδες τα Όχι να γίνονται Ίσως... ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ και ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ έννοιες που ΧΑΘΗΚΑΝ! (*ΔΕΝ)

dim

Παράθεση από: dtsilog στις 11 Ιαν 2011, 12:33:30 ΠΜ
Μιλάω για το topic εδώ: https://alkisg.mysch.gr/steki/index.php?topic=3540.0

Παράθεση από: dtsilog στις 10 Ιαν 2011, 02:14:11 ΠΜ
Ένας λόγος λοιπόν που στηρίζω να υπάρχουν τέτοια topic είναι ο πιο απλός απ' όλους.
Γιατί έχουμε την ευκαιρία να φωνάξουμε, να αντιδράσουμε, να πούμε αυτό που νοιώθουμε χωρίς φόβο.
Αυτό είναι που μας ενώνει, αυτό πάντα μας ένωνε.
Όλα αυτά βέβαια δεν αφορούν το φόρουμ "Το Στέκι της Πληροφορικής"...
Διακρίνεις την απάντηση μέσα στο μήνυμα σου? Είναι με έντονα γράμματα!

Παράθεση από: dtsilog στις 10 Ιαν 2011, 02:14:11 ΠΜ
μήπως όμως αφορούν όλους τους συναδέλφους που συχνάζουν εδώ;
Μήπως πρέπει εδώ να έχουν το δικαίωμα και την υποχρέωση αυτής της έκφρασης;
Ας φτιάξετε ένα forum και αυτόν που τον αφορά όλα αυτά τα σωστά και μείζον ζητήματα - ανησυχίες που αναφέρεις  στο μήνυμά σου θα γίνει μέλος.  Δεν θέλουμε σε αυτό το forum να υπάρχει όγκος μηνυμάτων με ορθώς καυτηριασμένα θέματα.
Αν κάποιος έχει διαφορετική άποψη και θα επιθυμούσε topic όπως το πιο πάνω.... και έτσι δεν τον καλύπτει το συγκεκριμένο forum παύει να είναι μέλος.. τόσο απλά.
Όχι forum δυο σε ένα.
Εγώ μπήκα ελάχιστα στις γιορτές για να δώ θέματα για την Πληροφορική και βλέπω την ανοικτή παλάμη στην Βουλή.
Ε τώρα τι να πω...
Και εγώ μαζί σου να την ανοίξω την παλάμη μου... αλλά όχι ΕΔΩ.
.

Εδώ  γίναμε μέλη γιατί είναι  το  "Το Στέκι της Πληροφορικής "  και έτσι θέλουμε να παραμείνει ή μάλλον να επανέλθει.