Σχέδιο Προγράμματος για την Α', Β' & Γ' Λυκείου

Ξεκίνησε από skoud, 02 Οκτ 2010, 11:50:30 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

geokra

#390
Η ανακοίνωση μάλλον, λόγω των πολλών απόψεων για το είδος της αντίδρασης...

dimosthenis77

Συνάδελφοι, η λέξη κλειδί που αναφέρθηκε ήδη, είναι η λέξη μετάταξη
Όχι όμως (μόνο) στα ολοήμερα και όχι μόνο για τους πληροφορικούς. Θυμηθείτε το έγγραφο με υπογραφή του Γενικού Γραμματέα (Ιούνιος2010), το οποίο μιλούσε για μετάταξη στην Κεντική Υπηρεσία ή στα γραφεία, όσων πλεονάζουν στα ΠΥΣΔΕ

petrosp13

Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής


Keep Growing

Αν δεν έχει αντίρρηση ο Ηλίας, επειδή μου άρεσε πολύ το κείμενό του και πιστεύω στοχεύει και στο συναίσθημα, λέω να το μοιράσω στους μαθητές (γυμνασίου)  για να το δώσουν στους γονείς τους αύριο.


http://www.alfavita.gr/artro.php?id=12109
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

geokra


Keep Growing

Αύριο θα μοιράσω στους μαθητές μου, για να δώσουν στους γονείς τους, το κείμενο που επισυνάπτεται:

 
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

iliasthes

Οι οργανωμένες και συλλογικές, αλλά και οι ατομικές πρωτοβουλίες, αυξάνονται. Τουλάχιστον το θέμα απέκτησε μια δημοσιότητα και συζητιέται. Είναι ένα πρώτο βήμα.

veni

Σας ενημερώνω ότι και εγώ στο σχολείο μου έδωσα στους μαθητές το Κείμενο του Παναγιώτη (που συμπεριλαμβάνει το πολύ καλό κείμενο του Ηλία) και έχει ως αποδέκτες τους γονείς τους.

Ο αγώνας έχει ήδη αρχίσει.
Βενιέρης Γεώργιος
Καθηγητής Πληροφορικής
Πιλοτικό (R.I.P.)  Γυμνάσιο

aiva

Θα ήθελα να κάνω μια πρόταση: όλες οι ενώσεις (ΕΠΥ, ΠΕΚΑΠ, ΕΠΕ κτλ) να καλέσουν τους εκπαιδευτικούς συντάκτες των μέσων μαζικής ενημέρωσης και να παραχωρήσουν μια συνέντευξη τύπου στην οποία θα παρουσιαστούν οι θέσεις για το Νέο(;) Σχολείο.

gpapargi

Παράθεση από: aiva στις 20 Οκτ 2010, 11:11:16 ΠΜ
Θα ήθελα να κάνω μια πρόταση: όλες οι ενώσεις (ΕΠΥ, ΠΕΚΑΠ, ΕΠΕ κτλ) να καλέσουν τους εκπαιδευτικούς συντάκτες των μέσων μαζικής ενημέρωσης και να παραχωρήσουν μια συνέντευξη τύπου στην οποία θα παρουσιαστούν οι θέσεις για το Νέο(;) Σχολείο.

Αρκεί να μην "βρουν την ώρα" να λύσουν τις μεταξύ τους διαφορές και γίνουμε τσίρκο. Μεγαλύτερο δώρο δε θα μπορούσαν να κάνουν στην αντίθετη πλευρά. Είναι μια ώρα που επιβάλλεται όλοι να είναι ενωμένοι.

alex1alex

Σημερα εδωσα και εγω το κειμενο σε ολους συναδελφους και αντι για αλληλεγυη αντιμετωπισα ειρωνικα σχολεια...κυριως απο φιλολογους για την δηθεν οχι καλη συνταξη του κειμενου ! Φυσικο βεβαια αφου οι συγκεκριμενοι ωφελουνται απο το νεο σχεδιο μιας και τα φιλολογικα ειναι η επιστημη του μελλοντος και ειναι απαραιτητη προυποθεση και την καινοτομια και την ανταγωνιστικοτητα !!!
Αρε Ελλαδαρα !!!

Gnirut

Στο δικό μου σχολείο μπορεί να μην υπήρχε ειρωνία, υπήρχε όμως σίγουρα μια "ευγενική" αδιαφορία, πολλές φορές δε και "ευφορία" από κάποιον φιλόλογο ή μαθηματικό που μάθαινε ότι μεγαλώνουν οι ώρες του στο λύκειο (άρα και τα πιθανά ιδιαίτερα).

Χ.Μοτσενίγος

Παράθεση από: alex1alex στις 20 Οκτ 2010, 12:07:46 ΜΜ
Σημερα εδωσα και εγω το κειμενο σε ολους συναδελφους και αντι για αλληλεγυη αντιμετωπισα ειρωνικα σχολεια...κυριως απο φιλολογους για την δηθεν οχι καλη συνταξη του κειμενου ! Φυσικο βεβαια αφου οι συγκεκριμενοι ωφελουνται απο το νεο σχεδιο μιας και τα φιλολογικα ειναι η επιστημη του μελλοντος και ειναι απαραιτητη προυποθεση και την καινοτομια και την ανταγωνιστικοτητα !!!
Αρε Ελλαδαρα !!!


Πες το ψέματα! Με τόση πλύση εγκεφάλου που έχει πέσει τα τελευταία χρόνια κοντεύουμε να το πιστέψουμε κι εμείς!!!  :D ;D

Keep Growing

" Σημερα εδωσα και εγω το κειμενο σε ολους συναδελφους και αντι για αλληλεγυη αντιμετωπισα ειρωνικα σχολεια...κυριως απο φιλολογους για την δηθεν οχι καλη συνταξη του κειμενου ! Φυσικο βεβαια αφου οι συγκεκριμενοι ωφελουνται απο το νεο σχεδιο μιας και τα φιλολογικα ειναι η επιστημη του μελλοντος και ειναι απαραιτητη προυποθεση και την καινοτομια και την ανταγωνιστικοτητα !!!
Αρε Ελλαδαρα !!! "

Εγώ θα απαντούσα στους αγαπητούς είρωνες συναδέλφους ότι είναι καλύτερο να έχεις ένα τουφέκι και να πολεμάς, παρά ένα ολόκληρο τανκ και να το γυαλίζεις. Βέβαια μπορεί να το γυαλίζεις, απλά γιατί νομίζεις ότι βρίσκεσαι σε παιχνίδι του λούνα παρκ, ....ενώ γύρω σου πέφτουνε κορμιά.
Το ότι καμαρώνεις το γυαλισμένο σου τανκ, είναι καθαρά θέμα τύχης, αγαπητέ είρωνα συνάδελφε...
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).