Εγκατάσταση dropbox σε fat clients

Ξεκίνησε από yiannis, 12 Οκτ 2012, 11:49:41 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

yiannis

Για να εγκαταστήσω το dropbox στον εικονικό δίσκο, αρκεί να πάω "Εξυπηρετητής"->"Εικονικός δίσκος"->"Άνοιγμα κονσόλας" και να δώσω τις εντολές που λέει εδώ;

https://www.dropbox.com/install?os=lnx

Ή χρειάζεται κάτι άλλο;

Θα μπορούσα να προσθέσω το dropbox σε κάποια από τις λίστες; Και πώς; Αν π.χ. βάλω στο koina.list στο τέλος μια γραμμή
dropbox
είναι αρκετό; Για να το έχω για τη δημιουργία νέου εικονικού δίσκου...

alkisg

Για τέτοιες περίεργες εγκαταστάσεις βολεύει πολύ καλύτερα η 12.04 που δεν έχει εικονικό δίσκο, οπότε απλά κάνεις τις εντολές όπως τις λένε στη σελίδα τους, ή, ακόμα πιο εύκολο, το εγκαθιστάς από το κέντρο λογισμικού.
Το να βάλεις σκέτο dropbox στις λίστες δεν θα πιάσει, αφού δεν είναι στα αποθετήρια της 10.04.
Δυστυχώς δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και δεν έχω καν 10.04 για να δοκιμάσω και να σου πω λεπτομέρειες, αν ξέρει κάποιος άλλος ας βοηθήσει.

yiannis

Όντως η λύση με τη λίστα δε δούλεψε και φαίνεται (όπως μου είπες ήδη σε άλλο νήμα) να δημιούργησε και άλλα προβλήματα. Δε χάνω τίποτα να κάνω μια δοκιμή από την κονσόλα του εικονικού δίσκου, να δω τι θα γίνει :)

Από Δευτέρα θα το δοκιμάσω και θα αναφέρω πάλι εδώ. Ευχαριστώ και πάλι και καλό ΣΚ!!