Πανελλαδικές 2011 - Πρώτη εκτίμηση

Ξεκίνησε από AlgoBill, 23 Μαΐου 2011, 10:29:17 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

AlgoBill

Πολύ εύκολα θέματα, σαν πρώτη εκτίμηση... Τουλάχιστον 50% κατώτερα δυστυχώς από τα περσινά..

Μοναδική εξαίρεση το Θεμα Α3 που δεν ξέρω πως θα φερθούν οι μαθητές

Οταν το Ν είναι 0 έχω πρόβλημα εκτέλεσης του Αλγορίθμου και συνεπώς δεν θα συνεχιστεί ώστε να εμφανίσει τιμή...
Πιθανως κάποιοι μαθητές να απαντήσουν 'Θα εμφανίσει ΑΛΗΘΗΣ' αφού δεν εκτελείται ο βροχος, άρα δεν αλλάζει τιμή το Δ...

antik

ΛΕΕΙ ΟΜΩΣ ΓΡΑΨΤΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΜΕΤΑΒΛΗΤΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΗΣ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΗΣ

oliam

OTAN TO N EINAI 0, Ο ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΣ ΕΚΤΕΛΕΙΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!! ΑΠΛΑ Η ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΔΕ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ..

SuperTz

#3
Λύση του Γ





Από την ομάδα διαχείρισης: απαγορεύεται η ανάρτηση λύσεων πριν τις 12:30


ΕΥΗ

Για το Α4 συνάδελφοι, τι έχετε να πείτε?

dennis81

#5




Από την ομάδα διαχείρισης: απαγορεύεται η ανάρτηση μηνυμάτων με greeklish


ΕΥΗ

Συμφωνώ!!! Το πιο δύσκολο σημείο θεωρώ ότι είναι αυτό.. όλα τα άλλα θέματα τα βρίσκω μέτρια έως απλά.

ΕΥΗ


anestis100

#8
Υπάρχει κάτι παρόμοιο στο Τελικό Επαναληπτικό Διαγώνισμα 2010-2011 εφ'όλης της ύλης (https://alkisg.mysch.gr/steki/index.php?topic=3839.0)





Από την ομάδα διαχείρισης: απαγορεύεται η ανάρτηση λύσεων πριν τις 12:30



vav

#10
ΛΥΣΗ  Α4:





Από την ομάδα διαχείρισης: απαγορεύεται η ανάρτηση λύσεων πριν τις 12:30


SuperTz

Να ζητήσω συγνώμη που δημοσίευσα λύση. Δεν ήξερα ότι δεν επιτρέπεται πριν τις 12.30

xara_pap

Νά'ναι καλ'α το επαναληπτικό διαγώνισμα από το στέκι που είχε την ίδια ερώτηση με το Α4

ΕΥΗ

Βασικά sorry και από μένα που ρώτησα..ούτε εγώ το ήξερα..

gthal

Η πρώτη εντύπωσή μου είναι θετική.
Είναι θέματα που δεν τρομάζουν το μαθητή που έχει δουλέψει αλλά απαιτούν και το κάτι παραπάνω για εκείνους που μπορούν πραγματικά να δημιουργήσουν από μόνοι τους και να πάνε για ψηλότερες βαθμολογίες.
Επίσης, μου αρέσει ότι στο 3ο και 4ο υπάρχουν πολλές εναλλακτικές λύσεις.
Και κάτι ακόμα: τα θέματα είναι σαφή !
Αυτά προς το παρόν, θα πούμε περισσότερα αργότερα.
Φιλικά,
Γιώργος Θαλασσινός