Σχολικό βιβλίο και βοήθημα στα δίκτυα υπολογιστών του επαλ

Ξεκίνησε από nan_cs, 29 Σεπ 2010, 12:41:04 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

tsabatman

συγγνώμη που επιμένω αλλά ο φάκελος έχει μόνο μέχρι το 6ο κεφάλαιο και η ύλη ξεκινάει απο το 6ο

dpa2006

δώσε μου λίγο χρόνο να το ελέγξω... :)
............
για τα δίκτυα σωστά...;
Λοιπόν,
Μάθημα:Ηλεκτρονικές Επικοινωνίες
ΒΙΒΛΙΟ: Συστήματα Εκπομπής και Λήψης (Νασιόπουλος Α. – Χατζόπουλος Δ., Ο.Ε.Δ.Β.) σωστά;
λινκ1 βιβλίου
στον φάκελο TEMP που αποσυμπιέζει έχει 9 κεφάλαια.
η ύλη είναι 3,4,5,7,9 (όχι όλα,απλά αναφέρω τα κεφάλαια που ανήκουν στην ύλη)
που ακριβώς έχεις πρόβλημα;
εκτός αν αναφέρεσαι σε άλλο μάθημα. :-\
Μήπως αναφέρεσαι σε αυτό:
Συστήματα Εκπομπής και Λήψης;
για το παραπάνω μάθημα υποστηρικτικό υλικό εδώ
Computer science (abbreviated CS or CompSci) is the scientific and practical approach to computation and its applications. It is the systematic study of the feasibility, structure, expression, and mechanization of the methodical processes (or algorithms) that underlie the acquisition, representation, processing, storage, communication of, and access to information, whether such information is encoded in bits and bytes in a computer memory or transcribed engines and protein structures in a human cell.source:http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science

tsabatman

έχετε δίκιο δικό μου το λάθος εννοούσα το μάθημα ψηφιακά συστήματα δεν είχα δει τον τίτλο του thread και ακόμα δεν το εχω βρεί το βιβλίο

dpa2006

Για τα Ψηφιακά Συστήματα(Συστήματα Ψηφιακών Ηλεκτρονικών)...
Η ύλη καλύπτεται από δύο βιβλία:
. ΕΞΕΤΑΣΤΕΑ ΥΛΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ: «ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ (ΘΕΩΡΙΑ)»

Η ΕΞΕΤΑΣΤΕΑ ΥΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΕΠΑ.Λ.

ΒΙΒΛΙΑ: 1. Ψηφιακά Ηλεκτρονικά (Μέρος Α Θεωρία) (Ασημάκης Α.− Μουστάκας Γ.− Παπαγεώργας Π., Ο.Ε.Δ.Β.)
2.
Δομή και Λειτουργία Μικροϋπολογιστών (Θεωρία), (Πεκμεστζή Κ.− Βογιατζής Ι. − Λιβιεράτος Γ.− Μπουγάς Π. Ο.Ε.Δ.Β.)
Computer science (abbreviated CS or CompSci) is the scientific and practical approach to computation and its applications. It is the systematic study of the feasibility, structure, expression, and mechanization of the methodical processes (or algorithms) that underlie the acquisition, representation, processing, storage, communication of, and access to information, whether such information is encoded in bits and bytes in a computer memory or transcribed engines and protein structures in a human cell.source:http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science

tsabatman

ναι αυτο έχω κατεβάσει και εγώ,αλλά έχει μόνο το πρώτο μέρος του βιβλίου για τα ψηφιακά που είναι εκτός ύλης.Πάντως ευχαριστώ για τις πληροφορίες:-)

dpa2006

Παρακαλώ,καλό θα είναι να ξεκινάς πάντα απο την υλη του μαθηματος,σε καθοδηγει σε ποια βιβλια πρεπει να ανατρεξεις.
Computer science (abbreviated CS or CompSci) is the scientific and practical approach to computation and its applications. It is the systematic study of the feasibility, structure, expression, and mechanization of the methodical processes (or algorithms) that underlie the acquisition, representation, processing, storage, communication of, and access to information, whether such information is encoded in bits and bytes in a computer memory or transcribed engines and protein structures in a human cell.source:http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science

Σάκης Δημόπουλος

ποιο ειναι το σχολικο βιβλιο για τα δικτυα υπολογιστων ΙΙ ;;;

xara_pap

Ρε παιδιά δηλαδή τι γίνεται με αυτό το επάλ ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω. Είχα κάνει μία φορα το 2012 επάλ κι είχα βγάλει άκρη. Στα δίκτυα ήταν ενα βιβλιο με ύλη κεφαλαια 6 ,7,8 και ήταν κι ένα ανεπισημο βοήθημα αν θυμάμαι καλα. Τώρα βλέπω ένα νέο βιβλίο που δεν ξέρω αν είναι βιβλίο γιατί γράφει σημειώσεις μαθητή, επίσης εξεταστέα ύλη βλέπω από το παλίό βιβλίο με τα κεφάλαια 6,7,8.
Εγώ θέλω να προετοιμάσω παιδί για πανελλήνιες 2017. Τι του διδάσκω? ας με βοηθήσει κάποιος.



Λαμπράκης Μανώλης

Καλημέρα σε όλους

ήθελα να κάνω μία ερώτηση σε άτι που έχω απορία .. φέτος προς το παρόν δεν έχω μαθητές επάλ και δεν έχει τύχει να ασχοληθώ στην πράξη , αλλά αν έχω καταλάβει καλά δίκτυα και προγραμματισμός έχει βγει η ύλη αλλά όχι τα βιβλία ??? ή κάνω λάθος ?? αν έχουν βγει τα βιβλία γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν σε ψηφιακή μορφή ??

ευχαριστώ

zsdregas

Παράθεση από: Λαμπράκης Μανώλης στις 18 Οκτ 2016, 12:57:09 ΜΜ
Καλημέρα σε όλους

ήθελα να κάνω μία ερώτηση σε άτι που έχω απορία .. φέτος προς το παρόν δεν έχω μαθητές επάλ και δεν έχει τύχει να ασχοληθώ στην πράξη , αλλά αν έχω καταλάβει καλά δίκτυα και προγραμματισμός έχει βγει η ύλη αλλά όχι τα βιβλία ??? ή κάνω λάθος ?? αν έχουν βγει τα βιβλία γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν σε ψηφιακή μορφή ??

ευχαριστώ

Για τον προγραμματισμό δεν έχει βγει ακόμα. Για τα δίκτυα το βιβλίο μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ και τον οδηγό του εκπαιδευτικού από εδώ.
Η σελίδα που μπορείς να κατεβάζεις γενικά βιβλία και οδηγούς για τον εκπαιδευτικό, σε ψηφιακή μορφή για τα ΕΠΑΛ είναι η σελίδα του ΙΕΠ και πιο συγκεκριμένα από εδώ.

Λαμπράκης Μανώλης

οκ συνάδελφε ευχαριστώ ... δεν είναι λίγο περίεργο να μην έχει βγει ακόμη το βιβλίο ?? ή μόνο εμένα μου φαίνεται -το λιγότερο- απαράδεκτο ???

aprekates

Υπάρχουν πολλά θέματα.

Νομίζω το ποιό σωστό και δίκαιο είναι μείωση της ύλης ρίχνωντας βάρος στην ύλη που υπάρχει στο βιβλίο της β (που ας  μην ξεχναμ έχει τίτλο Β και Γ ΕΠΑΛ)
Και να βγεί σήμερα το βιβλίο μέχρι να το πάρουν οι μαθητές χρειάζεται κάποιος χρόνος.




gxry