Γενικά > Ευχές

Επισκέψεις...

<< < (2/13) > >>

Λάμπρος Μπουκουβάλας:
1.000.000 προσωπικά ευχαριστώ σε όλους για όσα προσφέρετε (και ωφελούμαι κι εγώ).

Άλκη, όταν χρειάστηκε να μιλήσουμε κάπου στο 2005 για να προμηθευτούμε τον διερμηνευτή στο ΓΕΛ Νέας Περάμου, επισκεπτόμουν το στέκι, αλλά ποτέ δε φανταζόμουν τετοια επιτυχία!

pgrontas:
Η εικόνα που επισύναψε ο Άλκης μου θύμισε μια απορία που είχα εδώ και καιρό:
Τι έγινε στις 02 Νοε 2006 και υπήρχαν 364 επισκέπτες;

alkisg:

--- Παράθεση από: Λάμπρος Μπουκουβάλας στις 23 Απρ 2010, 03:56:09 μμ ---Άλκη, όταν χρειάστηκε να μιλήσουμε κάπου στο 2005 για να προμηθευτούμε τον διερμηνευτή στο ΓΕΛ Νέας Περάμου, επισκεπτόμουν το στέκι, αλλά ποτέ δε φανταζόμουν τετοια επιτυχία!

--- Τέλος παράθεσης ---

Να 'σαι καλά Λάμπρο, σε όλους εσάς οφείλεται η επιτυχία.

--- Παράθεση από: pgrontas στις 23 Απρ 2010, 05:01:38 μμ ---Η εικόνα που επισύναψε ο Άλκης μου θύμισε μια απορία που είχα εδώ και καιρό:
Τι έγινε στις 02 Νοε 2006 και υπήρχαν 364 επισκέπτες;

--- Τέλος παράθεσης ---

Δεν είμαι σίγουρος... Είτε ήταν πρόβλημα του server, είτε για κάποιο λόγο υπήρχε μεγάλο inactivity timeout πως το λέει (τώρα νομίζω ότι θεωρεί ότι ο χρήστης κάνει logout 10 λεπτά αφού πατήσει το τελευταίο κλικ, μπορεί λόγω bug να θεωρούσε timeout=10 ώρες), είτε όντως έτυχε και μπήκανε όλοι μαζί.

Επειδή όμως μάλλον ΔΕΝ συνέβη το τελευταίο, ξαναμηδένισα τον μετρητή οπότε σε λίγες μέρες θα μας πει που κινούνται αυτόν τον καιρό οι ταυτόχρονες επισκέψεις.

za√‘ag:
Το Στεκι αναμφίβολα έχει μεγάλη επισκεψιμότητα και η προσφορά του σε όλους είναι δεδομένη!

Θα ήθελα μόνο να πω σχετικά με το μετρητή ότι ΔΕΝ θα έπρεπε να μετράει τα refresh που κάνει κάποιος ... μάλλον δεν υπολογίζει τις επισκέψεις με το session που ανοίγει ο χρήστης. Μήπως πρέπει να αλλάξει ο κώδικάς του για να μετράει μόνο μια φορά τον καθένα μας που βλέπει τη σελίδα και όχι κάθε φορά που κάνουμε refresh ή αλλάζουμε το τόπικ που διαβάζουμε ή γράφουμε;

alkisg:
Είναι του statcounter ο κώδικας, όχι του smf (third party για μεγαλύτερη αξιοπιστία). Δεν έχει και πολύ σημασία αν εμφανίζει κλικ ή sessions, κι αν λέγαμε ότι "σε ένα χρόνο τόσες χιλιάδες επισκέφτηκαν το στέκι" πάλι δεν θα μας έλεγε τίποτα, αφού μερικά sessions αναφέρονται στο ίδιο άτομο (π.χ. διαφορετικές μέρες). Το βασικό είναι ο ρυθμός αύξησης της επισκεψιμότητας.

Επίσης, κάνοντας κλικ πάνω στον μετρητή εμφανίζει γράφημα όπου λέει και για τα sessions, π.χ. χθες επισκέφτηκαν το στέκι 1919 άτομα (=sessions) και έκαναν 7691 κλικ (=page hits).

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση