αδυναμία εισόδου χρηστών στους clients μετα από μαζική δημιουργία χρηστών

Ξεκίνησε από exanemou, 05 Δεκ 2023, 08:26:02 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

exanemou

καλημέρα . Ηρθε καινούρια συνάδελφος στο σχολείο και δημιουργησα τα 4 τμηματα που θα πάρει , με 8 χρήστες το καθένα. Ετρεξα init αλλά δεν μπορούν να εκκινήσουν. Ξεχασα να κάνω κάτι;

alkisg

Όταν λες init, εννοείς την εντολή `ltsp initrd`;
Όταν λες δεν μπορούν να εκκινήσουν, εννοείς ότι ξεκινάνε κανονικά αλλά δεν μπορούν να κάνουν login;
Βγάλε φωτογραφία από το σφάλμα και ανέβασέ την εδώ.

exanemou

ναι εννοω την initrd.
Ναι ξεκινάνε κανονικά, αλλα δεν κάνουν login

alkisg

Οι νέοι αυτοί χρήστες εμφανίζονται στην οθόνη σύνδεσης;
Αν πας να κάνεις login με αυτούς τους λογαριασμούς στους clients, τι μήνυμα λάθους εμφανίζεται;

Αν πας να κάνεις login με αυτούς τους λογαριασμούς στον server, λειτουργεί; Ή μήπως προσπαθείς με λάθος κωδικό πρόσβασης για κάποιον λόγο;

Το πιο γρήγορο θα είναι να έρθεις από το Matrix (δες την υπογραφή μου) για ζωντανή βοήθεια.

exanemou

μετά από ολιγοήμερη απουσία επεστρεψα.
Οι νέοι χρήστες δεν εμφανίζονται στην οθόνη σύνδεσης, παρόλο που όταν τους δημιούργησα μου εμφάνισε 32 χρήστες δημιουργήθηκαν(4 τμηματα a3a a3b a4a a4b με 8 χρήστες ανά τμήμα) βλ εικ-1 αλλά δεν εμφανίζει τους χρήστες τους βλ εικ-2
ΠαράθεσηΑν πας να κάνεις login με αυτούς τους λογαριασμούς στους clients, τι μήνυμα λάθους εμφανίζεται;
.Τ'ιποτα απλά δεν μπαίνουν.

ΠαράθεσηΑν πας να κάνεις login με αυτούς τους λογαριασμούς στον server, λειτουργεί; Ή μήπως προσπαθείς με λάθος κωδικό πρόσβασης για κάποιον λόγο;
ούτε από το σερβερ μπαίνουν. Ουτε και εμφανίζονται οι λογαριασμοι των τμηματων αυτών στην οθόνη εισόδου των χρηστώνεικ-1.png εικ-2.png

alkisg

Το πιο εύκολο είναι να έρθεις από το Matrix για ζωντανή υποστήριξη, δες την υπογραφή μου.

exanemou

καλημέρα. Οταν μπω στο ματριξ απλά θα περιμένω; ή κανω κάτι;

alkisg

@exanemou αφού μπεις στο Matrix γράψε "Καλημέρα alkisg" για να κάνει ήχο και να καταλάβω ότι κάποιος μου μιλάει.
Γενικά καλύτερα πρωί παρά μεσημέρι.