Καλη χρονια

Ξεκίνησε από Keep Growing, 01 Ιαν 2012, 05:53:41 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Keep Growing

Ηθελα να ευχηθω καλη χρονια στους συναδελφους, αλλα μετα λυπης μου, διαπιστωσα οτι κατι τετοιο δεν ηταν εφικτο στο φυσικο του χωρο, γιαυτο ευχομαι καλη χρονια σε ολους τους μαθητες, γονεις, καθηγητες, του γυμνασιου, σε αυτον το χωρο.
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

Keep Growing

Επισης, αναγνωριζοντας, τις καλες προθεσεις της ομαδας διαχειρισης, θα ηθελα να τους ρωτησω, αν θεωρουν οτι ο χρονος που "σπαταλησα" για να γραψω τα περιπου 500 μηνυματα στην ενοτητα "γενικα", χωρις να δεχτω ουτε μια παρατηρηση, ηταν νεκρος χρονος για μενα; Αναγνωριζω το δικαιωμα του ιδιοκτητη και διαχειριστη να διαχειριζεται το περιεχομενο ενος φορουμ, αλλα ας γινεται αυτο με περισσοτερη προσοχη. 
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

Λάμπρος Μπουκουβάλας

Εύχομαι κι εγώ σε σένα Παναγιώτη και σε όλους, μια ευτυχισμένη κι ευλογημένη νέα χρονιά.
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

arliba

"Ευτυχώς, το στέκι είναι (τελικά) μια όαση Δημοκρατίας" -- Keep Growing
Μετά το law-bay.com, καιρός είναι να πάμε και για το law-bay.edu !
Το υπουργείο κυνοβολευτικής υγείας προειδοποιεί: Τα κείμενα που προκύπτουν από ψηφοφορίες. προκαλούν σύγχυση, θυμό, εφίδρωση και υψηλούς καρδιακούς σφυγμούς σε όσους πάσχουν από ψηφοφοβία.

spantoulis

Υγεία και καλή καρδιά. Τίποτα άλλο.
Η χρήση υπολογιστών ΔΕΝ είναι πληροφορική

katrina

Εύχομαι σε όλους μας, μια νέα χρονιά γεμάτη από αγάπη, ΥΓΕΙΑ και υπομονή.
Α... και κάτι ακόμα...με χαμόγελο και καλή διάθεση.

(όλα τ'αλλα ειναι εκ του πονηρού) ;-)

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ παιδιά
Aραγε, το end  θά είναι happy;

amichail

Καλή Χρονιά με υγεία και προπάντων τύχη - γιατί και οι επιβάτες του Τιτανικού από υγεία άλλο τίποτα!!!
(κλεμμένο αλλά μου αρέσει)
Για μένα θα πω μόνο ότι είμαι ο τύπος του δασκάλου που αν κάνω ένα μάθημα για 50η φορά θα αλλάξω για 52η φορά τις σημειώσεις μου

nektar

Καλή Χρονιά κι από μένα!

@ariba: Μήπως ξέρεις γιατί δεν μου εμφανίζονται οι συζητήσεις στις οποίες παραπέμπουν οι σύνδεσμοι στην υπογραφή σου; Αναφέρομαι στα:

"Ευτυχώς, το στέκι είναι (τελικά) μια όαση Δημοκρατίας" -- Keep Growing [εμφανίζει μήνυμα ότι δεν έχω πρόσβαση ή ότι δεν υπάρχει]

Μετά το law-bay.com, καιρός είναι να πάμε και για το law-bay.edu ! [αυτό φαίνεται μια χαρά και την πρόταση την έχω ήδη κοινοποιήσει στα υπόλοιπα μέλη του ΔΣ της για να δούμε πώς μπορούμε να την υλοποιήσουμε]

Το υπουργείο κυνοβολευτικής υγείας προειδοποιεί: Τα κείμενα που προκύπτουν από ψηφοφορίες. προκαλούν σύγχυση, θυμό, εφίδρωση και υψηλούς καρδιακούς σφυγμούς σε όσους πάσχουν από ψηφοφοβία. [εμφανίζει μήνυμα ότι δεν έχω πρόσβαση ή ότι δεν υπάρχει]

Σε σχέση με την απενεργοποίηση της (υπό)ενότητας "Γενική Συζήτηση" έχω ανοίξει ένα σχετικό θέμα στη διεύθυνση https://alkisg.mysch.gr/steki/index.php?topic=4395.0

Και πάλι καλή χρονιά!
Νεκτάριος Μουμουτζής

skoud

#8
Με την κρυφή ελπίδα ότι του χρόνου θα μπορούμε να ευχηθούμε και να πιστεύουμε ότι το 2013 θα είναι μια πραγματικά καλύτερη χρονιά, εύχομαι  Χρόνια Πολλά σε όλους τους συναδέλφους και παραθέτω μια ακόμα από τις "Ιστορίες του κ. Κόυνερ" του Μπέρτολτ Μπρέχτ, για κάθε χρήση:

Μια αριστοκρατική στάση:
"Ο κ. Κ. είπε: Έτυχε να πάρω κι εγώ κάποτε μιαν αριστοκρατική στάση. (Ξέρετε, όρθιος, στητός, περήφανος, με το κεφάλι ριγμένο πίσω). Βρισκόμουν βλέπετε στο νερό και η στάθμη του όλο ανέβαινε. Επειδή έφτασε ως το σαγόνι μου αναγκάστηκα να πάρω αυτή τη στάση."
Ενώ οι μαθητές ξέχασαν από καιρό τα λάθη του δασκάλου, αυτός ακόμα τα θυμάται...

skoud

... και «ξεφυλλίζοντας» σήμερα το ΣΤΕΚΙ, για να πάρω αντίγραφα διαφόρων συζητήσεων για ιστορικούς λόγους, θυμήθηκα άλλη μια από τις γνωστές ιστορίες του κ. Κ.:

"Ο απαραίτητος υπάλληλος"
Ο κ. Κόυνερ άκουσε να παινεύουν έναν υπάλληλο που δούλευε χρόνια σε μια υπηρεσία λέγοντας ότι είναι απαραίτητος στη θέση του, τόσο καλός υπάλληλος είναι.
- Και γιατί είναι απαραίτητος; ρώτησε θυμωμένος ο κ. Κόυνερ.
- Γιατί η υπηρεσία δεν θα μπορούσε να σταθεί δίχως αυτόν, αποκρίθηκαν αυτοί που τον παίνευαν.
- Τότε τί σόι καλός υπάλληλος είναι, όταν η υπηρεσία δεν στέκεται δίχως αυτόν; είπε ο κ. Κόυνερ.
Είχε όλο τον καιρό να οργανώσει την υπηρεσία του, έτσι που να πάψει να είναι απαραίτητος.
Στ' αλήθεια με τι ασχολείται; Θα σας πω εγώ: κάνει εκβιασμό.
Ενώ οι μαθητές ξέχασαν από καιρό τα λάθη του δασκάλου, αυτός ακόμα τα θυμάται...

dim

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά συνάδελφοι!!!!

Καρκαμάνης Γεώργιος

Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά με υγεία και υπομονή γιατί το 2012 θα είναι μία δύσκολη χρονιά για όλους μας.

Νίκος Αδαμόπουλος

Χρόνια πολλά και ας είναι το 2015 μια καλή χρονιά με υγεία σε όλους!

alkisg

Καλή χρονιά σε όλους, ας τύχει στον καθένα μας ό,τι επιθυμεί...

sstergou

Καλή χρονιά και από μένα!

Άλκη αυτό το "ας τύχει στον καθένα ό,τι επιθυμεί" είναι ευχή με wildcard!!

Keep Growing

Ελπίζουμε να έχουμε καλή χρονιά φέτος.
Σίγουρα πάντως θα είναι μια ιδιαίτερη χρονιά ...
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).