Καθηγητές Πληροφορικής που εργάζονται σε φροντιστήρια / ιδιωτικά σχολεία

Ξεκίνησε από Γιάννης Αναγνωστάκης, 05 Νοε 2013, 12:29:31 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Γιάννης Αναγνωστάκης

Καλησπέρα

Δεν χρειάζονται πολλές εισαγωγές, όλοι ξέρουμε τι έγινε το καλοκαίρι και τι ΄δεν' γίνεται τώρα

Ξεκινάω μία προσπάθεια να μαζέψω στοιχεία ανθρώπων καθηγητών που εργάζονται σε φροντιστήρια, ιδιωτικά σχολεία ή/και γενικότερα είναι καθηγητές πληροφορικής και δεν εργάζονται σε δημόσια σχολεία

Σκοπός είναι να συγκεντρώσω όσο γίνεται περισσότερο κόσμο, σε μία προσπάθεια να κάνουμε οργανωμένες κινήσεις πλέον, είτε εισχωρόντας σε κάποια ένωση, είτε δημιουργώντας το δικό μας σύλλογο (μιλάω για σύλλογο, όχι για ένωση)

Αν μη τι άλλο οι συνάδελφοι μου είμαστε οι περισσότερο ριγμένοι απο το Νέο Λύκειο. Ας οργανωθούμε, ας μαζευτούμε κόσμος και ας κάνουμε οργανωμένες κινήσεις...ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ από άλλους, που ίσως να μην είναι κιόλας πρώτη προτεραιότητα τους το πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα

Καλώ, όσους συναδέλφους εργάζονται στον ιδιωτικό τομέα να συμπληρώσουν την παρακάτω φόρμα...

https://docs.google.com/forms/d/1Tmb4WzpXGjXQ8AJf-lUzaG6WYXK-ZztJA2EFyyhyKQU/viewform

Τα στοιχεία σας δεν πρόκειται να γνωστοποιηθούν σε κανένα..

Γιάννης Αναγνωστάκης

Η συγκέντρωση στοιχείων συνεχίζεται...Παρακαλώ τους συναδέλφους να συμμετέχουν σε αυτή τη διαδικασία..

Γιάννης Αναγνωστάκης

Καλώ τους συναδέλφους των φροντιστηρίων / ιδιωτικών σχολείων που διδάσκουν ΑΕΠΠ / Δομημένο Προγραμματισμό / Δίκτυα να συμμετέχουν στην καταγραφή που έχω ξεκινήσει..Σκοπός της είναι η συλλογή δυνάμεων, απόψεων και κατά επέκταση η οργάνωση πρόσθετων δράσεων για να αποφύγουμε την ανεργία από τον Μάιο του 2015 και μετά..


Επιπρόσθετα, στις 29/11 θα λάβουν χώρα οι εκλογές της ΠΕΚΑΠ..θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντικό να κατεβούμε στη Γ.Σ , να διατυπώσουμε τις θέσεις μας και να ζητήσουμε με την σειρά μας να γίνουμε μέλη και αυτή της ένωσης, ενισχύοντας όπως μπορούμε την δράση της..

https://docs.google.com/forms/d/1Tmb4WzpXGjXQ8AJf-lUzaG6WYXK-ZztJA2EFyyhyKQU/viewform

Υ.Γ: Επίσης όποιος γνωρίζει κάποιον συνάδελφο ο οποίος δεν επισκέπτεται το στέκι, ας του προωθήσει το παραπάνω link..

paulo machado

οσον αφορα τις σχολες πληροφορικης, στο μηχανογραφικο υπαρχουν πολλες σχολες με το ονομα "πληροφορικη" και εχει διαφορων κατηγοριων τμηματα πληροφορικης...δν ξερω αν ειμαι σαφης αλλα απο που μπορω να μαθω καποια στοιχεια για αυτα;; γνωριζεις καποιος/α εδω να μου εξηγησει;;;