Αλλαγές ύλης

Ξεκίνησε από despoina, 08 Οκτ 2021, 11:59:44 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

despoina

Καλημέρα σε όλους!

Επανήλθα στο forum αυτό μετά από πολλά χρόνια -από το 2012 που έκανα κάποια ιδιαίτερα και με είχατε βοηθήσει πάρα πολύ!

Επειδή επανέρχομαι δυναμικά και αυτή τη φορά πρόκειται να διδάξω σε φροντιστήριο, θα ήθελα επιγραμματικά να μου επιβεβαιώσετε αν ισχύουν οι αλλαγές που έχω αντιληφθεί.

Να αναφέρω ότι από τότε έχω ήδη σημειώσεις που καλύπτουν όλη την ύλη. Θα χρειαστεί όμως να τροποποποιήσω τις υπάρχουσες ή να προσθέσω και νέο υλικό.

Έχω λοιπόν καταλάβει ότι προστέθηκε ένα επιπλέον βιβλίο που λέγεται Πληροφορική και λειτουργεί συμπληρωματικά του ΑΕΠΠ - σωστά;

Το ΑΕΠΠ που ξέρω εγώ,  :) , έχει αλλάξει πάρα πολύ; Δηλαδή πέραν της αντικειμενοστρέφειας που προστέθηκε, υπάρχουν αλλαγές και στα υπάρχοντα;

Ο αντικειμενοστρεφής προγραμματισμός πότε ακριβώς προστέθηκε στην ύλη; Θέλω να πω έχουν μπει σχετικά θέματα πανελλαδικών; Κατά την εμπειρία σας εξετάζεται θεωρητικά μόνο; Και πόση βάση πρέπει να δώσω στη διδασκαλία του;

Επίσης θα βοηθούσε να μου στείλετε ένα προτεινόμενο οργανόγραμμα για τις διδακτικές ώρες που πρέπει να αφιερώσω σε κάθε κεφάλαιο.

Έχω την εντύπωση ότι μέχρι το κεφάλαιο 10 ισχύουν όλα όπως ήταν - σωστά;

Επίσης, έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό βοηθητικό;

Χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!  :)  :)  :)


taxata

#1
Τάσος_Χατζηπαπαδόπουλος
Κύριε δεν έχω internet
http://users.sch.gr/chatzipap/

dpa2006

Παράθεση από: despoina στις 08 Οκτ 2021, 11:59:44 ΠΜ
Καλημέρα σε όλους!

Επανήλθα στο forum αυτό μετά από πολλά χρόνια -από το 2012 που έκανα κάποια ιδιαίτερα και με είχατε βοηθήσει πάρα πολύ!

Επειδή επανέρχομαι δυναμικά και αυτή τη φορά πρόκειται να διδάξω σε φροντιστήριο, θα ήθελα επιγραμματικά να μου επιβεβαιώσετε αν ισχύουν οι αλλαγές που έχω αντιληφθεί.

Να αναφέρω ότι από τότε έχω ήδη σημειώσεις που καλύπτουν όλη την ύλη. Θα χρειαστεί όμως να τροποποποιήσω τις υπάρχουσες ή να προσθέσω και νέο υλικό.

Έχω λοιπόν καταλάβει ότι προστέθηκε ένα επιπλέον βιβλίο που λέγεται Πληροφορική και λειτουργεί συμπληρωματικά του ΑΕΠΠ - σωστά;

Το ΑΕΠΠ που ξέρω εγώ,  :) , έχει αλλάξει πάρα πολύ; Δηλαδή πέραν της αντικειμενοστρέφειας που προστέθηκε, υπάρχουν αλλαγές και στα υπάρχοντα;

Ο αντικειμενοστρεφής προγραμματισμός πότε ακριβώς προστέθηκε στην ύλη; Θέλω να πω έχουν μπει σχετικά θέματα πανελλαδικών; Κατά την εμπειρία σας εξετάζεται θεωρητικά μόνο; Και πόση βάση πρέπει να δώσω στη διδασκαλία του;

Επίσης θα βοηθούσε να μου στείλετε ένα προτεινόμενο οργανόγραμμα για τις διδακτικές ώρες που πρέπει να αφιερώσω σε κάθε κεφάλαιο.

Έχω την εντύπωση ότι μέχρι το κεφάλαιο 10 ισχύουν όλα όπως ήταν - σωστά;

Επίσης, έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό βοηθητικό;

Χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!  :) :) :)



Καλή χρονιά
Εύχομαι να πήγαν όλα καλά.
Για βοηθήματα δες εδώ
Computer science (abbreviated CS or CompSci) is the scientific and practical approach to computation and its applications. It is the systematic study of the feasibility, structure, expression, and mechanization of the methodical processes (or algorithms) that underlie the acquisition, representation, processing, storage, communication of, and access to information, whether such information is encoded in bits and bytes in a computer memory or transcribed engines and protein structures in a human cell.source:http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science

Καρκαμάνης Γεώργιος

Καλώς ήρθες και πάλι despoina
Από το 2012 έχουν γίνει αρκετές αλλάγες σε διάφορες φάσεις τα τελευταία χρονια. Ψάξε να δεις το φεκ με την εξεταστεά ύλη για το 2021-2022 καθώς και τις οδηγίες διδασκαλίας του μαθήματος για να δεις τι ακριβώς ισχύει αυτή τη χρονική στιγμή καθώς έχει αλλάξει και ο τρόπος διδασκαλίας από τότε