Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

che

Εγω δηλώνω επίσημα ότι παυω να ασχολούμαι. Ήταν γνωστό ότι τρυπηθηκαμε εκ των έσω. Για όποιον ελπίζει αντίδραση της πεκαπ πλανάται. Για τον συνάδελφο χημικό ftsak κανένα σχόλιο. Όλα εξηγούνται τώρα για τις θέσεις του. Ανακαλω το συνάδελφος γιατι δεν μπορω να βάλω στον ίδιο παρονομαστή εμένα με τρία πτυχία πληροφορικής και 60 ώρες την εβδομάδα μάθημα εδώ και 10 χρονια , μαζι με αυτόν τον ανεκδιήγητο χημικό.

Λαμπρος Ζερβουδάκης.

kadafi

Παράθεση από: lkt στις 28 Αυγ 2013, 04:11:01 ΜΜ
Έχουμε μπροστά μας 2 χρόνια. Αν τα Πανεπιστήμια και το Πολυτεχνείο απαιτήσουν να είναι πανελλαδικά εξεταζόμενο μάθημα, ο στόχος θα επιτευχθεί. Χρειάζεται όμως συνεχής αγώνας από τις ενώσεις.

Συμφωνώ!
Να θυμίσω κάτι: Όταν λέμε ΕΕΧ εννοούμε όλους τους Χημικούς, όχι μόνο τους Εκπαιδευτικούς.
Τις ανακοινώσεις της ΕΕΧ τις βγάζει ο κύριος Αβραάμ Μαυρόπουλος που είναι και σύμβουλος στην Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας νομίζω. Ένα πρόσωπο μισητό όχι μόνο σε εμάς αλλά και σε πολλούς Χημικούς. Αυτός ο άνθρωπος βάζει θέματα 2 συνεχόμενες χρονιές στις Πανελλαδικές και απ'οτι ισχυρίζεται σε συγκεντρώσεις Χημικών το έχει και καμάρι που έχει κάψει τα παιδάκια!
Ελευθερίου Κωστής
Μηχανικός Υπολογιστών
Καθηγητής Πληροφορικής (ΠΕ20)

control_data

Παράθεση από: che στις 28 Αυγ 2013, 04:18:32 ΜΜΕγω δηλώνω επίσημα ότι παυω να ασχολούμαι

Δηλαδή ο ftsak πέτυχε τον σκοπό του ;

Παντελης Τσιράκης

Η πεκαπ με ανακοίνωση του σκίκου λέει πως δεν εχει ξεκαθαρίσει το πάνελαδικος εξεταζόμενο

GEG

ΣΧΕΔΙΟ ΝΟΜΟΥ
Ούτε σήμερα κατατέθηκε και οι πληροφορίες από βουλευτές αναφέρουν ότι θα αναρτηθεί αύριο στη σελίδα της Βουλής. Η Επιτροπή Μορφωτικών Υποθέσεων συνεδρίασε μόνο για την εκλογή του Προεδρείου.
http://www.hellenicparliament.gr/Koinovouleftikes-Epitropes/CommiteeDetailView?CommitteeId=75a12105-a637-4b49-9a8b-09819965ef49&period=e0cea994-768e-4458-9bd1-afccfd7d2fbd
Από τις σημερινές επαφές μας με τη Γραμματέα της Επιτροπής αλλά και με μέλη της, διαφαίνεται ότι η Πληροφορική θα διδάσκεται και στις 3 τάξεις του ΓΕΛ, χωρίς να έχει ακόμη ξεκαθαρίσει αν θα είναι το μάθημα Πανελλαδικώς εξεταζόμενο. Συνεχίζουμε μέχρι τέλους

απο fb (N. Skikos)
Hey! It compiles! Ship it! :-)

che

Αυτα ειναι τα καμώματα του σκικου. Δεν πιστεύω τίποτα. Χημικός πρωτο πτυχίο και κατατακτηριες σε ΤΕΙ μετα να υποθεσω ; Ακόμη γελάω για την επιστημονική σου κατάρτιση. Όλα εξηγούνται πάντως. Γενικής ΑΕΠΠ και ιδιαιτερακια από χημεία. Είσαι ελάχιστος να ακυρώσεις ανθρώπους που δουλεύουν πολλές χιλιάδες ώρες σε αυτο και μένουν στον δρόμο πια.

ftsak

Πως είναι δυνατόν να επιμένεις να είναι η πληροφορική μάθημα πανελλαδικώς εξεταζόμενο όταν εσύ ο ίδιος απέφυγες τη διαδικασία των πανελλαδικών και πήγες στην Αγγλία για να το παίζεις τώρα καθηγητής πληροφορικής?
εγώ τουλάχιστον έδωσα πανελλήνιες και πέρασα με το σπαθί μου, εσύ? με τα λεφτά του μπαμπά έτσι?

Παράθεση από: che στις 28 Αυγ 2013, 04:18:32 ΜΜ
Εγω δηλώνω επίσημα ότι παυω να ασχολούμαι. Ήταν γνωστό ότι τρυπηθηκαμε εκ των έσω. Για όποιον ελπίζει αντίδραση της πεκαπ πλανάται. Για τον συνάδελφο χημικό ftsak κανένα σχόλιο. Όλα εξηγούνται τώρα για τις θέσεις του. Ανακαλω το συνάδελφος γιατι δεν μπορω να βάλω στον ίδιο παρονομαστή εμένα με τρία πτυχία πληροφορικής και 60 ώρες την εβδομάδα μάθημα εδώ και 10 χρονια , μαζι με αυτόν τον ανεκδιήγητο χημικό.

Λαμπρος Ζερβουδάκης.

control_data

#2662
Παράθεση από: che στις 28 Αυγ 2013, 04:24:50 ΜΜ
Αυτα ειναι τα καμώματα του σκικου. Δεν πιστεύω τίποτα. Χημικός πρωτο πτυχίο και κατατακτηριες σε ΤΕΙ μετα να υποθεσω ; Ακόμη γελάω για την επιστημονική σου κατάρτιση. Όλα εξηγούνται πάντως. Γενικής ΑΕΠΠ και ιδιαιτερακια από χημεία. Είσαι ελάχιστος να ακυρώσεις ανθρώπους που δουλεύουν πολλές χιλιάδες ώρες σε αυτο και μένουν στον δρόμο πια.

Μη χαλιέσαι ρε φίλε. Σε παρακαλώ. Μην αρχίσεις να κατηγορείς εδώ και εκεί. Τι σου έκανε ο Σκίκος ;

(επεξεργασία για διαγραφή προσβλητικού περιεχομένου)

Παντελης Τσιράκης

Χημικόι φυσικοι ειναι διορισμένοι ως καθηγητές πληροφορικής σε πολλα σχολεια,αυτοι τωρα σφυρίζουν αδιάφορα και εχουν πολλούς κολλητούς βουλευτές ,και λένε δεν πειράζει,

petrosp13

Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

ftsak

δεν έβρισα κανέναν και δεν έφυγα για πρωτοβάθμια, είπαμε έκανα ηλεκτρονικά αίτηση αλλά άλλαξα γνώμη τελευταία στιγμή και δεν παρουσιάστηκα στην ΔΔΕ, οπότε η αίτηση ακυρώθηκε.

Παράθεση από: control_data στις 28 Αυγ 2013, 04:27:01 ΜΜ
Μη χαλιέσαι ρε φίλε με έναν καραγκιόζη που έφυγε για την Πρωτοβάθμια. Σε παρακαλώ. Μην αρχίσεις να κατηγορείς εδώ και εκεί. Τι σου έκανε ο Σκίκος ;

lkt

Δεν πιστεύω πάντως ότι το καθυστερούν εξαιτίας μας.

Αλήθεια τόσα χρόνια που χάνονται ώρες αντέδρασε όπως θα έπρεπε ο κλάδος;

petrosp13

Μου αρέσει ότι ο φτσακ κάνει και πλάκα μαζί μας, ήσυχος στην διπλο-θεσούλα του
Χαλαρά, μπορεί να πίνει και καφεδάκι συγχρόνως
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

Παντελης Τσιράκης

#2668
Οκ

control_data

Παράθεση από: ftsak στις 28 Αυγ 2013, 04:29:52 ΜΜδεν έβρισα κανέναν και δεν έφυγα για πρωτοβάθμια

Τι με ενδιαφέρουν οι κωλοτούμπες σου μωρέ, πάνε κλάψου σε αυτούς που έχουν όρεξη να σε διαβάζουν.