Εκπαίδευση και καθηγητές πληροφορικής

Ξεκίνησε από evry, 24 Νοε 2009, 07:54:29 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Λάμπρος Μπουκουβάλας

Απευθύνομαι στους τεμπέληδες και άχρηστους καθηγητές πληροφορικής, που δεν έχετε καμιά άλλη αξιόλογη δουλειά να κάνετε και γράφετε στο στέκι: ως Υπέρτατος Τεχνικός Υπεύθυνος του ΚΕΠΛΗΝΕΤ Φωκίδας, του μοναδικού αξιόλογου ΚΕΠΛΗΝΕΤ της ελληνικής επικράτειας, ΑΠΑΙΤΩ να αφήσετε ήσυχο τον κ. Παπαϊωάννου, επειδή -όπως είπε- έχει δουλειές να κάνει. Τέλος_επανάληψης. Ανάπαυση-Προσοχή.
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

dim

Παράθεση από: sdancer75 στις 22 Απρ 2010, 11:48:40 ΠΜ
Το έκανα για τους κομπλεξικούς .......
η αλεπού ..................
από κάποιον που ανήκει στο σινάφι σας.....................................
για το καμάρι τους ............
απλά game over.
εχω και δουλειά που πρέπει να κάνω.
..ήμουν απλά ο εαυτός μου !

poursali

dim εγραψες....
Λάμπρο, να πάρω ανάσα? υποτάσσομαι στο μεγαλείο σου..
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

Λάμπρος Μπουκουβάλας

Εντάξει prousali καλό μου παιδί, σου επιτρέπω να αναπνεύσεις. Και για να δεις τί ψυχάρα που είμαι, σου χαρίζω δικαίωμα ΚΑΙ για εισπνοή ΚΑΙ για εκπνοή... :):)
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

Λάμπρος Μπουκουβάλας

Παράθεση από: Λάμπρος Μπουκουβάλας στις 22 Απρ 2010, 01:02:00 ΜΜ
Απευθύνομαι στους τεμπέληδες και άχρηστους καθηγητές πληροφορικής, που δεν έχετε καμιά άλλη αξιόλογη δουλειά να κάνετε και γράφετε στο στέκι: ως Υπέρτατος Τεχνικός Υπεύθυνος του ΚΕΠΛΗΝΕΤ Φωκίδας, του μοναδικού αξιόλογου ΚΕΠΛΗΝΕΤ της ελληνικής επικράτειας, ΑΠΑΙΤΩ να αφήσετε ήσυχο τον κ. Παπαϊωάννου, επειδή -όπως είπε- έχει δουλειές να κάνει. Τέλος_επανάληψης. Ανάπαυση-Προσοχή.

Αν κάποιος δεν κατάλαβε τί έγραψα, να μου το πει και θα του το γράψω σε assembly. Μήπως επιτέλους μάθετε κάτι και από μένα... :):):)
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

poursali

νομιζω ειναι ωρα το συγκεκριμενο θεμα να "μετακομισει" στα ανεκδοτα

Λαμπρο, αρχοντα μου... poursali ειναι, οχι prousali.. με συγχωρεις που σου απευθυνω τον λογο
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

Λάμπρος Μπουκουβάλας

FOR I TO 100 LOOP
WRITE 'SORRY "poursali ";
TELOS_EPANALIPSIS
BEGIN-END
ADD-MOV

Συγνώμη, δε γνωρίζω καθόλου προγραμματισμό και γράφω μόνο όσα θυμάμαι από τη σχολή...
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

poursali

από τη σχολή ή απο το σχολείο? χαχαχα
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

Keep Growing

#83
Μια και αναφέρθηκαι ο Αίσωπος και επειδή εγώ προσωπικά έχω ιδιαίτερη σχέση με τον Αριστοφάνη, σε βαθμό "παρεξηγήσεως"  :) , θα τολμήσω να χρησιμοποιήσω το στυλ και το ύφος του αρχαίου κωμικού στον παρακάτω διάλογο.  ..Μου το επιτρέπεις δάσκαλε, έτσι δεν είναι; .... Καλά δεν θα κάνω κατάχρηση, μη φοβάσαι, δεν τη "πατάω" πάλι.  8)


- ΑΣΘΕΝΗΣ της πλάκας  ;) : " Ζω με έναν ναρκισσιστή!!! (http://psychotherapeutiki.gr/?p=87)  ". Τι πρέπει να κάνω γιατρέ μου;
- ΔΗΘΕΝ ΓΙΑΤΡΟΣ: Καλά πως κατάφερες και βρήκες γιατρό μέσα στο ΣΤΕΚΙ παιδί μου; Έλα πες μου τον πόνο σου. Γίνε πιο συγκεκριμένος.
- ΑΣΘΕΝΗΣ της πλάκας: ..Να.. γιατρέ μου, εκεί που διάβαζα κάποια θέματα ΑΕΠΠ στο ΣΤΕΚΙ, τσούπ, να σου και πετάγεται ένα μήνυμα νααα. Τόοοσο "μεγάλο", ..με το συμπάθιο γιατρέ μου ε.
- ΔΗΘΕΝ ΓΙΑΤΡΟΣ: Δεν πειράζει παιδί μου, έχω δει και μεγαλύτερα, ε χμ, συγγνώμη, χειρότερα ήθελα να πω.
- ΑΣΘΕΝΗΣ της πλάκας:Και τι μου προτείνετε λοιπόν γιατρέ;
- ΔΗΘΕΝ ΓΙΑΤΡΟΣ: Τι να σου πω παιδί μου, ...η περίπτωσή σου είναι λίγο περίεργη. Μπορώ όμως να σου προτείνω κάτι που μπορεί να έχει αποτέλεσμα.
- ΑΣΘΕΝΗΣ της πλάκας: Είμαι όλος αυτιά γιατρέ μου.
- ΔΗΘΕΝ ΓΙΑΤΡΟΣ: Να θα μπορούσες να πεις την αλήθεια στο ναρκισσιστή,  ότι εδώ δεν είναι ιατρείο, αλλά της ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ.
- ΑΣΘΕΝΗΣ της πλάκας: Λέτε να πιάσει γιατρέ μου;
- ΔΗΘΕΝ ΓΙΑΤΡΟΣ: Ναι παιδί μου. Όταν ο ναρκισσιστής ακούει για μεγαλεία, το βάζει στα πόδια και ψάχνει αλλού τα ιατρεία.


Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

Loukritia

Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ... - Louis Hector Berlioz

mbathas

#85
Πραγματικά πίστευα ότι στους νέους ανθρώπους τέτοιες απόψεις και περιχαρακώσεις μεταξύ δημόσιου και ιδιωτικού τομέα έχουν πάψει να υφίστανται...
Πίστευα πως και η τελευταία γιαγιά σε ακριτικό χωριό έχει καταλάβει ότι πλέον για να μπεις στο δημόσιο πρέπει να περάσεις από κόσκινο (πτυχία,ΑΣΕΠ, προσόοντα κλπ...),προφανώς γιατί στον ιδιωτικό τομέα κάτι δεν πάει καλά...
Κι όμως ακόμη τέτοιες απόψεις "κυκλοφορούν ανάμεσά μας" !
Κ.Παπαϊωάννου που ζείτε?έχετε επαφή με το περιβάλλον και τις τρέχουσες εξελίξεις στη χώρα?
έχουμε την πολυτέλεια νομίζετε να ξιφομαχούμε οι δημόσιοι με τους ιδιώτες?Μήπως κάπου αλλού είναι το πρόβλημα?
Μήπως αλλού είναι ο αντίπαλος?
Προσέξτε γιατί με τη συμπεριφορά σας δίνετε στη λέξη "ιδιώτης" την αρχαία του έννοια...
u know...idiot ;)
Μιχάλης Μπάθας
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής

mbathas

#86
ok
Μιχάλης Μπάθας
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής

evry

Συνάδελφοι ας το κλείσουμε το θέμα εδώ. Δεν νομίζω ότι έχει νόημα να το συνεχίσουμε, δεν έχουμε να κερδίσουμε κάτι από αυτή την αντιπαράθεση
ο κάθε ένας κρίνεται από αυτά που γράφει.
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

Keep Growing

Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

poursali

μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ