Που σταματά η ύλη ??

Ξεκίνησε από NiColas1957, 27 Μαρ 2009, 04:54:24 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

P.Tsiotakis

η στοίβα χρόνου εκτέλεσης  θα πέσει φέτος ή του χρόνου
με παράδειγμα όπως στη σελίδα 219

evry

όχι
Παράθεση από: Τσιωτάκης Παναγιώτης στις 05 Μαΐου 2009, 12:34:23 ΜΜ
με παράδειγμα όπως στη σελίδα 219

αλλά με

το παράδειγμα της σελίδας 219
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

gspy

Συγνώμη, πως είστε σίγουροι πως θα πέσει φέτος ή του χρόνου; Έχετε κάποια πληροφορία ή επειδή δεν έχει ξαναμπεί το λέτε; Γιατί αν έχετε κάποια πληροφορία νομίζω αυτό είναι απαράδεκτο και σαμποτάρει όλη τη διαδικασία των εξετάσεων.

P.Tsiotakis

Φίλε, δεν είναι στις προθέσεις μου να σαμποτάρω τον θεσμό των πανελλαδικών εξετάσεων.

Αν δεις το pattern των θεμάτων και το πως επιλέγονται σε συνδυασμό με τν εμπειρία των ετών, μπορείς να ξεχωρίσεις πράγματα στο βιβλίο που μάλλον πρόκειται να επιλεγούν άμεσα.

Όλοι έχουμε άγχος και πίεση για τις εξετάσεις, θα απέφευγα βαρύγδουπα του στυλ "σαμποτάζ της διαδικασίας".
Τα θέματα των εξετάσεων δεν έχουν φτάσει στην απομακρυσμένη Τενεούπολη ακόμα...

gspy

Απλώς διέκρινα πολύ σιγουριά και μου φάνηκε περίεργο. Αλλά αν το λες με βάση κάποια λογική που βάζουν τα θέματα τότε οκ. Όλοι μπορούν να κάνουν προβλέψεις για τα θέματα, αλλά η τόση σιγουριά γεννά άλλου είδους σκέψεις.

P.Tsiotakis

Αν δεις το πλήθος των μηνυμάτων μου θα καταλάβεις οτι για μένα το στέκι είναι η καθημερινότητά μου. Και προσωπικά (πιθανώς και ο Ευρυπίδης), στο στέκι μιλάω όπως σε μια παρέα με φίλους (όπως και είναι δηλαδή). Με τις υπερβολές, τα αστεία, τις στραβές κλπ. Ένα στέκι που φυσικά δε μου ανήκει, αλλά είμαι μέλος

Αν ήξερα τα θέματα, δε θα τα κοινοποιούσα σε κανέναν, αλλά επειδή δε θα είμαι ποτέ στην επιτροπή αυτού του μαθήματος, μπορώ να υποθέτω τα πιθανά θέματα ελεύθερα. Και θεωρώ οτι όπως έπεσαν για τη στοίβα και ουρά τα παραδείγματα (σχήματα) των παραγράφων 3.4 και 3.5, το ίδιο θα συμβεί με την παράγραφο 10.5.3, νομοτελειακά.

Αν πέσει δε θα θεωρώ οτι προέβλεψα το θέμα ούτε οτι το προκάλεσα, ούτε οτι το απέκλεισα σε αντίθετη περίπτωση. Το βιβλίο μαθητή το έχουν όλοι στη διάθεσή τους.

gspy

Οκ κατανοητό. Δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης.