Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

lkt

Χάσαμε το μάθημα με πρόεδρο της ΠΕΚΑΠ συνδικαλιστή του κυβερνώντος κόμματος. Να δω αυτός τι εξηγήσεις θα δώσει. Μήπως ήρθε η ώρα των ευθυνών;

che

Θέλεις να σου πω τις εξηγήσεις ; Το αρχικό σχεδιο μιλούσε για 2 ώρες επιλογής στην πρώτη λυκείου. Και έγινε 2-1-2. Θα θριαμβολογησει κιόλας !!!

apom

Παράθεση από: lkt στις 10 Σεπ 2013, 08:34:25 ΜΜ
Χάσαμε το μάθημα με πρόεδρο της ΠΕΚΑΠ συνδικαλιστή του κυβερνώντος κόμματος. Να δω αυτός τι εξηγήσεις θα δώσει. Μήπως ήρθε η ώρα των ευθυνών;

ναι ... φυσικά... ο πρόεδρος θα βάλει την γάτα του να κλαίει... τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν αισθάνεται επιτυχημένως... αυτό που έπρεπε να πετύχει το πέτυχε μια χαρά... μην ξεχνάς είναι εκπρόσωπος μόνο των δημοσίων

Λευτέρης Δουκέρης

Δεν απελπιζόμαστε. Ξανά οργανωνόμαστε και μόλις "πέσουν" και πάνε στο δ@#λο θα διεκδικήσουμε ξανά τα αυτονόητα - την υπόσταση μας - την αξία μας .
Απλά θα πρέπει να κοντραριστούμε , με τα ΝΠΔΔ μιας και τους έκανε το σύστημα "επιστημονικό" κατεστημένο δίνοντας τους καθολική υπόσταση στην δευτεροβάθμια εις βάρος μας .

Σαν παλιός πρωτο..desmitis ευχαριστώ το σύστημα που επανέφερε ένα μάθημα που τόσο μου χρειάστηκε καθ όλη την διάρκεια των σπουδών μου
ΛΕΥΤΕΡΗΣ  ΚΕΡΑΤΕΑ
http://glavrio.blogspot.com"Ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής του και όταν , πια του διευκολύνει το πέρασμα , αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί , ενθαρρύνοντας το μαθητή του να φτιάξει τις δικές του γέφυρ

aztec99

δεν ξέρω για εσάς.....εγώ σε fb, mails, ιστοσελίδες, blogs θα τους ρίξω "ΜΑΥΡΟ" τουλάχιστον μία φορά την εβδομάδα...μας "έπαιξαν για πλάκα" και πρέπει να πληρώσουν!!!!

apom


lkt

Αν οι δημόσιοι πιστεύουν πως πλέον είναι εξασφαλισμένοι, θα βρεθούν προ εκπλήξεων τα επόμενα 1-2 χρόνια με αυτά που τους ετοιμάζουν. Είναι 7000 περίπου. Ας αποφασίσουν να συμμετέχουν, να ψηφίζουν και να διεκδικούν, γιατί θα έρθει σύντομα και η σειρά τους.

apom

Παράθεση από: lkt στις 10 Σεπ 2013, 08:41:33 ΜΜ
Αν οι δημόσιοι πιστεύουν πως πλέον είναι εξασφαλισμένοι, θα βρεθούν προ εκπλήξεων τα επόμενα 1-2 χρόνια με αυτά που τους ετοιμάζουν. Είναι 7000 περίπου. Ας αποφασίσουν να συμμετέχουν, να ψηφίζουν και να διεκδικούν, γιατί θα έρθει σύντομα και η σειρά τους.

μπα δεν νομίζω ότι θα τους πειράξει κανένας... το πολύ πολύ να τους πάνε σε κανένα νηπιαγωγείο... μια χαρά είναι... τουλάχιστον ο μήνας θα ξεκινάει με ένα βασικό μισθό και βλέποντας και κάνοντας... οι υπόλοιποι ...

... θα μου άρεσε πάντως του χρόνου κανένας να μην δουλέψει σε φροντιστήριο... που ούτως ή άλλως θα γίνει γιατί φέτος πρέπει να καταρτίσουμε εναλακτικά σχέδια... και του χρόνου σιγά σιγά... γειά σας...

Keep Growing

#4718
Μα τι λέτε μωρέ! Αυτό νομίζετε ότι πιστεύουν οι δημόσιοι;
Το ζήτημα της αγωνιστικότητας δεν έχει να κάνει με τη σχέση εργασίας, αλλά με την αγωνιστική εγρήγορση, τη συνοχή και την αποφασιστικότητα των εργαζόμενων.
Εσείς είδατε τα τελευταία χρόνια καμιά αγωνιστική εγρήγορση, βλέπετε καμιά συνοχή; Μόνο όταν φαίνεται πλέον το τέλος ξεκάθαρα τότε ελάχιστοι από τους άμεσα θιγόμενους αντιδρούν αποφασιστικά, αλλά είναι πλέον αργά γιατί δεν ήταν ποτέ προετοιμασμένοι κατάλληλα για την κατάλληλη μορφή αγώνα .... 
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

Αθανάσιος Πέρδος

Παράθεση από: Keep Growing στις 10 Σεπ 2013, 08:50:52 ΜΜ

Το ζήτημα της αγωνιστικότητας δεν έχει να κάνει με τη σχέση εργασίας, αλλά με την αγωνιστική εγρήγορση, τη συνοχή και την αποφασιστικότητα των εργαζομένων.
Εσείς είδατε τα τελευταία χρόνια καμιά αγωνιστική εγρήγορση, βλέπετε καμιά συνοχή; Μόνο όταν φαίνεται πλέον το τέλος ξεκάθαρα τότε ελάχιστοι από τους άμεσα θιγόμενους αντιδρούν αποφασιστικά, αλλά είναι πλέον αργά γιατί δεν ήταν ποτέ προετοιμασμένοι κατάλληλα για την κατάλληλη μορφή αγώνα .... 

Αυτό ισχύει για όλους. Για αυτό και όλοι μαζί πρέπει να δημιουργήσουμε μία και μόνο ένωση. Τέλος οι αποκλεισμοί, τέλος οι διακρίσεις. Από αύριο ξεκινάμε.

tropheus

Ξέρουμε πλέον ποιος είναι ο εχθρός.
Χάσαμε μια μάχη αλλά όχι τον πόλεμο.
Συνάδελφοι, θα αποσπάσουμε δεσμεύσεις από αυτούς που λογικά θα αποτελέσουν την επόμενη κυβέρνηση. Πρέπει όμως να μείνουμε συσπειρωμένοι και ενωμένοι...
Δεν πρέπει να μας φάει η εσωστρέφεια. Δεν έχει σημασία αν είμαστε Δημόσιοι ή Ιδιωτικοί.
Ολοι έχουμε ένα κοινό και δίκαιο στόχο που πρέπει να μας ενώνει!

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: apom στις 10 Σεπ 2013, 08:37:53 ΜΜ
ναι ... φυσικά... ο πρόεδρος θα βάλει την γάτα του να κλαίει... τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν αισθάνεται επιτυχημένως... αυτό που έπρεπε να πετύχει το πέτυχε μια χαρά... μην ξεχνάς είναι εκπρόσωπος μόνο των δημοσίων

Εγώ θα έλεγα να μην κατηγορείται ακόμα αν δεν ξέρετε..

apom

Παράθεση από: aperdos στις 10 Σεπ 2013, 08:56:56 ΜΜ
Αυτό ισχύει για όλους. Για αυτό και όλοι μαζί πρέπει να δημιουργήσουμε μία και μόνο ένωση. Τέλος οι αποκλεισμοί, τέλος οι διακρίσεις. Από αύριο ξεκινάμε.

Θα πρέπει να τα βρείτε κατα' αρχήν οι εκπαιδευτικοί του Δημοσίου μεταξύ σας και οι υπόλοιποι εδώ είμαστε... όσοι είμαστε τέλος πάντων!!! τα mail μας από εδώ μέσα τα έχετε...

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: andrika στις 10 Σεπ 2013, 08:33:36 ΜΜ
Πιστεύεις οτι υπαρχει κουραγιο;;;


Τώρα που μιλάμε δεν υπάρχει κουράγιο..Υπάρχει μία στεναχώρια σαν την απώλεια ενός οικείου μας ανθρώπου...

Απλά, είναι τόση μεγάλη η οργή, έχουμε τόσο δίκιο που απλά αυτό το συναίσθημα δεν θα σε αφήσει να μην αγωνιστείς...

Αυτό που είπε σήμερα ο Κεδίκογλου, θα του το κάνουμε σημαία..


apom

Παράθεση από: janag79 στις 10 Σεπ 2013, 08:58:00 ΜΜ
Εγώ θα έλεγα να μην κατηγορείται ακόμα αν δεν ξέρετε..

κανείς δεν κατηγόρησε κανέναν... εγώ δεν περίμενα τίποτα απο ΠΕΚΑΠ και σία... δεν ήταν ούτε είναι δουλειά τους να εκπροσωπούν εκπαιδευτικούς του ιδιωτικού τομέα... εξάλου προσωπικά δεν είμαι μέλος οπότε δεν δικαιούμε να ζητώ το οτιδήποτε.

Απλά τονίζω ότι δεν τίθεται θέμα ευθυνών... ο άνθρωπος πέτυχε αυτό που είχε θέσει ως πρώτη προτεραιότητα... και πο΄λλά κατάφερε με τις ισχνές ''δυνάμεις'' που διέθετε.