Πρόβλημα με τις ώρες

Ξεκίνησε από Θανάσης, 15 Σεπ 2006, 04:41:09 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Θανάσης

Στο σχολείο που δουλευω (Λύκειο ) , είχα μέχρι και πέρυσι 18  ώρες
2 τμήματα Β Τεχνολογικής
2 τμήματα Γ Τεχνολογικής
1 τμήμα Α Εφαρμογές Πληρ
2 τμήματα Β Εφαρμογές
1 Τμήμα Γ Πολυμέσα
1 τμήμα Γ Εφαρμογές

σύνολο 18 'ωρες

Φετος όμως ο συνάδελφος που βγάζει το πρόγραμμα μου λέει ότι δεν μπορεί να μου βγάλει 2 τμ. επιλογής στην Β Λυκείου γιατί δεν βγαίνουν οι ώρες μου.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φετος δεν βγαινουν οι ώρες , ενω πέρυσι εβγαιναν.
Υπάρχουν παιδιά που θέλουν να κάνουν πληροφορική.

Παει το μυαλό σας γιατι δεν του βγαίνουν . Εκτος μου λεέι αν ζητήσουμε αλλον Πληροφορικάριο. Περιεργα πράγματα.


Laertis

Συνάδελφε Θανάση,
όσο περίεργο κι αν σου φαίνεται μπορεί όντως να μη βγαίνει το πρόγραμμά σου φέτος. Κατ'αρχάς έχεις
1) ακριβώς τα ίδια τμήματα και φέτος ;
2) τα άλλα μαθήματα επιλογών είναι ίδια με πέρυσι ;

Επειδή για τρία χρόνια έφτιαχνα πρόγραμμα στο Λύκειο, έχιε πάρα πολλές παραμέτρους που επηρεάζουν το πρόγραμμα και ειδικά του Πληροφορικού.
Απο πέρυσι ειδικά με την αύξηση των ωρώω της Α και Β Λυκείου , το πρόγραμμα των επιλογών είναι ακόμα πιο δύσκολο.

Αν αυτός που κάνει το πρόγραμμα βάζει τις επιλογές 2 τελευταίες ώρες το μέγιστο των ωρών που μπορείς να πάρεις είναι 10.
Αν στις δηλώσεις των επιλογών μια τάξης (π.χ. Β') βγαίνουν δύο τμήματα τότε αν πρέπει να τις κάνει ο ίδιος συνάδελφος πρέπει να μπουν στο τέλος του ωραρίου.

..... κλπ κλπ
Είναι πολλές παράμετροι που καθορίζουν το πρόγραμμα.

Για να μην μακρυγορώ αν θέλεις πες μου τα τμήματα όλων των μαθημάτων επιλογής κάθε τάξης για να δω αν μπορέσω να βρώ  αν γίνεται να κάνεις εσύ μόνο ή όχι
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola