Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: odysseas στις 10 Σεπ 2013, 08:32:45 ΜΜ
Αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Ποτέ ξανά στο παρελθόν ο κλάδος μας δεν είχε αγωνιστεί τόσο μαζικά. Το κέρδος από αυτή την μάχη είναι τεράστιο. Το ζητούμενο είναι να συνεχίσουμε.
Αδελφέ, για να συνεχίσουμε πρέπει να είμαστε μαζί..και για να είμαστε μαζί, πρέπει να υπάρχει μία ένωση! Δεν μπορεί να είμαι η μόνη θετική επιστήμη που έχει ένωση μόνο καθηγητών δημοσίου και ιδιωτικών σχολείων, αντί να έχει μόνο μία ενιαία

Δεν αποτελεί μομφή προς κανένα αυτό...Απλά αυτό είναι το επόμενο βήμα, αλλιώς ο καθένας θα βαδίζει μόνος του..

Αθανάσιος Πέρδος

Το να αποδοθούν ευθύνες τώρα δεν έχει νόημα. Να καταγραφούν λάθη, να αναλυθούν και να αξιολογηθούν. Πιστεύω ότι δεν είναι θέμα ποια θα είναι η κυβέρνηση (εννοείται μαύρο σε αυτούς που έφτιαξαν το έκτρωμα) αλλά πόσο δυνατοί θα είμαστε. Και το ξαναλέω ενωμένοι θα είμαστε αν έχουμε μόνο μία ένωση που θα συμμετέχουν όλοι.

Aggelikoula

Παράθεση από: janag79 στις 10 Σεπ 2013, 09:03:28 ΜΜ
Αδελφέ, για να συνεχίσουμε πρέπει να είμαστε μαζί..και για να είμαστε μαζί, πρέπει να υπάρχει μία ένωση! Δεν μπορεί να είμαι η μόνη θετική επιστήμη που έχει ένωση μόνο καθηγητών δημοσίου και ιδιωτικών σχολείων, αντί να έχει μόνο μία ενιαία

Δεν αποτελεί μομφή προς κανένα αυτό...Απλά αυτό είναι το επόμενο βήμα, αλλιώς ο καθένας θα βαδίζει μόνος του..
++++++++++++1

ΨΥΛΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

Παιδιά δεν έχει νόημα να πολεμάμε μεταξύ μας.
Μόνιμοι και μη τις ίδιες ανησυχίες έχουμε.
Όλοι χάσαμε σήμερα και ξέρουμε τι μας περιμένει σε 2 χρόνια από σήμερα...
Και εμείς που θα κάνουμε απεργία δεν θα πάρουμε ούτε ευρώ στο τέλος του μήνα. 

tropheus

Παράθεση από: janag79 στις 10 Σεπ 2013, 09:03:28 ΜΜ
Αδελφέ, για να συνεχίσουμε πρέπει να είμαστε μαζί..και για να είμαστε μαζί, πρέπει να υπάρχει μία ένωση! Δεν μπορεί να είμαι η μόνη θετική επιστήμη που έχει ένωση μόνο καθηγητών δημοσίου και ιδιωτικών σχολείων, αντί να έχει μόνο μία ενιαία

Δεν αποτελεί μομφή προς κανένα αυτό...Απλά αυτό είναι το επόμενο βήμα, αλλιώς ο καθένας θα βαδίζει μόνος του..

++++++++++++++++

Keep Growing

...εγώ είμαι περίεργος να δω, πόσοι πληροφορικοί θα απεργήσουν.  :-\

Υπάρχει άραγε ΕΝΑ επιχείρημα για μη συμμετοχή στην απεργία;

Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

apom

Παιδιά ήρθε η ώρα να πηγαίνω σιγά σιγά... εάν αποφασίσετε επαναλαμβάνω του Δημοσίου να δημιουργήσετε μία ''κανονική'' ένωση εδώ είμαστε... εγώ φέτος Αθήνα από του χρόνου Καλαμάτα - Μεσσήνη ( κανένας πατριώτης βρε;; ) ... για μια νέα αρχή ( και πολύ δύσκολη )... χωρίς ΑΕΠΠ ...

Πέρα από όλα όσα συζητήσαμε εδώ μέσα χάρηκα έστω και για αυτή την γνωριμία μαζί σας... και πολύ περισσότερο χαίρομαι που ΔΕΝ σπούδασα Χημεία και δεν με αντιπροσωπεύει τέτοια ένωση...

Σίγουρα θα παρακολουθώ τις εξελίξεις όποτε μου επιτρέπουν οι ασχολίες μου... αλλά φέτος θα έχω μία ακόμη επιβάρυνση γιατί πρέπει να σχεδιάσω τα επαγγελματικά μου βήματα από την αρχή... και μέσα στην όλη αβεβαιότητα του οικονομικού κλίματος...

τα λέμε...

Απόστολος

GEG

Παράθεση από: janag79 στις 10 Σεπ 2013, 09:03:28 ΜΜ
Αδελφέ, για να συνεχίσουμε πρέπει να είμαστε μαζί...και για να είμαστε μαζί, πρέπει να υπάρχει μία ένωση! Δεν μπορεί να είμαι η μόνη θετική επιστήμη που έχει ένωση μόνο καθηγητών δημοσίου και ιδιωτικών σχολείων, αντί να έχει μόνο μία ενιαία

Δεν αποτελεί μομφή προς κανένα αυτό...Απλά αυτό είναι το επόμενο βήμα, αλλιώς ο καθένας θα βαδίζει μόνος του..
Και μέλη να είναι και πανεπιστημιακοί.

ΣΑΣ είπα η όλη εικόνα του υπουργείου είναι σαν να γνωρίζουν και να καταλαβαίνουν το δίκαιο των αιτηματων μας αλλά δεν τα αποδέχονται.

Κατι ΥΠΟΠΤΟ υπάρχει , δεν έχουμε ακούσει μια επίσημη δικαολογία που να έχει βάση.
Το περι βασικών επιστημών είναι αστείο επιχείρημα κάτι το οποίο ο Συμεών απόψε δεν επανέλαβε.
Η αιτία λοιπόν είναι απλά ΣΥΝΤΕΧΝΙΑΚΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ κάποιων με γερές προσβάσεις στο Υπουργείο.
Και αυτό από μόνο του παραπέμπει σε ΔΙΑΠΛΟΚΗ , ΑΛΙΣΒΕΡΙΣΙ (οποιουδήποτε είδους)
ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ
ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ και ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ (χωρίς υπερβολή) διότι συνεχίζουν να καταστρέφουν ανθρώπινες ζωές.   
Hey! It compiles! Ship it! :-)

tsabatman

Το καραγκιοζακι με το κάλπικο πτυχίο δώρο του θείου του θα μείνει άνεργο και αυτό και το ξαδερφακι του και τότε εμείς θα επιστρεψουμε!Ως τότε το σαιτ του θα είναι μόνιμα πεσμένο να δει μια χρησιμότητα της πληροφορικής για να καταλάβει!

Aggelikoula

Ax, και ο Κασσής είχε τάξει πολλά και δεν είπε τιποτε ακομη

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: GEG στις 10 Σεπ 2013, 09:19:35 ΜΜ
Και μέλη να είναι και πανεπιστημιακοί.

ΣΑΣ είπα η όλη εικόνα του υπουργείου είναι σαν να γνωρίζουν και να καταλαβαίνουν το δίκαιο των αιτηματων μας αλλά δεν τα αποδέχονται.

Κατι ΥΠΟΠΤΟ υπάρχει , δεν έχουμε ακούσει μια επίσημη δικαολογία που να έχει βάση.
Το περι βασικών επιστημών είναι αστείο επιχείρημα κάτι το οποίο ο Συμεών απόψε δεν επανέλαβε.
Η αιτία λοιπόν είναι απλά ΣΥΝΤΕΧΝΙΑΚΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ κάποιων με γερές προσβάσεις στο Υπουργείο.
Και αυτό από μόνο του παραπέμπει σε ΔΙΑΠΛΟΚΗ , ΑΛΙΣΒΕΡΙΣΙ (οποιουδήποτε είδους)
ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ
ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ και ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ (χωρίς υπερβολή) διότι συνεχίζουν να καταστρέφουν ανθρώπινες ζωές.   

Για αυτό λοιπόν, λέμε όλοι για μία ένωση..Ότι κόμμα και να ανέβει στην εξουσία, θα υπάρχουν συντεχνίες..Και όσο υπάρχουν συντεχνίες, δεν γίνεται να τις διασπάσει από μόνη της η ΠΕΚΑΠ..Ξαναλέω, δεν πιστεύω ότι φταίει αυτή, αλλά είναι απελπιστικά μικρή σαν μέγεθος μπροστά σε άλλες..

GEG

το ειπε ο ΚΑΣΣΗΣ .....υποβάθμιση πληροφορικής
και ανεβαίνει ο Στυλιος
Hey! It compiles! Ship it! :-)

Aggelikoula

Τα μπουρδουκλωσε ο Κασσης. Παιδια, ο Στυλιος τωρα

control_data

Εμένα πάντως μου άρεσε το άδειασμα που έκανε ο Κρεμαστινός στον Κωλοτούμπα σχετικά με τις δηλώσεις του για τον 902 λέγοντας οτι είναι προσωπικές απόψεις του και δεν εκφράζουν τον πολιτικό του χώρο. Είναι τελειωμένος.

ΨΥΛΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

Το επιχείρημα είναι γνωστό με 7 κατοστάρικα μισθό  και 3,5 δάνειο τα πράγματα είναι δύσκολα και μας έχουν δεμένους.
Για κάθε μέρα απεργίας πρέπει να επιστρέφουμε 60 ευρώ περίπου δηλαδή με 5 μέρες απεργία είμαστε για μέσα. 
Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι θα βάλουμε το προσωπικό συμφέρων πάνω από το συλλογικό .