Μάθημα σε μαθητή Γ Λυκείου

Ξεκίνησε από tzorvas, 25 Νοε 2011, 02:36:54 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

tzorvas

Καλησπέρα,

είμαι φοιτητής στο icsd του Πανεπιστημίου Αιγαίου και σήμερα είδα μια αγγελία για έναν μαθητή 3ης λυκείου που ψάχνει φοιτητές για να τον προετοιμάσουν κατάλληλα για την τελευταία του χρονιά.

Είναι  ήδη Νοέμβρης  και έχει χαθεί πολύτιμος χρόνος, ωστόσο θα βρίσκομαι εδώ στις διακοπές Χριστουγέννων και Πάσχα αλλά θα έχω και την εξεταστική στα τέλη Ιανουαρίου μέχρι μέσα Φλεβάρη.

Εάν αναλάβω το παιδί θέλω να κάνω το καλύτερο δυνατό, το βλέπω ως τεράστια ευθύνη.

θα ήθελα να μου δώσετε τις όποιες συμβουλές μπορείτε, για το τι να κάνω καθώς και αν μπορείτε ένα εκτιμώμενο ποσό χρόνου που θα πρέπει να δαπανώ κάθε βδομάδα για την κατάλληλη προετοιμασία του παιδιού, σύμφωνα με την δική σας εμπειρία.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!
Make World Better for all!

Τελειόφητος του 2ου Ε.Λ.Χαλκίδας

Προπτυχιακός Φοιτητής @ ICSD-University of the Aegean

mour

Δεν είμαι "ειδικός", αλλά αν θες να το κάνεις υπεύθυνα την πρώτη φορά θα σε κουράσει πολύ. Αν είναι για μια φορά μόνο εγώ τουλάχιστον ΔΕΝ θα το έκανα.
Να κάνω πάντως μια εκτίμηση τουλάχιστον 1 ώρα επιπλέον για κάθε ώρα που κάνεις μάθημα

tzorvas

Τελικά δεν θα αναλάβω το παιδί μιας και δεν νιώθω πως έχω την άνεση να του κάνω σωστή δουλειά

ίσως αναλάβω κάποιον από το Πάσχα ή Καλοκαίρι για προγραμματισμό για να γίνει και τέλεια δουλειά αλλά και για να δω και γω πως είναι όλο αυτό!!

Ευχαριστώ και πάλι!
Make World Better for all!

Τελειόφητος του 2ου Ε.Λ.Χαλκίδας

Προπτυχιακός Φοιτητής @ ICSD-University of the Aegean