Υπεράριθμη χωρίς οργανική???

Ξεκίνησε από margava, 11 Οκτ 2011, 03:43:39 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

margava

Καλησπέρα σε όλους... Είμαι εκπαιδευτικός ΠΕ19 και παραμένω 7 χρόνια στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ. Χτες μας τοποθετήσανε. Εμένα με πήγανε σε δύο σχολεία (τα οποία δεν είχα δηλώσει) εκ των οποίων το ένα έχει 3 ώρες και το άλλο...μηδέν!!! Από το γραφείο λοιπόν μου είπανε να πάω να κάνω αίτηση για να κριθώ ώς υπεράριθμη!!!! Στέκει αυτό το πράγμα??
Σας παρακαλώ αν κάποιος μπορεί να με ...φωτίσει... ας το κάνει καθώς αύριο το πρωί δεν ξέρω τελικά πού πρέπει να πάω!!
Σας ευχαριστώ πολύ.

Crazy_Waters

Ομοιοπαθής: 7η χρονιά σε διάθεση (4 διαφορετικών) ΠΥΣΔΕ! Σε τοποθετήσανε σε 2 σχολεία με 3 ώρες σύνολο χτες και σήμερα σου ζητάνε να κάνεις αίτηση να κριθείς (λειτουργικά) υπεράριθμη? Για ποιο λόγο? Μήπως για να σε διαθέσουνε σε άλλη περιοχή του ίδιου ΠΥΣΔΕ (Β', Γ' ενώ είσαι π.χ. στην Α'). Αν αυτό δεν σε συμφέρει θα σου πρότεινα να μην κάνεις αίτηση. Ρώτησε στη Δ/νση αν ΔΕΝ κάνεις αίτηση τι θα κάνεις? 3 ώρες και οι υπόλοιπες γραμματειακή υποστήριξη ή θα συμπληρώνεις και αλλού? Πάντως δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο σε τοποθετήσανε ΚΑΙ σε σχολείο με 0 ώρες εκτός του άλλου....

Λάμπρος Μπουκουβάλας

δεν γίνεται να κριθείς υπεράριθμη χωρίς οργανική θέση που καταργήθηκε.
μήπως σου είπαν πλεονάζουσα;
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

margava

Μίλησα με τη διευθύντρια του γραφείου και μου είπε ακριβώς το ίδιο που λέτε και εσείς... Υπεράριθμη χωρίς οργανική δεν έχει ξαναγίνει... Μου είπε οτι πολλοί ΠΕ19 είναι ακριβώς στην ίδια κατάσταση... Θα πηγαίνω στο σχολείο που τοποθετήθηκα με τις 3 ώρες μάθημα και τις υπόλοιπες γραμματειακή υποστήριξη και θα περιμένω την απόφαση του ΠΥΣΔΕ η οποία πραγματικά τρομάζω με το ποιά μπορεί να είναι...
Θα δούμε... Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

Λάμπρος Μπουκουβάλας

δε χρειάζεται κανένα άγχος.
συμβαίνει συχνά σε μικρές διευθύνσεις με μικρά σχολεία να τοποθετείται καθ. πληροφορικής με αρκετά μειωμένο ωράριο, ο οποίος απασχολείται γραμματειακά. σου προτείνω να αναλάβεις και πρόγραμμα (πολιτιστικό) με ιστοσελίδα, είναι +2 ώρες.
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...