Θέματα Δικτύων Υπολογιστών ΙΙ 2010

Ξεκίνησε από nm96027, 01 Ιουν 2010, 10:50:49 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

cathy

Καλησπέρα κι από μένα... Σήμερα εξέταζα προφορικά το μάθημα των δικτύων και σύμφωνα με τις οδηγίες του υπουργείου η σωστή απάντηση στην ερώτηση της ψηφ. υπογραφής είναι αυτή της σελ. 317. Από κει και πέρα εξαρτάται κι από τον βαθμολογητή... Αλλά συνήθως βαθμολογούν σύμφωνα με τις ενδεικτικές απαντήσεις του υπουργείου...

Καρκαμάνης Γεώργιος

Νομίζω ότι τα θέματα μπορουν να χαρακτηριστούν ως εύκολα χωρίς να υπάρχουν παγίδες.
Ίσως τα ποιο δύσκολα θέματα ήταν το Β4 και τα Γ1 και Γ2.

kostasgoth

Να κάνω μία ερώτηση........Στο τελευταίο θέμα με την Ασκηση IP έκανα ένα μικρό Λαθάκι!!! Μέτρησα τα bytes αντί 2400 σε 2500 και έστι αντί για 4 κομμάτια έκανα 5 :(  Τις πράξεις κτλπ τις έκανα σώστα αλλα μόνο αυτό με χαλαεί!
Γενικά τα θέματα των Δικτύων ήτανε Πανεύκολα σε σχέση με τα περσυνά κατα την γνώμη μου.Και τα θέματα του προγραμματισμού βατά ητανε αλλα μόνο το Β δεν μ αρεσε! Εκανα ενα λαθακι εκει με το ΕΠΑΛ!

gedeon

Παράθεση από: kostasgoth στις 12 Ιουν 2010, 03:26:55 ΜΜ
Να κάνω μία ερώτηση........Στο τελευταίο θέμα με την Ασκηση IP έκανα ένα μικρό Λαθάκι!!! Μέτρησα τα bytes αντί 2400 σε 2500 και έστι αντί για 4 κομμάτια έκανα 5 :(  Τις πράξεις κτλπ τις έκανα σώστα αλλα μόνο αυτό με χαλαεί!
Γενικά τα θέματα των Δικτύων ήτανε Πανεύκολα σε σχέση με τα περσυνά κατα την γνώμη μου.Και τα θέματα του προγραμματισμού βατά ητανε αλλα μόνο το Β δεν μ αρεσε! Εκανα ενα λαθακι εκει με το ΕΠΑΛ!

Κατ' αρχάς  kostasgoth να έχεις καλά αποτελέσματα.
Στο θέμα του IP υπολόγισε περίπου από -5 έως -6 μονάδες διότι η ύπαρξη 5ου κομματιού επηρεάζει το Δείκτη Εντοπισμού τμήματος καθώς και το MF

kostasgoth

Παράθεση από: linaak7 στις 01 Ιουν 2010, 11:31:51 ΠΜ
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ενώ υπήρχε ένα ευρύ πεδίο
θεωρητικών ασκήσεων βάσει του οποίου θα μπορούσε να εξεταστεί η θεωρία
επέμειναν σε ερωτήσεις ορισμών.
Προσωπικά, ολόκληρο το Θέμα Β το βρίσκω απαράδεκτο

Ε θεωρητίκο ήτανε το μάθημα.....Και πολλούς ορισμόυς είχε και ορισμούς θα βάζανε :D Το Θέμα Β ίσα ίσα τζάμπα μονάδες σου εδίνε και δεν ηταν ττπ το τρομερό να γράψεις.Μονο η Μεταμφίεση ήθελε λίγο παραπάνω γράψιμο αλλα δεν ηταν κάτι το δύσκολο.

kostasgoth

Παράθεση από: gedeon στις 13 Ιουν 2010, 11:10:32 ΜΜ
Κατ' αρχάς  kostasgoth να έχεις καλά αποτελέσματα.
Στο θέμα του IP υπολόγισε περίπου από -5 έως -6 μονάδες διότι η ύπαρξη 5ου κομματιού επηρεάζει το Δείκτη Εντοπισμού τμήματος καθώς και το MF


Σε ευχαριστώ...! Να σε καλά. Μα απλώς έκανα παραπάνω ένα κομματάκι :D Μέχρι το 4ο κομμάτι έκανα σωστά τις πράξεις!!
Κρίμα ρε γαμώτο να με κόψουν τόσο! Ηταν λάθος απροσεξίας απο τη βιασύνη μου γμτ

alexandros2010

τώρα που βγήκαν τα αποτελέσματα πώς τα πήγατε στο μάθημα αυτο?  πόσα μόρια σας  έβαλαν οι εξεταστές?