MYSCHOOL:Εφαρμογή για "μαζικό upload" καταστάσεων με βαθμολογίες τριμήνου

Ξεκίνησε από Δημήτρης Γκίνης, 26 Ιαν 2015, 02:43:25 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

dprintzios


Δημήτρης Γκίνης

@ktheodorakis: Εννοείς ότι το myschool δεν παράγει τη σωστή λίστα μαθητών; Αν ναι, είναι θέμα του myschool, δεν φταίει η εφαρμογή.
Αν όχι (δηλαδή η εφαρμογή δεν παράγει τη σωστή λίστα), κάτι δεν πάει καλά, πιθανόν στο αρχείο ΤΜΗΜΑΤΑ που είναι δηλωμένα τα τμήματα που μετέχει ο κάθε μαθητής.

ktheodorakis


geonipap

Καλησπέρα και καλή χρονιά!
Υπηρετώ σε ειδικό επαγγελματικό γυμνάσιο - λύκειο. Κατά την εξαγωγή καταστάσεων για τα γραπτά δεν με αφήνει να βάλω δεκαδικούς παρά μόνο ακεραίους. Πως μπορεί να διορθωθεί αυτό?
Ευχαριστώ πολύ.

Δημήτρης Γκίνης

Τα γραπτά αφορούν τις εξετάσεις του Ιουνίου (που από όσο ξέρω οι βαθμοί είναι ακέραιοι), γιατί σε απασχολούν τώρα;

geonipap

Για το λύκειο τα γραπτά είναι δεκαδικοί. Εντάξει το κοιτάμε τον Μάιο.

Δημήτρης Γκίνης

Δεκαδικοί;; Είσαι σίγουρος/σίγουρη;
Η βεβαίωση βαθμολογίας που δίνετε στο τέλος της χρονιάς εμφανίζει στη στήλη γραπτά δεκαδικούς;

gfiladelfia

Γεια σας. Κατά το ΄΄τρέξιμο ΄΄ του προγράμματος και στη φάση της δημιουργίας των κενών βαθμολόγιων των καθηγητών , σε δύο τμήματα μου εμφανίζει σε όλους τους διδάσκοντες καθηγητές διπλοεγγραφές ονομάτων μαθητών. Εξέτασα τα δεδομένα του myschool και τα βρήκα εντάξει. Τι μπορεί να συμβαίνει?
Σας ευχαριστώ

Δημήτρης Γκίνης

Προφανώς κάτι δεν πάει καλά με τα δεδομένα που έχετε καταχωρήσει στο myschool.
Ίσως το αρχείο με την κατανομή μαθητών ανά τμήμα;
Δεν μπορώ να ξέρω.
Η εφαρμογή μάλλον δεν ευθύνεται, πλέον είναι αρκετά δοκιμασμένη. Αν είχε κάποιο θέμα θα το είχαν αναφέρει και άλλοι.

gfiladelfia

Αν διαγράψω τις διπλοεγγραφές μαθητών από τα αρχεια 186 θα τρέξει μετά το πρόγραμμα?

0502101

Καλησπέρα,
Μήπως θα μπορούσα να έχω μια συμβουλή γιατί παίρνω το μήνυμα :
Rum-time error'-2147024809(80070057)':
και μετά το debug
If Worksheets(1).Shapes("Πλαίσιο ελέγχου 23").ControlFormat.Value = 1 Then
Όλα καλά πέρυσι και στο πρώτο τετράμηνο, αλλά τώρα έχω αυτό το θέμα.
Ευχαριστώ πολύ.

Aegle

Αντιμετώπισα σήμερα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και βρήκα τη λύση στη σελίδα 12 των εδώ μηνυμάτων (https://alkisg.mysch.gr/steki/index.php?topic=6091.msg88580#msg88580). Κι εγώ έχω Αγγλικό Office 19. Έτρεξα τον debugger, έκανα την αλλαγή από " Πλαίσιο Ελέγχου 23" σε "Check Box 23" και έτρεξε μετά σωστά η εφαρμογή, δημιούργησε τα βαθμολόγια χωρίς πρόβλημα.


karrasnikos

Καλησπέρα. πήγα να κατεβάσω το bathmologies_v6_22  και μου έβγαλε
 bitly logo
spam warning illustration
Warning: This URL has been blocked by Bitly's systems as potentially harmful.

Aegle

Όταν αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα, απλά γκούγκλαρα πως μπορώ να κανω unshorten url και έβγαλε τον κανονικό σύνδεσμο ολόκληρο και όχι την σύντομη μορφή του στο bitly.