Έκδοση νέου βοηθήματος με επαναληπτικά διαγωνίσματα

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 19 Μαΐου 2022, 08:12:45 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Λαμπράκης Μανώλης

καλημέρα σε όλους

αντιγράφω αυτούσιο το κείμενο που έγραψα και στην ομάδα "καθηγητές πληροφορικής"

"" Καλησπέρα σε όλους του συναδέλφους.
Σήμερα ολοκλήρωσα τη δεύτερη (πρώτη επίσημη) συγγραφική μου προσπάθεια,  ένα βοήθημα με 20  διαγωνίσματα εφ όλης της ύλης  για την επανάληψη  των μαθητών πριν  τις εξετάσεις τους.
Διατίθεται στο

[color=var(--blue-link)]https://www.bookstars.gr/User/BookDetails.aspx?Id=5buTeBJYhjbIBEN4wIdOVg%3d%3d&CId=pIy%2fD2T7buo%3d[/font][/font][/size][/font][/size][/color]
Εννοείται δέκτες προτάσεις/παρατηρήσεις/διορθώσεις
Καλή συνέχεια σε όλους "" 


ένα μεγάλο ευχαριστώ και σε όλα τα μέλη του "Στεκιού" για τη συνεργασία / ανταλλαγή απόψεων / βοήθεια / συζητήσεις  κτλ κτλ κτλ

gthal

Συγχαρητήρια Μανώλη,
είμαι βέβαιος ότι θα περιέχει πολύ χρήσιμο υλικό!
Φιλικά,
Γιώργος Θαλασσινός

Λαμπράκης Μανώλης


tony


Λαμπράκης Μανώλης

Προς το παρόν διατίθεται σε έντυπη μορφή στο λινκ που παρέθεσα

ikariofil

Συγχαρητήρια Μανώλη, θα το δουλέψω με μαθητές μου

George Eco

Συγχαρητήρια Μανώλη για την ιδέα και το ότι τελικά το εξέδωσες. Τώρα για feedback θα πρέπει να το πάρω στα χέρια μου και θα σου πω! Ωστόσο ισχύει αυτό που σου είπα, επιπλέον ασκήσεις είναι πάντοτε ευπρόσδεκτες.
 :D

akalest0s

Τέτοιες δουλειές, να γίνονται, μπράβο Μανώλη. Θα περιμένω να το δω και από κοντά, να το κρίνω ιδίοις όμασι. Καλοτάξιδο!
"Abstraction is not the first stage, but the last stage, in a mathematical development." MK
"I don't want to write about a high level thing, unless I fully understand about a low level thing" DK

ApoAntonis


Λαμπράκης Μανώλης

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια,  μακάρι να είναι χρήσιμο και να βοηθήσει τους μαθητές μας 

akalest0s

Αξιέπαινη δουλειά! 
Ωραία θέματα, όσα έχω δει ως τώρα, προσεγμένα. Η ποιότητα εκφωνήσεων πολύ καλή, η επιλογή θεμάτων/ιδεών, εύστοχη.
Σε αρκετά σημεία η στοίχιση του κειμένου πάσχει (κολλημένες μεταξύ τους λέξεις), αλλά είναι αμελητέο. Και ένα υποκειμενικό: δυσκολεύει να δεις τον κώδικα, το ότι έχεις πχ ΚΕΝΟ1 αντί για ..(1).. ή κάτι παρόμοιο.
"Abstraction is not the first stage, but the last stage, in a mathematical development." MK
"I don't want to write about a high level thing, unless I fully understand about a low level thing" DK

Λαμπράκης Μανώλης

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις η στοίχιση όντως με ταλαιπώρησε , αν και θεωρητικά την είχα φτιάξει, για κάποιο λόγο εμφανίστηκε ξανά, δεν ξερω απο τη μετατροπη word σε pdf υποθετω κατι πήγαινε  λάθος,  νομιζω στα κενα το εχω δει κυρίως ... καλή συνέχεια

george79

Πραγματικά πολύ καλή δουλειά! 
Συγχαρητήρια