πρόγραμμα αντι για αλγόριθμο

Ξεκίνησε από nikosx, 30 Μαΐου 2006, 07:21:02 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

nikosx

Καλησπέρα σε όλους,

ένας από τους μαθητές μου ενώ δεν έκανε όπως λέει κανένα λάθος, στο 4ο θέμα αντι για αλγόριθμο που ζητούσε η άσκηση ανέπτυξε πρόγραμμα. Ποια είναι η γνώμη σας για τη βαθμολόγηση. Θα του κόψουν και αν ναι πόσες μονάδες;

Ευχαριστώ,

Νίκος Ξ.
Νίκος Ξένος
Καθηγητής Πληροφορικής
nxenos@sch.gr

SuperTz

Αν και πολλές φορές έχει συζητηθεί το θέμα εδώ μέσα, προσωπικά μπορώ να πως τα εξής:
1. Το πρόγραμμα σε ΓΛΩΣΣΑ ειναι αναπαράσταση αλγορίθμου. Η αναπαραάσταση αλγορίθμου δεν είναι πρόγραμμα σε ΓΛΩΣΣΑ  ;)
2. Κατά το παρελθόν, από βαθμολογητές που γνωρίζω, δεν έκοβαν μονάδες για το παραπάνω. Δεν ξέρω τις οδηγίες που θα αποστείλουν φέτος. Ας περιμένουμε λίγο

klitos

Αναμείνατε οδηγίες ... αν και δεν πιστεύω οτι θα κόψουν μονάδες
κλητος χατζηγεωργιου

deos24

Καλησπέρα!
Αν κάποιος με άριστο γραπτό στο τεταρτο θέμα αντι για την εντολή Εμφάνισε χρησιμοποιήσε την Γράψε τι θα χάσει;;;
Ευχαριστώ!

P.Tsiotakis

Γιατί ρε παιδιά να γράψει πρόγραμμα (με ποια λογική??). Πάντως σε καμία περίπτωση δεν πρέπει (και δεν θα γίνει) κοπούν μονάδες

filippos

Παράθεση από: nikosx στις 30 Μαΐου 2006, 07:21:02 ΜΜ
Καλησπέρα σε όλους,

ένας από τους μαθητές μου ενώ δεν έκανε όπως λέει κανένα λάθος, στο 4ο θέμα αντι για αλγόριθμο που ζητούσε η άσκηση ανέπτυξε πρόγραμμα. Ποια είναι η γνώμη σας για τη βαθμολόγηση. Θα του κόψουν και αν ναι πόσες μονάδες;

Ευχαριστώ,

Νίκος Ξ.

Δε θα του κόψουν καμμία μονάδα αρκεί να είναι σωστό το πρόγραμμα

deos24

Παράθεση από: deos24 στις 31 Μαΐου 2006, 04:27:56 ΜΜ
Καλησπέρα!
Αν κάποιος με άριστο γραπτό στο τεταρτο θέμα αντι για την εντολή Εμφάνισε χρησιμοποιήσε την Γράψε τι θα χάσει;;;
Ευχαριστώ!

Για αυτό εδώ κανείς;;;

P.Tsiotakis


Επίσης, καμία μονάδα (λογικά)

Νομίζω οτι ούτε στην αντίθετη περίπτωση θα κοβόταν μονάδα (χρήση Εμφάνισε σε πρόγραμμα) αν και κατά την προσωπική μου γνώμη θα έπρεπε... Άλλωστε πέρισυ η επιτροπή που έβαλε τα θέματα το έκανε

filippos


deos24