Επιστολή προς μέλη επιτροπής μορφωτικών υποθέσεων της Βουλής - Συλλογή Υπογραφών

Ξεκίνησε από P.Tsiotakis, 18 Αυγ 2013, 02:14:21 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

P.Tsiotakis

Ο συνάδελφος Πέτρος Παπαδόπουλος έχει συντάξει μια επιστολή για τους βουλευτές της επιτροπής Μορφωτικών Υποθέσεων.

Οι συνάδελφοι που θέλουν να υπογράψουν μπορούν να το κάνουν κάνοντας παράθεση την τελευταία λίστα των συγκεντρωμένων υπογραφών και να προσθέσουν το όνομα τους.

Παρατήρηση: Μπορείτε να υπογράψετε την επιστολή και χωρίς να εγγραφείτε στο Στέκι των Πληροφορικών, στέλνοντας μήνυμα στο petrosp13 at yahoo τελεία gr


Παράθεση από: petrosp13 στις 18 Αυγ 2013, 01:49:07 ΜΜ
Η επιστολή που ετοίμασα για τους βουλευτές της επιτροπής Μορφωτικών Υποθέσεων. Περιέχει σχεδόν όλα τα επιχειρήματα μας. Όποιος θέλει να προσθέσω το ονοματεπώνυμο του από κάτω, ας το αναφέρει. Αν ξέχασα κάτι, ας αναφερθεί επίσης.

http://www.scribd.com/doc/161113463/%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%AE-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%82-%CE%92%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%81%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%A0%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82

Παπαδόπουλος Πέτρος
Τσιωτάκης Παναγιώτης
Γροντάς Παναγιώτης
Ζερβουδάκης Λάμπρος
Δουκάκης Σπύρος
Διάκος Κων/νος
Παπαμιχαήλ Δημήτρης
Καρυοφύλης Ηλίας
Χαρτοματσίδης Ελευθέριος
Γιακοβής Δημήτρης
Δουφέκα Ευτυχία
Κατσαδούρος Δημήτριος
Καρκάνης Ηλίας

petrosp13

Παράθεση από: pgrontas στις 18 Αυγ 2013, 02:17:47 ΜΜ
Ένα πρακτικό επιχείρημα που διάβασα στην διαβούλευση,


Ήθελα να το κρατήσω μόνο σε παιδαγωγικά-κοινωνικά επίπεδα
Τα υπόλοιπα είναι για κατά πρόσωπο συζήτηση (άποψη μου)

Άρα
Παπαδόπουλος Πέτρος
Τσιωτάκης Παναγιώτης
Γροντάς Παναγιώτης

Συνεχίστε το με "Παράθεση"
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

pgrontas

Η μόνη ένσταση που έχω είναι ότι το μάθημα γενικής παιδείας στην Β Λυκείου δεν χρειάζεται να είναι εναλλακτικό της χημείας.
Αρκεί να βάλεις μάθημα Γενικής Παιδείας.
Κατά τα άλλα μπορείς να βάλεις και το όνομα μου.
Παναγιώτης Γροντάς.
Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute - Harold Abelson

che

Παράθεση από: petrosp13 στις 18 Αυγ 2013, 02:21:41 ΜΜ
Ήθελα να το κρατήσω μόνο σε παιδαγωγικά-κοινωνικά επίπεδα
Τα υπόλοιπα είναι για κατά πρόσωπο συζήτηση (άποψη μου)

Άρα
Παπαδόπουλος Πέτρος
Τσιωτάκης Παναγιώτης
Γροντάς Παναγιώτης

Συνεχίστε το με "Παράθεση"

και το δικό μου

Λάμπρος Ζερβουδάκης

alfabit

Παράθεση από: petrosp13 στις 18 Αυγ 2013, 01:49:07 ΜΜ
Η επιστολή που ετοίμασα για τους βουλευτές της επιτροπής Μορφωτικών Υποθέσεων. Περιέχει σχεδόν όλα τα επιχειρήματα μας. Όποιος θέλει να προσθέσω το ονοματεπώνυμο του από κάτω, ας το αναφέρει. Αν ξέχασα κάτι, ας αναφερθεί επίσης.

Στο σημείο 3 και στην έρευνα της GPO γράφεις "η Πληροφορική θεωρείται το 4ο σε σειρά προτίµησης µάθηµα από τα παιδιά µας". Δεν ήταν έρευνα σε μαθητές, ήταν έρευνα κοινής γνώμης. Μόλις ανέτρεξα στα δημογραφικά χαρακτηριστικά και ήταν 2000 άτομα 16-60 ετών.

Άρα θα ήταν καλύτερο να γράψουμε "η Πληροφορική θεωρείται από τη κοινή γνώμη το 4ο σημαντικότερο μάθημα ..."

Να προστεθεί και το δικό μου όνομα συνάδελφοι.
Διάκος Κων/νος
Ιδιωτικός Εκπαιδευτικός ΠΕ19

Παπαμιχαήλ Δημήτρης

Και το δικό μου !
Παπαμιχαήλ Δημήτρης

(Εύχομαι να μν πειράζει που δν είμαι στο δημόσιο)

ikariofil

Να προστεθεί και το δικό μου όνομα
Καρυοφύλης Ηλίας
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

pgrontas

Παπαδόπουλος Πέτρος
Τσιωτάκης Παναγιώτης
Γροντάς Παναγιώτης
Ζερβουδάκης Λάμπρος
Δουκάκης Σπύρος
Διάκος Κων/νος
Παπαμιχαήλ Δημήτρης
Καρυοφύλης Ηλίας

Για να μην χρειάζεται η συλλογή κάντε παράθεση και προσθέστε στην παράθεση το δικό σας
Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute - Harold Abelson

nikolasmer

Παράθεση από: petrosp13 στις 18 Αυγ 2013, 02:21:41 ΜΜ

Άρα
Παπαδόπουλος Πέτρος
Τσιωτάκης Παναγιώτης
Γροντάς Παναγιώτης
Ζερβουδάκης Λάμπρος
Δουκάκης Σπύρος
Διάκος Κων/νος
Παπαμιχαήλ Δημήτρης
Καρυοφύλης Ηλίας
Μερεντίτης Νικόλαος

Συγχαρητήρια συνάδελφοι για την άψογη προσπάθειά σας. Και εγώ μαζί σας.
Μερεντίτης Νικόλαος - Καθηγητής Πληροφορικής (εργαζόμενος σε φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης)
Μερεντίτης Νικόλαος
Πληροφορικός

lxart

Παράθεση από: pgrontas στις 18 Αυγ 2013, 03:10:35 ΜΜ
Παπαδόπουλος Πέτρος
Τσιωτάκης Παναγιώτης
Γροντάς Παναγιώτης
Ζερβουδάκης Λάμπρος
Δουκάκης Σπύρος
Διάκος Κων/νος
Παπαμιχαήλ Δημήτρης
Καρυοφύλης Ηλίας
Χαρτοματσίδης Ελευθέριος

Για να μην χρειάζεται η συλλογή κάντε παράθεση και προσθέστε στην παράθεση το δικό σας

dg69

Παπαδόπουλος Πέτρος
Τσιωτάκης Παναγιώτης
Γροντάς Παναγιώτης
Ζερβουδάκης Λάμπρος
Δουκάκης Σπύρος
Διάκος Κων/νος
Παπαμιχαήλ Δημήτρης
Καρυοφύλης Ηλίας
Χαρτοματσίδης Ελευθέριος
Γιακοβής Δημήτρης
Δουφέκα Ευτυχία

Το δικό μου και της γυναίκας μου

Γιακοβής Δημήτρης ΠΕ19
Δουφέκα Ευτυχία ΠΕ19

Katsadouros_Dhm

Παράθεση από: dg69 στις 18 Αυγ 2013, 03:17:26 ΜΜ
Παπαδόπουλος Πέτρος
Τσιωτάκης Παναγιώτης
Γροντάς Παναγιώτης
Ζερβουδάκης Λάμπρος
Δουκάκης Σπύρος
Διάκος Κων/νος
Παπαμιχαήλ Δημήτρης
Καρυοφύλης Ηλίας
Χαρτοματσίδης Ελευθέριος
Γιακοβής Δημήτρης
Δουφέκα Ευτυχία
Κατσαδούρος Δημήτριος

Το δικό μου και της γυναίκας μου

Γιακοβής Δημήτρης ΠΕ19
Δουφέκα Ευτυχία ΠΕ19
Παιδιά, μπορώ να προσθέσω τουλάχιστον άλλα 10 ονόματα συναδέλφων.

pgrontas

Ο συνάδελφος Πέτρος Παπαδόπουλος έχει συντάξει μια επιστολή για τους βουλευτές της επιτροπής Μορφωτικών Υποθέσεων.

Οι συνάδελφοι που θέλουν να υπογράψουν μπορούν να το κάνουν κάνοντας παράθεση την τελευταία λίστα των συγκεντρωμένων υπογραφών και να προσθέσουν το όνομα τους.

Παρατήρηση: Μπορείτε να υπογράψετε την επιστολή και χωρίς να εγγραφείτε στο Στέκι των Πληροφορικών, στέλνοντας μήνυμα στο petrosp13 at yahoo τελεία gr


Παράθεση από: petrosp13 στις 18 Αυγ 2013, 01:49:07 ΜΜ
Η επιστολή που ετοίμασα για τους βουλευτές της επιτροπής Μορφωτικών Υποθέσεων. Περιέχει σχεδόν όλα τα επιχειρήματα μας. Όποιος θέλει να προσθέσω το ονοματεπώνυμο του από κάτω, ας το αναφέρει. Αν ξέχασα κάτι, ας αναφερθεί επίσης.

http://www.scribd.com/doc/161113463/%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%AE-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%82-%CE%92%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%81%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%A0%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82

Παπαδόπουλος Πέτρος
Τσιωτάκης Παναγιώτης
Γροντάς Παναγιώτης
Ζερβουδάκης Λάμπρος
Δουκάκης Σπύρος
Διάκος Κων/νος
Παπαμιχαήλ Δημήτρης
Καρυοφύλης Ηλίας
Χαρτοματσίδης Ελευθέριος
Γιακοβής Δημήτρης
Δουφέκα Ευτυχία
Κατσαδούρος Δημήτριος
Καρκάνης Ηλίας
Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute - Harold Abelson

Obelix

Παράθεση από: petrosp13 στις 18 Αυγ 2013, 03:03:39 ΜΜ

Παρακαλώ (όπως και όλοι οι συνάδελφοι) μου να κάνετε όποιες κινήσεις θεωρείτε κατάλληλες ώστε να μην ψηφιστεί και τελικά εφαρμοστεί αυτό το σχέδιο νόμου που θα οδηγήσει την ελληνική παιδεία δεκαετίες πίσω.


Χωρίς να θέλω να ανοίξω θέμα για το αν συμφωνούμε με το νομοσχέδιο ανεξάρτητα με την Πληροφορική, γνώμη μου είναι ότι με αυτή την πρόταση φαινόμαστε αντίθετα στο νομοσχέδιο συνολικά. Ίσως να τονίζαμε περισσότερο και να αναφέραμε και πάλι στο συγκεκριμένο σημείο (αφού είναι και το κλείσιμο του κειμένου) την αναγκαιότητα ύπαρξης Πληροφορικής  στο Λύκειο. Γίνει δεν γίνει η αλλαγή, και το δικό μου όνομα....

Καρκάνης Ηλίας, Πληροφορικός

Παπαδόπουλος Πέτρος
Τσιωτάκης Παναγιώτης
Γροντάς Παναγιώτης
Ζερβουδάκης Λάμπρος
Δουκάκης Σπύρος
Διάκος Κων/νος
Παπαμιχαήλ Δημήτρης
Καρυοφύλης Ηλίας
Χαρτοματσίδης Ελευθέριος
Γιακοβής Δημήτρης
Δουφέκα Ευτυχία
Κατσαδούρος Δημήτριος
Καρκάνης Ηλίας

Obelix

Παράθεση από: pgrontas στις 18 Αυγ 2013, 03:31:20 ΜΜ
Ο συνάδελφος Πέτρος Παπαδόπουλος έχει συντάξει μια επιστολή για τους βουλευτές της επιτροπής Μορφωτικών Υποθέσεων.

Οι συνάδελφοι που θέλουν να υπογράψουν μπορούν να το κάνουν κάνοντας παράθεση την παρακάτω λίστα των συγκεντρωμένων υπογραφών και προσθέτωντας το όνομα τους.

Παπαδόπουλος Πέτρος
Τσιωτάκης Παναγιώτης
Γροντάς Παναγιώτης
Ζερβουδάκης Λάμπρος
Δουκάκης Σπύρος
Διάκος Κων/νος
Παπαμιχαήλ Δημήτρης
Καρυοφύλης Ηλίας
Χαρτοματσίδης Ελευθέριος
Γιακοβής Δημήτρης
Δουφέκα Ευτυχία
Κατσαδούρος Δημήτριος
Καρκάνης Ηλίας
Κασβίκης Δημήτρης