Πως βαθμολογούν? Πόσο αυστηροι είναι?

Ξεκίνησε από Kerkyraios, 16 Απρ 2004, 06:03:00 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Kerkyraios

Αυτές οι ερωτήσεις δε με αφήνουν ούτε να κοιμηθω!! Είναι το μόνο μάθημα που δε μπορείς να ξέρεις τίποτα με σιγουρια!

Αν λύσω μια άσκηση με περισσότερες επαναλήψεις από οτι θα μπορούσε να λυθει χάνω μονάδες?

Ακόμα και αν λυσω κάτι με επαναλύψεις ένω ήταν εμφανη ότι ήθελε πίνακα ή θα ήταν πολύ ποιο εύκολα και γρήγορα με πίνακα  θα μου κόψουν μονάδες?

Τους νοιάζει μόνο το αποτέλεσμα ή και τον τρόπο που ο κάθε μαθητής το έλησε? Πάντα ύπάρχει ο τροπος του λύσης του μέτριου μαθητή και ο τροπος λύσης του άριστου! Και οι δύο ιδια θα βρουνε αλλά ποιος πέρνει περισσότερες μονάδες?

Κόβουν μονάδες ακόμα και απο θέματα γραφής του κώδικα? καταλαβαίνετε τι εννοώ.. αν λιπει κανα , :   ή αν δέν έχω βάλει _  εκέι που χρειάζετε.. ή διάφορα άλλα τετοια λάθοι

Πολυ θα ήθελα να μου πούν καθηγητες που ήταν βαθμολογητές τις υποδειξεις που τους έδωσαν για τον τρόπο βαθμολόγησης!

ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ!! ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΟ!! ..αλλά εγω σε αύτο το μάθημα πρέπει να γραψω 18-20 γιατι στα άλλα δε γραφω πάνω απο 8  :-/
Αχ θεουλη μου μακαρι να περασω σε ενα τει πληροφορικης!!!