Πληρωθήκατε για τη συμμετοχή σας στα Σεμινάρια Επιμόρφωσης Εκπ/κων;

Ξεκίνησε από stratosg, 24 Σεπ 2008, 06:53:27 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

mtorama

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΤΟΥ 2006. ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΤΗΝ  ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ  ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΑ. ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΑΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΛΕΙ ΟΛΕΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ. ΝΑ ΕΝΟΧΛΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΣΑΣ. ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
ΚΑΛΗ ΕΥΚΟΛΙΑ

laryliaz

Γειά σας Συνάδελφοι & Συναδέλφισες ;)

Τελικά ήρθαν οι πολυπόθητες επιταγές (μιλάω για την Επιτροπή Επιμόρφωσης Αν.Θεσσαλονίκης!!).
Εγώ είχα ένα πρόγραμμα το 2008 και είχα μείωση ευτυχώς μόνο 20€!!!!
Να πατε αυτοπροσώπως να παραλάβετε τις επιταγές με την αστυνομική σας ταυτότητα και μην περιμένετε να σας ειδοποιήσουν!!!!
Η παραλαβή γίνεται στο ισόγειο της Σαπφούς δίπλα στο γραφείο του ΠΛΗΝΕΤ από το γραφείο της Επιτροπής Επιμόρφωσης Αν. Θεσσαλονίκης αν δεν κάνω λάθος 14:30-17:00!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΕΙΣΠΡΑΞΗ ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ 30/06/2009 ΛΟΓΩ ΛΗΞΗΣ ΤΟΥ Γ' Κ.Π.Σ.!!!!

Τελικά "πιάσαν" τόπο οι κινητοποιήσεις και η εγρήγορση όλων μας!!!!!!
Συγχαρητήρια και στον συνάδελφο Άλκη για το καλοδιατηρημένο στέκι μας!!!!!!
Αξίζουν συγχαρητήρια και στο Δ.Σ. της Π.Ε.Κ.Α.Π. που όλο αυτό το διάστημα ήταν πραγματικός αρωγός στις προσπάθειες μας!!!!

Καλό Καλοκαίρι σε όλους!!!!
ʼντε και σε καλή....."μεριά".... ::)

Νίκος Αδαμόπουλος

#167
Παράθεση από: Laertis στις 17 Ιουν 2009, 03:24:11 ΜΜ
Νίκο είμαι περίεργος να μάθω τι ειπώθηκε στο σεμινάριο για το e-school. Μόλις βρεις χρόνο ενημέρωσέ μας plz.

... καθυστέρησα λίγο λόγω φόρτου (τηλέφωνα σε δικαιούχους για τις επιταγές, σχετικά emails στα σχολεία, ενημέρωση των sites του ΚΕΠΛΗΝΕΤ και της Ε.Ε. - http://epimil35.ilei.sch.gr , κλπ)

Συνεχίζω στο θέμα για το eSchool (https://alkisg.mysch.gr/steki/index.php?topic=1685.msg16454#msg16454 )...

stratosg

Σε εμάς μέχρι και σήμερα δεν ήρθε τίποτα. Τώρα εγώ γιατί κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα; Άντε να δούμε αύριο. Συγχαρητήρια και καλή μεριά σε όσους παρέλαβαν επιταγές.
Να φοβάσαι εκείνον που δεν έχει να χάσει τίποτα.

pavel21

παει και η παρασκευη τιποτα ακομα. απο βδομαδα...εχει ο θεος! (το υπουργειο δεν ξερω αν εχει)

stratosg

Πριν από μια ώρα παρέλαβα τις δύο από τις τρείς επιταγές. Δυστυχώς δεν ξέρω αν παρέλαβα τα δύο προγράμματα του 2008 ή ένα του 2008 κι ένα του 2006. Έχω λαμβάνειν άλλη μια επιταγή. Κάποιοι συνάδελφοι που είχαν ένα του '06 κι ένα του '08 τις παρέλαβαν. Εγώ κι ένας άλλος που έχουμε από ένα στο '06 δεν παραλάβαμε.

Άντε να δούμε τι θα γίνει κι από εβδομάδα. Πάντως φάνηκε πως πρέπει να φωνάζουμε περισσότερο από εδώ κι εμπρός. Εσείς τί λέτε;
Να φοβάσαι εκείνον που δεν έχει να χάσει τίποτα.

fgmarg

ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ , ΙΕΚ κλπ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ
ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ, ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΕΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΟΙ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ
ΚΣΕ 1ου ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ 2006 ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΥΘΥΝΗΣ ΤΗΣ Α
ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΤΟΥ ΕΠΕΑΕΚ, ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΘΟΥΝ  ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΣΑΠΦΟΥΣ 44 , ΙΣΟΓΕΙΟ, ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΩΝ ΕΠΙΤΑΓΩΝ ΤΟΥΣ, ΤΗΝ
ΔΕΥΤΕΡΑ 22/6 ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ 23/6 ΤΙΣ ΩΡΕΣ: 14.30 ΕΩΣ 17.30. Η ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΗ ΤΩΝ
ΕΠΙΤΑΓΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ 29/6/2009.


Α ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Ήρθε Παρασκευή 13:30 στα σχολεία... Άντε σε καλή μεριά!!! :D

stratosg

Παιδιά σήμερα πήγα κι εξαργύρωσα τις δυο επιταγές που πήρα. Εμένα δεν μου κράτησαν τίποτα στην τράπεζα, πήρα το σύνολο του ποσού. Βέβαια ακόμα περιμένω την τρίτη επιταγή. Καλή υπομονή σε όσους δεν παρέλαβαν.
Να φοβάσαι εκείνον που δεν έχει να χάσει τίποτα.

Laertis

Παιδιά σήμερα το μεσημέρι παρέλαβα όλες τις επιταγές ( σύνολο 5) απο το 2006 ως το 2008. Μένει να τις εξαργυρώσω ...
Σύμφωνα με την ΕΥΕ σήμερα είναι και η τελευταία ημερομηνία αποστολής επιταγών προς τις επιτροπές επιμόρφωσης. Όσοι δεν έχετε λάβει ακόμα σπάστε τα τηλέφωνα στις επιτροπές επιμόρφωσης και τις Διευθύνσεις.
Το μόνο κακό στην υπόθεση είναι ότι χαιρόμαστε και θεωρούμε τους εαυτούς μας πια τυχερούς για τα αυτονόητα (που να κερδίζαμε και το λαχείο δλδ) . Εκεί μας κατάντησαν ...
Καλό καλοκαίρι σε όλους ...  8)
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

pavel21

ETSI ETSI sti samo opws panta ksexasmenoi apo to theo kai apo tous pantes...PANW APO OLA NA IKANOPOIHTHEI ATHINA THESSALONIKI TOUS YPOLOIPOYS STA @@ TOUS MAS EXOUN GRAMMENOUS

pavel21

Παράθεση από: Laertis στις 22 Ιουν 2009, 04:43:15 ΜΜ
Παιδιά σήμερα το μεσημέρι παρέλαβα όλες τις επιταγές ( σύνολο 5) απο το 2006 ως το 2008. Μένει να τις εξαργυρώσω ...
Σύμφωνα με την ΕΥΕ σήμερα είναι και η τελευταία ημερομηνία αποστολής επιταγών προς τις επιτροπές επιμόρφωσης. Όσοι δεν έχετε λάβει ακόμα σπάστε τα τηλέφωνα στις επιτροπές επιμόρφωσης και τις Διευθύνσεις.

που το λεει οτι ειναι σημερα η τελευταια μερα;;;



Laertis

Φίλε pavel21,

ηρέμησε σε παρακαλώ. Σήμερα είναι η τελευταία μέρα που αποστέλλονται επιταγές, που φεύγουν απο Αθήνα με courier.Δεν αφορά την παράδοση και την είσπραξη. Η είσπραξη πρέπει να γίνει μέχρι 29/6.
Δυστυχώς η Αθήνα και η Θεσσαλονίκη είχε το 70% με 80% των προγραμμάτων άρα και των επιταγών, οπότε ...
Υπομονή και συνεχή όχληση στην Επιτροπή Επιμόρφωσης Σάμου για το αν έφτασαν οι επιταγές
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

stratosg

Και γιατί μέχρι τις 29 πρέπει να γίνει η είσπραξη των χρημάτων; Στις 30 δεν είχαν πει αρχικά; Νέο κόλπο τώρα; Ας μειώσουμε τα περιθώρια των ημερομηνιών μπας και κάνουν καμιά στραβή τα courier και αρπάξουμε κάνα ευρώ; Άντε πάλι απ΄ την αρχή.

Laertis, θα συμφωνήσω μαζί σου. Χαιρόμαστε για τα αυτονόητα, ενώ θα έπρεπε να τους στολίζουμε με διάφορα. Ίσως τελικά πρέπει να αρχίσουμε να φωνάζουμε περισσότερο μπας και καταλάβει η κούτρα τους ότι δεν είμαστε πιόνια αλλά άνθρωποι. Βασικό ρόλο σ' αυτό θα παίξει η απόταξη του μαλιστάνθρωπου που κρύβει ο καθένας μέσα του.
Να φοβάσαι εκείνον που δεν έχει να χάσει τίποτα.

pvolonakis

Μάγκες εγώ τα πήρα!!!!!!

Υπομονή μια εβδομάδα και όλοι πιστεύω θα πληρωθείτε. Το θέμα είναι να μην ξαναπάθουμε τα ίδια. Κάτι που εγώ πιστεύω ότι θα γίνει με διάφορα άλλα προγράμματα. Η καθυστέρηση πληρωμής είναι κάτι που σε ρίχνει ψυχολογικά. Για σκεφτείτε όμως να καθυστερούσαν να μας πληρώσουν το μισθό μας κάτι που συμβαίνει συχνά σε πολλούς άλλους υπαλλήλους. Εδώ σήμερα έκλεισαν εφημερίδα και σταθμό και απολύουν 450 εργαζόμενους.
Πιστεύω ότι πρέπει να διεκδικήσουμε να θεσμοθετηθεί η έντοκη αποπληρωμή για οποιαδήποτε καθυστέρηση πληρωμής μετά από συγκεκριμένο χρόνο.

Πάντως αυτή η καθυστέρηση και η πιθανή απώλεια δεδουλευμένων πιστεύω είχε και θετικά. Ένα από αυτά είναι η ανταλλαγή απόψεων μέσα από αυτό το forum.

stratosg

Παράθεση από: pvolonakis στις 23 Ιουν 2009, 01:11:55 ΠΜ
... Η καθυστέρηση πληρωμής είναι κάτι που σε ρίχνει ψυχολογικά. Για σκεφτείτε όμως να καθυστερούσαν να μας πληρώσουν το μισθό μας κάτι που συμβαίνει συχνά σε πολλούς άλλους υπαλλήλους. Εδώ σήμερα έκλεισαν εφημερίδα και σταθμό και απολύουν 450 εργαζόμενους...
Δεν το πιστεύω αυτό που διαβάζω. Μ'αυτό το σκεφτικό αν ο μισθός μας γίνει 500 ευρώ και η σύνταξη 375 ευρώ, να είμαστε ευτυχισμένοι γιατί η σύνταξη του Ο.Γ.Α. είναι 350 άρα είμαστε καλά. Ευτυχώς που δεν είμαστε λαθρομετανάστες να μας απελάσουν, και δόξα τον κύριο που συγχωρέθηκε ο διπλανός μου κι όχι εγώ.

Κάπως έτσι ξεκίνησε και η Γαλλική επανάσταση, βέβαια το μόνο κακό είναι ότι η ρημάδα η Ιστορία επαναλαμβάνεται και μα την αλήθεια δεν θα ήθελα να ζήσω αυτά που διάβαζα στα βιβλία. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει  να τα δεχόμαστε όλα άκριτα.

Βασικά τώρα τα Μ.Μ.Ε. βιώνουν στο πετσί τους αυτό που τόσα χρόνια κάνουν πράξη, δηλαδή Μη Μιλάς Εσύ Μιλάω Μόνο Εγώ και βέβαια αυτό πονάει.

Παράθεση από: pvolonakis στις 23 Ιουν 2009, 01:11:55 ΠΜΠάντως αυτή η καθυστέρηση και η πιθανή απώλεια δεδουλευμένων πιστεύω είχε και θετικά. Ένα από αυτά είναι η ανταλλαγή απόψεων μέσα από αυτό το forum.
Και η συλλογική προσπάθεια και κάπως έτσι πρέπει να πηγαίνει το πράγμα κάθε φορά που υποτιμούν τη νοημοσύνη μας.

Για μένα η κοροϊδία δεν τελειώνει αν δεν πάρουν όλοι όλες τις επιταγές τους.
Να φοβάσαι εκείνον που δεν έχει να χάσει τίποτα.