11.11.11 Γενική Συνέλευση και Εκλογές Π.Ε.ΚΑ.Π.

Ξεκίνησε από skoud, 27 Σεπ 2011, 11:13:23 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

P.Tsiotakis

Εγώ έθεσα το θέμα της ισχύος των ψηφοφοριών, αλλα εγώ δεν είμαι η Πεκαπ.
Για κάποιο λόγο είσαι εσύ και όλοι οι οι άλλοι απέναντι;

arliba

#46
Παράθεση από: Παναγιώτης Τσιωτάκης στις 20 Δεκ 2011, 12:05:14 ΜΜ
Εγώ έθεσα το θέμα της ισχύος των ψηφοφοριών, αλλα εγώ δεν είμαι η Πεκαπ.
όχι μόνο εσύ, και πολλοί άλλοι ακόμα το θέσανε. Και πολύ σωστά κάνανε και το θέσανε.
Όπως όμως το θέτετε σε μένα τον μικρό και ασήμαντο, να το θέσετε και στους μεγάλους, και στην πεκαπ την ίδια.
Δεν μπορεί να υπάρχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά. Ή εχει σημασία το ποσοστό ή δεν έχει.
Αποφασίστε το αυτό πρώτα, και αν αποφασίσετε ότι έχει σημασία το ποσοστό, αποφασίστε και ποιό ποσοστό βέβαια.

Παράθεση από: Παναγιώτης Τσιωτάκης στις 20 Δεκ 2011, 12:05:14 ΜΜ
Για κάποιο λόγο είσαι εσύ και όλοι οι οι άλλοι απέναντι;

Δεν είμαι απέναντι σε κανέναν, και μάλιστα θεωρώ ότι η πορεία της πεκαπ πάει από το καλό στο καλύτερο.

όμως εχθρός του καλύτερου, είναι το ακόμα καλύτερο.

Για παράδειγμα, ένα ακόμα άρθρο που θα ήθελα να υπάρχει στο καταστατικό της πεκαπ, είναι αυτό
που θα λέει ότι η θητεία των αντιπροσώπων του ΔΣ και της ΕΕ δεν είναι υποχρεωτικά διετής, αλλά οι αντιπρόσωποι είναι άμεσα ανακλητοί
σε περίπτωση που το αποφασίσει με ψήφισμα η Γ.Σ. , λαμβάνοντας  μάλιστα υπόψην στην απόφαση και τις επιστολικές ψήφους.
"Ευτυχώς, το στέκι είναι (τελικά) μια όαση Δημοκρατίας" -- Keep Growing
Μετά το law-bay.com, καιρός είναι να πάμε και για το law-bay.edu !
Το υπουργείο κυνοβολευτικής υγείας προειδοποιεί: Τα κείμενα που προκύπτουν από ψηφοφορίες. προκαλούν σύγχυση, θυμό, εφίδρωση και υψηλούς καρδιακούς σφυγμούς σε όσους πάσχουν από ψηφοφοβία.