Μια βοήθεια από κάποιον που να ξέρει!!

Ξεκίνησε από sushi_roll, 01 Δεκ 2021, 06:47:08 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

sushi_roll

Γειά σας. Θέλω να μου πει κάποιος διαφορές στο αντικείμενο σπουδών μεταξύ των ψηφιακων συστημάτων (πχ ΠαΠει, ΠΘ, Παπελ), της πληροφορικής (πχ ΑΠΘ), του Computer Science (πχ Πανεπιστήμιο Κρήτης) και των Μηχανικών Η/Υ. Αν επιλέξω ψηφιακών συστημάτων πιστεύετε πως περιορίζω το εύρος ευκαιριών ή διεξόδων ενός πτυχίου; Μπορώ να ασχοληθώ με hardware ή δίκτυα Η/Υ απο ΨΣ; Ευχαριστώ πολύ όποιον μπει στο κόπο να απαντήσει.  :)

itt

Παράθεση από: sushi_roll στις 01 Δεκ 2021, 06:47:08 ΜΜ
Γειά σας. Θέλω να μου πει κάποιος διαφορές στο αντικείμενο σπουδών μεταξύ των ψηφιακων συστημάτων (πχ ΠαΠει, ΠΘ, Παπελ), της πληροφορικής (πχ ΑΠΘ), του Computer Science (πχ Πανεπιστήμιο Κρήτης) και των Μηχανικών Η/Υ. Αν επιλέξω ψηφιακών συστημάτων πιστεύετε πως περιορίζω το εύρος ευκαιριών ή διεξόδων ενός πτυχίου; Μπορώ να ασχοληθώ με hardware ή δίκτυα Η/Υ απο ΨΣ; Ευχαριστώ πολύ όποιον μπει στο κόπο να απαντήσει.  :)

Φυσικά και μπορείς.

dpa2006

Παράθεση από: sushi_roll στις 01 Δεκ 2021, 06:47:08 ΜΜ
Γειά σας. Θέλω να μου πει κάποιος διαφορές στο αντικείμενο σπουδών μεταξύ των ψηφιακων συστημάτων (πχ ΠαΠει, ΠΘ, Παπελ), της πληροφορικής (πχ ΑΠΘ), του Computer Science (πχ Πανεπιστήμιο Κρήτης) και των Μηχανικών Η/Υ. Αν επιλέξω ψηφιακών συστημάτων πιστεύετε πως περιορίζω το εύρος ευκαιριών ή διεξόδων ενός πτυχίου; Μπορώ να ασχοληθώ με hardware ή δίκτυα Η/Υ απο ΨΣ; Ευχαριστώ πολύ όποιον μπει στο κόπο να απαντήσει.  :)

Μπορείς κανονικά.
Μικροδιαφορές υπάρχουν στα προγράμματα σπουδών...
Αλλά αυτό δεν πρέπει να σε ανησυχεί ούτε προβληματίζει.
Computer science (abbreviated CS or CompSci) is the scientific and practical approach to computation and its applications. It is the systematic study of the feasibility, structure, expression, and mechanization of the methodical processes (or algorithms) that underlie the acquisition, representation, processing, storage, communication of, and access to information, whether such information is encoded in bits and bytes in a computer memory or transcribed engines and protein structures in a human cell.source:http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science